İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Düzenlenebilir Etiketler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Düzenlenebilir Etiketler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Düzenlenebilir Etiketler

Üzerine tıkladığınızda dinamik olarak düzenlenebilir bir metin kutusuna dönüştürülen bir etiket oluşturacağız. Ayrıca size değişiklikleri kaydetme veya değişiklikleri silme olanağı da sağlayacaktır.

Metni değiştirir ve değişiklikleri kaydederseniz, etiket metni değiştirilir, aksi takdirde orijinal metin korunur ve metin kutusu tekrar bir etikete dönüştürülür. Bu çok yenilikçi bir kullanıcı arabirimidir ve onu takdir etmek için gerçekten kullanmanız gerekir.

1. Flickr Düzenlenebilir Etiket Panel.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. Kullanıcı arabirimi için bir resim, bir etiket, bir metin kutusu ve iki düğme oluşturun.

2. Etiketi gizlerken metin kutusunu düğmelerle birlikte görüntülemek için özel bir yöntem oluşturun. Bu, etiketi düğmeleri olan bir metin kutusuna dönüştürecek olan şeydir!

3. Flickr Düzenlenebilir Etiket Paneli yapıcısında, etikete yapılan bir tıklamayı dinleyen ve yukarıdaki yöntemi çağıran bir olay işleyici oluşturun.

4. Ayrıca yapıcıda, farenin üzerine gelmesini dinleyen ve kullanıcıya etiketi tıklaması için görsel bir ipucu sağlamak üzere etiket stilini değiştiren bir olay işleyici oluşturun.

5. Yapıcıda yeni adı yazmak için bir metin kutusu oluşturun ve odak metin kutusundayken dönüş anahtarını ve kaçış anahtarını dinleyen ve değişikliği kaydeden veya iptal eden bir olay işleyici oluşturun.

6. Kaydet düğmesine tıklamayı dinlemek ve değişiklikleri kaydetmek için yapıcıda bir olay işleyici oluşturun.

7. İptal düğmesinin tıklanmasını dinlemek ve yapılan değişiklikleri atmak için yapıcıda bir olay işleyici oluşturun.

8. Yapıcıda, uygulama ilk yüklendiğinde parçacıkların görünürlüğünü ayarlayın. Kullanıcı arayüzü ilk görüntülendiğinde, etiketin gösterilmesini ve diğer her şeyin gizlenmesini istiyoruz.

9. Son olarak, yapıcıda buttonPanel adında bir HorizontalPanel oluşturun ve oluşturduğumuz widget’ları ona ekleyin. workPanel adlı bir VerticalPanel oluşturun ve buttonPanel’i buna ekleyin.

Bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Örnekler uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni görüntüleyebiliriz. Bilgi panelini ve çalışma panelini bir yerleştirme paneline ekleyin ve widget’ı başlatın.

10. Etiketi görüntülemek ve metni gizlemek için özel bir yöntem oluşturun. Şimdi etiketi gizliyoruz ve metin kutusu ve yapılan değişiklikleri kaydetme veya silme düğmeleriyle güzel metin düzenleme arayüzümüzü görüntülüyoruz.

Resmin altındaki etikete tıklarsanız, kaydet ve iptal düğmesi ile bir metin kutusuna dönüştürülecektir. Metni değiştirebilir ve değişiklikleri kaydedebilir veya bir etikete geri dönmek için iptal’e tıklayabilirsiniz.

Altında bir etiket bulunan bir resim, bir metin kutusu, bir kaydet düğmesi, bir etiket ve bir iptal düğmesinden oluşan bir kullanıcı arayüzü oluşturuyoruz. Etiket üzerindeki tıklamaları dinlemek için bir olay işleyicisi kaydedilir. Kullanıcı etikete tıkladığında olay işleyici tetikleniyor ve etiketi gizleyip metin kutusu ve düğmeleri görünür olacak şekilde ayarlıyoruz.

Metni değiştirir ve kaydet’i tıklarsak, kaydet düğmesine tıklamayı dinleyen olay işleyicisi, metni etiketin değerleri olarak kaydeder ve bir kez daha etiketi görüntüler ve diğer tüm widget’ları gizler.

İptal düğmesine tıklayarak değişiklikleri atarsak, iptal düğmesine tıklamayı dinleyen olay işleyici etiketi gösterecek ve diğer tüm widget’ları gizleyecektir.

Bu uygulamada, değişikliği sunucu taraflı bir işleme yaymak için herhangi bir hizmeti çağırmıyoruz, ancak bunu, metne yapılan değişikliği kaydettiğimizde bir hizmeti çağırmak için kodu ekleyerek kolayca yapabiliriz.

Burada canlı bir arama uygulaması oluşturmaya göz attık. Ardından, bir parola gücü denetleyicisi oluşturmaya göz attık. Ayrıca, sunucudan gelen bilgilerle otomatik olarak doldurulabilen formlar oluşturduk. Tabloların sıralandığı uygulamalar da oluşturduk. Ardından, flickr tarzı düzenlenebilir bir etiket oluşturmadan önce, kullanıcı seçimine göre dinamik olarak doldurulan listeler oluşturduk.


Word etiket şablonları
Excel etiket şablonu
Hazır etiket şablonu
Fiyat etiket şablonu Excel
Boş etiket şablonu Word
Gmail etiket ne işe yarar
Gmail etiket oluşturma
Word Etiket şablonu indir


Duyarlı Karmaşık Arayüzler

Bu bölümde, GWT’nin bazı gelişmiş özelliklerini gösteren kullanıcı arayüzleri oluşturacağız.

Ele alacağımız görevler şunlardır:

• Sayfalandırılabilir tablolar
• Düzenlenebilir ağaç düğümleri
• Günlük casusu
• Yapışkan notlar
• Yapboz

Sayfalandırılabilir Tablolar

Bu bölümde daha karmaşık GWT kullanıcı arayüzlerini keşfetmeye başlayacağız. Günümüz iş dünyasında, büyük miktarda veriyi görüntülemek için tabloları kullanmamız gereken bazı durumlarla rutin olarak karşılaşıyoruz. Bir tablodaki tüm mevcut verileri bir kerede görüntülemek, ne kullanılabilirlik açısından ne de pratik açıdan uygun bir seçenek değildir.

Alınan veri kümesi yeterince büyükse, tabloyu görüntüleyen tarayıcıyı da potansiyel olarak kilitleyebiliriz. Bu verileri kullanıcılara göstermenin çok daha iyi bir yolu, onlara önce sabit sayıda sonuç göstermek ve ardından onlara sonuçlar arasında gezinme mekanizmasını sağlamak olacaktır; böylece boş zamanlarında veriler arasında ileri ve geri gidebilirler. Bu, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve ayrıca daha küçük veri kümesini çok daha hızlı yükler.

Bu bölümde, bu işlevi sağlayan bir uygulama oluşturacağız. Bu örneğin bir parçası olarak, gömülü bir veritabanını bir GWT uygulamasıyla nasıl kullanacağımızı da öğreneceğiz.

Bir Veri Kümesini Arayüzleme

Her şeyi bir kerede almak yerine, verileri yığınlar halinde veya sayfalar halinde almamızı sağlayacak bir uygulama oluşturacağız. Bunu, bir sorgu sonucunda ilk on öğeyi alarak yapacağız ve kullanıcının bu sonuçlar kümesinde ileri veya geri gitmesi için bir yol sağlayacağız.

Adımlar aşağıdaki gibidir:

1. com.packtpub.gwtbook.samples.client paketinde PageableDataService.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. Bir başlangıç dizini ve parametre olarak alınacak öğelerin sayısını sağlayarak, müşteri verilerini almak için tek bir yöntemle PageableDataService arabirimini tanımlayın.

2. Bu hizmet tanımı arabiriminin eşzamansız sürümünü, adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun.

3. Disk belleğine alınabilir veri hizmetimizin uygulamasını PageableDataServiceImpl.java adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun. Müşteri verileri için kapsayıcı olacak olan customerData adlı özel bir ArrayList nesnesi oluşturun.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın