İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Eşleyici Örneği Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Eşleyici Örneği Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Protokolünü Basitleştirme

Eşleyici Örneği Oluşturma

Tanımlanmış bir MetaMapper nesnemiz olduğunda, onu create yöntemini kullanarak nesneler oluşturmak için kullanabiliriz. Çerçevenin örnek için alan sahibi gibi dahili verileri ayarlaması gerektiğinden, genellikle new operatörünü kullanmak istemezsiniz.

Bunu hatırlamak önemlidir, çünkü hiçbir şey manuel olarak bir örnek oluşturmanızı engelleyemez; örneği kullanmaya gittiğinizde sadece hatalar alabilirsiniz. Listelemedeki birleştirme yöntemi, oluşturma kullanımına bir örnek gösterir.

Bir Eşleyici Örneğinin Kaydedilmesi

Bir örneği kaydetmek, kaydetmek istediğiniz örnekte save yöntemini çağırmak kadar kolaydır. İsteğe bağlı olarak, kaydetmek istediğiniz örneği geçerek Meta nesnesinde kaydetme yöntemini çağırabilirsiniz.

Kaydetme yöntemi, kaydedilen_? ve temiz_? geçerli durumu veritabanına kalıcı kılmak için bir eklemenin mi yoksa güncellemenin mi gerekli olduğunu belirlemek için bayraklar ve kaydetmenin başarılı olup olmadığını belirtmek için bir Boole değeri döndürür. Liste 6-10’daki birleştirme yöntemi, bir kaydetme örneğini gösterir.

Bir Eşleyici Örneğinin Silinmesi

Örnekleri silmenin birkaç yolu vardır. En basit yol, delete_! Kaldırmak istediğiniz örnekteki yöntem. Bir alternatif, delete_! Meta nesnesindeki yöntem, silinecek örneğe iletilir. Her iki durumda da, sil_! yöntemi, silme işleminin başarılı olup olmadığını gösteren bir Boole değeri döndürür. Liste 6-16 örneklerin silinmesine ilişkin bir örneği göstermektedir.

Varlıkları silmeye yönelik başka bir yaklaşım da bulkDelete_!! MetaMapper’daki yöntem. Bu yöntem, hangi varlıkların silineceğini kontrol etmek için sorgu parametrelerini belirtmenize olanak tanır.

Belirli bir varlığın örneklerini sorgulamak için çeşitli MetaMapper yöntemleri mevcuttur. En basit yöntem, hiçbir parametre olmadan çağrılan findAll yöntemidir. Bu çıplak findAll, veritabanından yüklenen belirli bir varlığın tüm örneklerinin bir Listesini döndürür.

Her findAll’a dikkat edin. . . yöntemi, parçalama veya çoklu veritabanı kullanımı için bir veritabanı bağlantısı alan karşılık gelen bir yönteme sahiptir. Tabii ki, en küçük veri kümeleri dışında tümü için, veritabanından tek bir varlık almak için tüm modeli çekmek verimsiz ve yavaştır. Bunun yerine MetaMapper, sorguyu kontrol etmek için bayrak nesneleri sağlar.

Verileri seçmek için ayrıntılı sorguları kullanma yeteneği, ilişkisel veritabanlarının temel bir özelliğidir ve Mapper, yalnızca kullanımı kolay değil, aynı zamanda güvenli bir şekilde sorgular oluşturmak için birinci sınıf destek sağlar. Bu, sorgu hatalarını çalışma zamanı yerine derleme zamanında yakalayabileceğiniz anlamına gelir.

Bu işlevselliğin temeli, gerçek sorguyu oluşturmak için kullanılan birkaç somut uygulamaya sahip olan QueryParam özelliğidir.

İki ana gruba ayrılabilir:

  • Karşılaştırma: Bunlar genellikle bir SQL sorgusunun nerede yan tümcesine girecek öğelerdir. Döndürülecek örnekler kümesini hassaslaştırmak için kullanılırlar.
  • Kontrol: Bunlar, sıralama düzeni ve sonuçların sayfalandırılması gibi şeyleri kontrol eden öğelerdir.

Mapper, SQL’de büyük miktarda işlevsellik sağlasa da, bazı özellikler doğrudan ele alınmaz. Bazı durumlarda, özellikle birleştirmeler için sorgulamayı kolaylaştırmak için yardımcı yöntemler tanımlayabiliriz.


Eşleme becerileri alt basamakları
Eşleme Becerileri Etkinlik
Eşleme becerisi Nedir
Eş nesneyi eş nesneyle eşleme Etkinlik
Eşleme becerisi faydaları
Eşleme becerisi öğretimi
Eşleme becerisi Neden önemli
nesneleri tür/renk/boyut özelliklerine göre eşler


Karşılaştırma QueryParams’ı Kullanma

Sorgunuzu geliştirmek için en basit QueryParam, By nesnesi ve onun ilgili nesneleridir. By, belirli bir alanın doğrudan değer karşılaştırması için kullanılır, esasen SQL’de bir = işlecidir. Örneğin Listeleme, belirli bir hesap için tüm harcamaları nasıl elde edebileceğimizi gösterir.

Sağ tarafta hesabın birincil anahtarını (id) belirttiğimize dikkat edin, çünkü Expense.account türü gerçekten Hesap değil, Long’dur, bu nedenle türü eşleştirmemiz gerekir.

By’nin yanı sıra, diğer temel maddeler aşağıdaki gibidir:

  • NotBy: Sorgulanan alanı verilen değere eşit olmayan varlıkları seçin.
  • By_>: Sorgulanan alanı verilen değerden büyük olan varlıkları seçin.
  • By_<: Sorgulanan alanı verilen değerden küçük olan varlıkları seçin.
  • ByList: Sorgulanan alanı verilen Listedeki değerlerden birine eşit olan varlıkları seçin. Bu, SQL’deki IN (x,y,z) sözdizimine karşılık gelir.
  • NullRef: Sorgulanan alanı boş olan varlıkları seçin.
  • NotNullRef: Sorgulanan alanı boş olmayan varlıkları seçin.
  • Sorgulanan alanı verilen dizeye benzeyen varlıkları seçin. SQL’de olduğu gibi, yüzde işareti joker karakter olarak kullanılır.

Temel yan tümcelere ek olarak, sorguyu denetlemenin biraz daha karmaşık yolları da vardır. Bunlardan ilki, sorgulanan alanı aynı varlık üzerindeki başka bir sorgu alanının değerine eşit olan varlıkları seçen ByRef’tir. Yapmacık bir örnek, tablomuzda bir ağaç yapısı tanımlamamız ve Listeleme’de gösterildiği gibi kök düğümlerin ebeveyn olarak işaretlenmesi olabilir.

Biraz daha karmaşıklaşarak, bir SQL deyiminde alt seçim içeren bir IN yan tümcesi gibi kullanılan In QueryParameter’a geliyoruz. Örnek olarak “c” harfi ile başlayan etiketlere ait tüm girdileri almak istediğimizi varsayalım. Liste tam dökümü gösterir.

Sorgudaki çoktan çoğa varlıklar arasında birleştirme yapmak için ByRef parametrelerini kullanırız. In ile ilgili olan, where yan tümcesinin IN kısmı için kendi SQL alt sorgunuzu belirtmenize izin veren InRaw’dır. Listelemedeki bir örnek, son 30 gün içinde yapılan Gider Etiketleri girişlerini bulmak için bunu nasıl kullanabileceğimizi gösterir.

Listelemede işler biraz karışık olmaya başlıyor. InRaw, IN yan tümcesi için yalnızca alt sorguyu belirtmemize izin verir, bu nedenle benzersiz sonuçlar elde etmek için bazı son işlemler yapmalıyız. Bunu sorgunun kendisinde yapmak istiyorsanız, “SQL Tabanlı Sorguları Gerçekleştirme” bölümünde ele alınan findAllByInsecureSql veya findAllByPreparedStatement yöntemlerini kullanmanız gerekir.

InRaw’ın son parametresi, birisinin kullanımın güvenli olduğundan emin olmak için SQL’i kontrol ettiğini söyleyen bir kod denetim mekanizması görevi görür. Sorgu parçası ana sorguya olduğu gibi eklendiğinden, dizede kaçış veya başka bir filtreleme yapılmaz. Bu, kullanıcı girdisi alırsanız bu konuda çok dikkatli olmanız gerektiği veya sitenize bir SQL enjeksiyon saldırısı riskiyle karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir.

Ele alacağımız bir sonraki QueryParam, where yan tümcesine konulan eksiksiz bir SQL parçasını kullanmanıza izin veren BySql’dir. Listelemede gösterildiği gibi, son 30 gün içindeki tüm gider girişlerini bulmak istiyorsak buna bir örnek verebiliriz. IHaveValidatedThisSQL vaka sınıfı, birisinin kullanılan SQL’in güvenli olduğunu doğruladığından emin olmak için bir kod denetim mekanizması olarak gereklidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın