İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Donanım Gereksinimleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Donanım Gereksinimleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Görüntü Oluşturmak için Satıcı Kullanma

Görüntü adları her Windows dizininde benzersiz olmalıdır. Aynı ada sahip tek bir Windows dizinindeki iki dosya, bir adlandırma çakışmasına neden olur. Farklı Windows klasörlerindeki görüntüler aynı adı paylaşabilir. Alt klasörler farklı olduğu sürece, adlandırma çakışması olmaz. Ancak, aynı adlara sahip ayrı alt klasörlerdeki görüntülerle çalışırken veya görüntülerden bahsederken, bunu kafa karışıklığı takip edebilir. Bir teslimat boyunca görüntü adlarının benzersiz olmasını belirtmek isteyebilirsiniz.

• Excel dosyalarının işlenmesi: Excel dosyaları görüntülere dönüştürüldüğünde zorluklar ortaya çıkarabilir. Bir Excel çalışma kitabı iki veya daha fazla ayrı çalışma sayfası içerebilir. Her çalışma sayfası tanımlanmış bir yazdırma alanı içerebilir, böylece çalışma sayfası yazdırıldığında alanın dışında kalan parçalar sayfada görünmez.

Her çalışma sayfası, sütunlarda ve satırlarda hücreler içerir ve bu hücreler gerçek verileri içerebilir veya içermeyebilir. Sütunların ve satırların genişliği ve yüksekliği, hücrelerde bulunan toplam veri miktarından daha küçük olabilir, bu nedenle bazı veriler görünmez. Satırlar ve sütunlar, genişlikleri veya yükseklikleri sıfır olacak şekilde yeniden boyutlandırılabilir; bu, satırı veya sütunu bir kullanıcıdan gizlemeye yarayan bir efekttir.

Bu özellikler, çalışma sayfalarından oluşturulan resimlerin görünümünü etkileyebilir. Bir çalışma sayfasının ilişkili görüntüsü, çalışma kitabı Excel kullanılarak açıldığında son kullanıcının görebileceği görüntüyle tamamen aynıysa, görüntü tüm verileri göstermeyebilir.

Bunun olmamasını sağlamak için, gizli satırların ve sütunların yeniden boyutlandırılması ve hücrelerdeki tüm verilerin görünür olması için satıcının Excel çalışma kitaplarını dönüştürmeden önce önceden işlemesi gerekir. Tanımlanan baskı alanının boyutları standart 8,5” × 11” boyutunu aşarsa, satıcının daha büyük görüntü boyutları kullanmasını isteyebilirsiniz. Bunları ve diğer ön işleme adımlarını onaylamak için önceden bir satıcıyla görüşmek isteyebilirsiniz.

İş Akışı

Size uyumluluk ve görüntü verileri içeren medya sağlandığında aşağıdakileri yapabilirsiniz:

1. Mevcut bir Concordance veritabanını yükleyin veya ortamda sağlanan Concordance yükleme dosyalarıyla yeni bir Concordance veritabanı oluşturun.
2. Bir önceki adımda yüklenen veritabanını indeksleyin veya yeniden indeksleyin.
3. Görüntüleri ve bir günlük dosyasını ortamdan bir iş istasyonuna veya ağ konumuna kopyalayın.
4. 3. adımda dosya yollarının iş istasyonuna veya ağ konumuna güncellenmesi için günlük dosyasını açın ve düzenleyin.
5. Opticon’un Imagebase Management iletişim kutusunu kullanarak günlük dosyasından bir veritabanının imagebase’ini yükleyin.
6. Concordance ve Opticon’u test ederek veri tabanı kayıtlarının aranabildiğinden ve ilişkili görüntülerin düzgün şekilde bağlandığından emin olun.

Bir satıcı tarafından oluşturulan bir günlük dosyası, satıcının ağındaki görüntü konumlarını temsil eden dosya yolları içerebilir. Satıcının ağ mimarisi muhtemelen sizin ağınızdan farklı olduğundan, yeni dosya yollarına başvurmak için günlük dosyasını güncelleyebilirsiniz. Günlük dosyaları ASCII dosyaları olduğundan, bunları bir metin düzenleyicide görüntüleyebilir ve dosya yollarını güncellemek için genel bir bul ve değiştir özelliğini kullanabilirsiniz.

Bir satıcı, kök dosya yolları çıkarılmış bir Opticon günlük dosyası sağlayabilir. Günlükte referans verilen dosya yolları, alt klasörlere referans verecektir. Yine, günlük dosyasını bir metin düzenleyicide açabilir ve ağınızda geçerli bir konumu temsil eden kök dosya yollarını eklemek için genel bir bul ve değiştir özelliğini kullanabilirsiniz.

Dosyalar bir CD veya DVD’den bir ağ konumuna kopyalandığında, salt okunur nitelikleri TRUE olarak ayarlanır ve düzenlenemezler. Görüntüler için salt okunur özniteliğini sıfırlamanız genellikle gerekli olmasa da, bir görüntü tabanı yüklenmeden önce değiştirilecekse, bir günlük dosyası için özniteliği sıfırlamanız gerekir. (Aynı durum, sabit ortamda sağlanan tüm Concordance veritabanı dosyaları için de geçerlidir.) Bir dosya gezgini penceresinde dosyayı seçip sağ tıklayıp ardından Özellikler seçeneğini belirleyerek dosyanın özelliklerini görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Başka bir seçenek de, günlük dosyasını bir görüntü tabanına yüklemeniz ve ardından dosya yollarını güncellemek için Görüntü Tabanı Yönetimi iletişim kutusunun Dizin sekmesini kullanmanızdır. Imagebase Management iletişim kutusunun bu sekmesini ayrıntılı olarak açıklar.


Windows 11 sistem gereksinimleri
Windows 10 sistem gereksinimleri
Oyun sistem gereksinimleri
Windows 7 Sistem gereksinimleri
Windows 10 Pro sistem gereksinimleri
Windows 8.1 sistem gereksinimleri
Windows 11 sistem gereksinimleri işlemci
Windows 10 64 bit sistem gereksinimleri


Opticon’u Yükleme

Bir firma veya şirket, yazılım üreticisi Dataflight’tan Concordance satın aldığında, yazılımı kullanmasına izin verilen kullanıcı sayısı hakkında bir karar verilir. Concordance lisanslama modelinde olduğu gibi, Opticon lisanslama da kullanıcı başına bir model kullanır, böylece herhangi bir zamanda eşzamanlı sayıda kullanıcının programı etkinleştirmesine izin verilir.

Opticon yürütülebilir dosyası Opticon.exe, kaynak koduna katıştırılmış lisans bilgilerini içerir. Program, programı aktif olarak kullanan kullanıcı sayısını takip eder ve izin verilen kullanıcı sınırına ulaşıldığında ek kullanıcıların erişimini engeller. Bu gerçek, programın nasıl kurulacağını etkileyebilir.

Çoğu kurulum sırasında, programın yerel olarak bir iş istasyonuna mı yoksa ağ bağlantılı bir sunucuya mı kurulacağına karar vermeniz gerekir. Bu karar, kurulum dosyalarının ve Opticon yürütülebilir dosyasının nerede saklanacağını belirleyecektir.

Örneğin, bir firmanın on kişilik bir lisansı varsa, ortak bir kurulum yöntemi, dosyaları ve yürütülebilir dosyayı bir ağ sunucusuna yüklemek olacaktır. Bu paradigmada, programı bireysel iş istasyonlarına değil, ağ bağlantılı bir sunucuya kuracaksınız. Sonunda, her istemci PC’de Opticon’un kurulum diskleriyle sağlanan bir iş istasyonu kurulum dosyasını çalıştıracaksınız. Bu kurulum dosyası, istemciye Uyumluluk veri dosyalarının ağ konumu hakkında bilgi verir.

Bir kişinin tek bir lisans kopyası varsa, programı bir ağa veya kendi iş istasyonuna yükleyebilir. Bir ağa kurulursa, bu mimari, yalnızca tek bir kullanıcıdan oluşan bir son kullanıcı tabanıyla daha önce açıklanana benzer.

Kişinin iş istasyonuna kurulursa, tüm program dosyaları istemci bilgisayarda depolanır. Bunun yerine, firmanız büyük kuruluşlara uygun bir Enterprise lisansı satın aldıysa, programı gerektiği kadar çok iş istasyonuna ve sunucuya ve istediğiniz yapılandırmada kurma özgürlüğüne sahipsiniz.

Uygun lisanslama modeli dahilinde maksimum sayıda kullanıcının veritabanlarına erişmesine izin verilmesini sağlayan en uygun kurulum yöntemiyle ilgili olarak Dataflight’a danışabilirsiniz ve danışmalısınız.

Opticon kurulmadan önce, son kullanıcıların Concordance veritabanları için belirlenmiş klasörlerde saklanan dosyaları okumak ve yazmak için uygun izinlere sahip olduğundan emin olmalısınız.

Ayrıca, Concordance’ı kullanacak sunucu veya iş istasyonundaki donanımın, aşağıdaki bölümde ana hatları verilen minimum standartlara uygun olduğunu da doğrulamak isteyeceksiniz.

Donanım Gereksinimleri

Dataflight, Opticon’u kullanacak iş istasyonlarında aşağıdaki donanım yapılandırmasını önerir:

• Microsoft Windows 95/98/2000/NT/XP
• Pentium 100 veya daha yüksek işlemcili kişisel bilgisayar
• Windows 95/98’de 32MB RAM
• Windows 2000/NT’de 128 MB RAM
• 20 MB kullanılabilir sabit disk alanı
• 800 × 600 ekran, 256 renk
• Windows uyumlu fare
• CD-ROM sürücüsü


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın