İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

E-dergiler Tam Olarak Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

E-dergiler Tam Olarak Nedir? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

İnternetten Dergi Abonelerine Hitap Etmek

Birçok Web kullanıcısı sıklıkla e-dergi okur. İnternetteki en popüler pazarlama araçları arasında yer almalarının nedenlerinden biri de budur. Beş yıl önce yayında olan birkaç yüz e-dergi vardı. Şimdi seyahat, iş fırsatları, yemek, çocuk bakımı gibi çok çeşitli konulara ayrılmış binlerce e-dergi var – adını siz koyun. İlgilendiğiniz herhangi bir konu için, büyük olasılıkla ona adanmış birkaç e-dergi vardır.

E-dergiler Tam Olarak Nedir?

E-dergiler veya elektronik dergiler, dergilerin çevrimiçi versiyonudur. İçerik açısından zengindirler ve belirli bir konuyla ilgili dergi makaleleri ve özellikleri şeklinde bilgiler içerirler. Birçok e-dergi de reklam görüntüler. Bazı e-dergiler Web sitesi tabanlı, diğerleri ise e-posta tabanlıdır.

Birçok çevrimdışı dergi, çevrimiçi olarak da bir sürüm sağlar. Coastal Living, Southern Living, Time, People ve Sports Illustrated’ın tümüne İnternet üzerinden erişilebilir. Bunlardan bazıları geleneksel dergilerinin tam sürümünü sağlar; diğerleri sağladıkları makaleler konusunda seçicidir; ve yine diğerleri bir önceki ayın baskısını sağlar.

Web Tabanlı E-dergiler

Yalnızca çevrimiçi bir varlığı olan Web tabanlı e-dergiler vardır. Bu e-dergilere web siteleri üzerinden sayfa sayfa gezilerek ulaşılmaktadır. Geleneksel bir derginin görünümüne ve hissine sahiptirler. Çok sayıda parlak resim ve reklam içerirler. Genellikle Web tabanlı e-dergileri görüntülemek için herhangi bir ücret alınmaz, ancak bazıları bir abonelik ücreti alır. Bu Web tabanlı e-dergiler grafik olarak çevrimdışı dergiler kadar hoş olma eğilimindedir.

E-posta E-dergileri

E-posta e-dergileri metin veya HTML olarak gelebilse de, bu günlerde çok daha yüksek bir okuyucu kitlesi elde ettikleri için giderek daha fazla HTML görüyoruz ve çoğu e-posta görüntüleyen, Web’e benzeyen HTML e-postalarını görüntülemekte sorun yaşamıyor. sayfa. Bugün haber bültenlerinin çoğu HTML olarak gönderildiğinden ve çoğu belirli bir konuda zengin içerikli olduğundan haber bültenleri ve e-posta e-dergileri arasında bir bulanıklık görüyoruz.

E-posta tabanlı e-dergiler, içerik açısından oldukça zengin olma eğilimindedir ve bu nedenle, daha çok bir hedef pazarlama mekanizması olma eğilimindedir. E-posta e-dergileri, bir ana veya birkaç kısa makale ve bazen de sınıflandırılmış reklam içeren birkaç ekran uzunluğunda olma eğilimindedir. Kriter, bu e-dergilerin yaklaşık beş dakika içinde okunabilmesidir. Dolaşım genellikle binlercedir. Çoğu haftalık veya iki haftada bir yayınlanır. Çoğu e-dergi aboneler için ücretsizdir.

Konuyla ilgilenen kişiler, abone olmak ve bilgileri doğrudan e-posta kutularına almak için zaman ayırdılar. Hedef pazarınıza hitap eden bir e-dergi bulduğunuzda, e-dergi değerli bir pazarlama aracı olabilir.

E-posta tabanlı bir e-dergiye her abonenin İnternet’e erişimi vardır. Bu kişiler düzenli olarak e-posta alıp gönderiyor ve büyük olasılıkla Net’te geziniyorlar. Bu tür bir mecrada reklam verirseniz ve reklama İnternet adresinizi yerleştirirseniz, potansiyel müşteriniz sitenizden birkaç tıklamadan fazla uzakta değildir.

İnsanlar ilgilendikleri için abone olurlar. Alındığında hemen okumasalar bile, genellikle sonunda okurlar. Aksi halde abone olmazlardı. Aboneler, URL’nizi ve ürün reklamlarınızı görecektir. Bu nedenle e-posta e-dergileri harika bir pazarlama aracıdır.

E-dergileri Pazarlama Araçları Olarak Kullanmak

Çevrimiçi yayınlar, birçok nedenden dolayı üstün pazarlama araçlarıdır. Web sitenize gelen trafiği artırmak için çeşitli şekillerde kullanılabilirler.

• Doğrudan reklam verin
• Sponsor olun
• Makaleleri gönderin
• Basın bültenleri gönderin
• Kendinizinkini başlatın.


e-dergi örnekleri
E-dergi nasıl yapılır
okul e-dergi örnekleri
E-dergi Nasıl çıkarılır
pdf e-dergi nasıl yapılır
e-dergi siteleri
e-dergi çıkarmak için savcılık izni gerekir mi
E-dergi HAZIRLAMA programı


Pazarlama Çabalarınız için Uygun E-dergileri Bulma

Listeleri ve hem Web tabanlı hem de e-posta e-dergilerine bağlantılar bulmak için çevrimiçi olarak birçok yer vardır. Bu kaynakların bir kısmı, bu bölümün sonundaki İnternet Kaynakları bölümünde listelenmiştir. Bir e-derginin pazarlama potansiyelini hedef kitlesi, erişimi ve etkinliği ile değerlendirirsiniz.

Bir e-dergi seçmenin en önemli unsuru, hedef pazarınıza ulaşanı bulmaktır. E-zine reklamları etkilidir çünkü hedef müşteri ile derginin aboneleri arasında yüksek bir korelasyon vardır. Bir e-dergide yalnızca en yüksek abone oranına sahip olduğu için reklam verirseniz, ürünleriniz veya hizmetleriniz kitlesel pazar çekiciliğine sahip olmadığı sürece muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Gösterilen gibi bir dizi e-dergi listeleme sitesini gözden geçirmelisiniz. Bu sitelerden bazılarının anahtar kelime arama yetenekleri vardır. Diğerlerinin e-dergileri kategoriye göre listelenmiştir. Pazarlama hedeflerinize tam olarak uyduğunuzu hissettiğiniz e-dergilerin bir listesine sahip olduğunuzda, abone olmalı ve bu e-dergileri incelemeye başlamalısınız.

E-dergi Reklamcılığının Çoklu Avantajları

E-dergi reklamcılığının en büyük avantajlarından biri, reklamlarınızın kullanım ömrüdür. E-posta adreslerine gönderilen e-dergiler alıcı tarafından okunur ve bazen ileride başvurmak üzere kaydedilir. Birçok e-dergi, sorunlarını reklamlarla aynı şekilde arşivler. Reklamverenler, birkaç aylık reklamlara yanıt aldı!

Bir e-dergiye bir ilan verdiğinizde, görece kısa bir zaman diliminde, belki de e-derginin ne sıklıkta yayınlandığına bağlı olarak ertesi gün veya sonraki hafta görürsünüz. Çoğu geleneksel dergi, sayının gazete bayisinde yayınlanmasından aylar önce reklam alanlarını kapatır.

Bir e-dergideki reklamınız da çok az sayıda olduğu için fark edilme olasılığı çok daha yüksektir. Geleneksel bir dergide her ikinci sayfa bir reklamdır, oysa e-dergiler içeriğe çok daha fazla odaklanır ve çok daha az reklama sahiptir.

Reklamınız bir e-dergide göründüğünde, reklamınız genellikle Web sitenize köprü bağlantılı olduğundan, müşteriniz yalnızca bir tık uzağınızdadır. Bu, müşterinizi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi satın almaya çok daha yakın hale getirir.

E-dergi reklamcılığının bir başka avantajı da, e-dergilerin genellikle arkadaşlar ve ortaklarla paylaşılmasıdır. Çoğu e-dergi, viral pazarlamayı etkili bir şekilde kullanır ve okuyucuları bir kopyayı bir arkadaşına göndermeye teşvik eder. Reklamınız, abonenin posta kutusuna ilk girdikten sonra birkaç kez dolaşabilir. E-posta abonelerinin sayısına göre reklam için ücretlendiriliyorsunuz. Bu nedenle, reklamınızın ekstra izleyicileri size hiçbir şeye mal olmaz.

E-dergi reklamcılığının en somut avantajlarından biri, kısmen geliştirme, üretim ve dağıtım maliyetlerinin düşük olması nedeniyle nispeten düşük maliyettir. E-zinlerin mevcut tüm alanlarını doldurması gerekir. Bir e-dergi reklam bölümünde boş alanlar varsa, yayıncı pazarlık yapmaya istekli olabilir. Hatta bazıları, Web sitenizdeki e-dergi promosyonları karşılığında indirimli bir fiyata reklam alanı vererek sizinle takas bile yapacaktır.

E-zinler, çok hedefli bir reklam ortamı sağlar. İnsanlar çeşitli e-dergilere abone olurlar çünkü kapsanan konulara gerçek bir ilgi duyarlar. Bu, diğer reklam ortamlarına göre büyük bir avantaj sağlar. E-zine reklamlarının, hedeflenen doğası gereği çok yüksek yanıt oranlarına sahip olduğu görülmüştür.

İnternet üzerinden dağıtıldıkları için, e-dergiler coğrafi olarak çoğu geleneksel dergiden çok daha geniş bir kitleye ulaşır. Bir e-derginin dünyanın her yerinden abonelerinin olması yaygın bir durum değildir.

Akla gelebilecek her konuyla ilgili binlerce e-dergi var. Çoğu e-derginin binlerce abonesi vardır. Bu e-dergilerde reklam vermenin düşük maliyeti ile hedef pazarınıza ulaşabilecek birçok e-dergiyi bir araya getirdiğinizde, birçok şirketin reklam bütçelerinin daha fazlasını çevrimiçi etkinliklere ayırması şaşırtıcı değildir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın