İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Arama Kriterlerini Filtreleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Arama Kriterlerini Filtreleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android Güvenlik Kavramları

Dinamik Listeler

Kullanıcıya bir arama için kriterleri filtrelemenin bir yolunu sunmak için dinamik listeleri kullanan bir uygulama oluşturacağız. Bu bölümde, bir ana tablodaki öğeler seçildikçe alt tabloları doldurmamızı sağlayacak dinamik tablolar oluşturacağız. Bunu GWT’nin AJAX desteğini kullanarak yapacağız ve yalnızca ana tablodaki seçimle ilgili öğeleri bir alt tabloda göstereceğiz.

Bu uygulama, bir arama için kriterleri gezinmeyi ve filtrelemeyi kolaylaştıracaktır. Bu örnek uygulamada, bir kullanıcının otomobil üreticisini seçmesini sağlayacağız, bu üretici tarafından üretilen tüm otomobil markalarıyla otomatik olarak ikinci bir listeyi dolduracaktır.

Müşteri bu marka listesinden bir öğe daha seçtiğinde, üçüncü bir liste otomatik olarak seçilen markanın araba modelleriyle doldurulacaktır. Bu şekilde, bir kullanıcı, veri göndermek ve bu bilgilerin bir kısmını sunmak için sayfayı yenilemek zorunda kalmadan kullanıcı dostu ve sezgisel bir şekilde arama kriterlerini etkileşimli olarak seçebilir ve bunlar arasında gezinebilir.

Arama Kriterlerini Filtreleme

Bu uygulamanın bir parçası olarak, üretici, marka ve model bilgilerini sağlayacak bir hizmet de oluşturacağız ve bu bilgileri hizmetten asenkron olarak alıp kullanıcıya gösterecek bir kullanıcı arayüzü oluşturacağız.

1. İçinde yeni bir Java dosyası oluşturun. Üreticiler, markalar ve modeller hakkında bilgi almaya yönelik yöntemlerle bir DynamicListsService arabirimi tanımlayın.

2. Yeni bir Java dosyası oluşturun.

3. Yeni bir Java dosyası oluşturun. Genişleten ve önceden oluşturulmuş  arabirimini uygulayan bir  sınıfı tanımlayın.

Bu sınıf, üreticiler, markalar ve modeller hakkında bilgi döndürür. Sundukları otomobillerin markaları ve modelleri dahil olmak üzere her üretici hakkındaki bilgileri özetlemek için Üretici adlı bir sınıf oluşturun.

4. Üretici bilgilerini bir HashMap’e yüklemek için özel bir yöntem oluşturun. Üreticilere ait veriler daha sonra ilk tabloya yüklenecektir. Kullanıcı arabirimi başladığında, üreticiler tablosu verileri içeren tek tablodur ve uygulamayı kullanmak için başlangıç noktası sağlar.

5. Üreticilerin listesini almak için hizmet yöntemini uygulayın.

6. Bir üretici tarafından sunulan markaların listesini almak için hizmet yöntemini uygulayın.

7. Bir üreticinin belirli bir marka için sunduğu modelleri almak için hizmet yöntemini uygulayın.

8. Bu uygulama için kullanıcı arayüzünü DynamicListsPanel.java adlı yeni bir Java dosyasında oluşturun. Üretici, marka ve model bilgilerini tutmak için üç Izgara widget’ı oluşturun ve bunları ana panele ekleyin. Çağıracağımız hizmet sınıfını oluşturun.

9. Panelleri temizlemek için özel bir yöntem ekleyin.

10. DynamicListsPanel yapıcısında, kullanıcı arabirimine eklediğimiz parçacıklar için kapsayıcı olarak kullanacağımız yeni bir HorizontalPanel oluşturun. Ayrıca hizmet hedefini oluşturun ve giriş noktasını belirleyin.

11. Aynı yapıcıda, Üretici Seç tablosundaki tıklamaları dinlemek için bir olay işleyici ekleyin.

12. Aynı kurucuda, Marka Seç tablosundaki tıklamaları dinlemek için bir olay işleyici ekleyin.

13. Ayrıca yapıcıda, bir model seçildiğinde seçimleri temizlemek için Model Seç tablosuna bir dinleyici ekleyin. Uygulama başladığında Üretici Seç tablosunu verilerle yükleyin.

14. Yapıcıda, itemPanel adlı bir VerticalPanel oluşturun ve her tabloyu ve ilişkili etiketini tabloya ekleyin. Üç tablonun her biri için bir itemPanel oluşturun, stili ayarlayın ve bunları workPanel’e ekleyin.

15. Son olarak, oluşturucuda, bu uygulama hakkında açıklayıcı metin görüntüleyen küçük bir bilgi paneli oluşturun, böylece Örnekler uygulamamızdaki mevcut örnekler listesinde bu örnek seçildiğinde bu metni görüntüleyebiliriz. Bilgi panelini ve çalışma panelini bir yerleştirme paneline ekleyin ve widget’ı ayarlayın.


Arama filtreleme
Google Arama filtreleme
Arama filtreleme ne demek
Nokia numara filtreleme nedir
Sırala ve filtre uygula grubu hangi sekmede dir
Filtreleme Ne Demek
Nokia filtre listesi nedir
Excel’de filtre ekleme


Üretici başına bir tane olmak üzere, Üretici nesnelerinin bir listesini oluşturuyoruz. Bu Üretici nesnelerinin her biri, söz konusu marka için modellerin ArrayList’ini içeren markalar adlı bir HashMap içerir.

Az önce oluşturduğumuz bu veri yapısı, bir üreticinin sunduğu marka ve modellerle ilgili ihtiyacımız olan tüm bilgileri içermektedir. Gerçek bir uygulamada, bu veriler genellikle bir kurumsal veri kaynağından alınır. Örneğin, Mercedes üreticisi için verileri şu şekilde oluşturuyoruz.

Ardından, üreticilerin bir listesini, belirli bir üreticinin marka listesini ve son olarak belirli bir üretici ve markanın model listesini döndürmek için arayüzden üç hizmet yöntemini uygularız.

Bu yöntemlerin her biri, Üretici nesnelerinde gezinir ve gerekli bilgileri içeren bir listeyi alır ve döndürür. Belirli bir marka ve üretici için bir model listesi istediğimizde, hizmet yöntemi uygulaması, üreticiler listesinde bu şekilde gezinerek listeyi döndürür.

Kullanıcı arabirimi üç Grid widget’ından oluşur. Izgara, hücrelerinde metin, HTML veya bir alt pencere öğesi içerebilen başka türde bir tablo pencere öğesidir. Uygulama başlatıldığında, üreticilerin listesi ilk olarak DynamicListsService’ten alınır ve üreticiler ızgarası verilerle doldurulur.

Kılavuzlardaki tıklamaları dinlemek için bir olay işleyicisi kaydedilir. Üretici ızgarasındaki bir öğe tıklandığında, önce markalar ızgarasını temizliyoruz ve ardından hizmette getBrands() yöntemini çağırıyoruz ve markalar ızgarasını alınan bilgilerle yüklüyoruz.

Kullanıcı, üzerine tıklayarak markalar ızgarasından bir öğe seçtiğinde,
önce model ızgarasını temizliyoruz ve ardından hizmette getModels() yöntemini çağırıyoruz ve model ızgarasını alınan bilgilerle yüklüyoruz. Izgaralardan herhangi birinde her seçim yaptığımızda, GWT’yi kullanarak tüm bu bilgileri herhangi bir sayfa yenilemesi veya sayfa gönderimi olmadan alabildik.

Flickr İnternet’teki en yenilikçi Web 2.0 sitelerinden biridir. AJAX kullanımı, bu web sitesini kullanmayı bir zevk haline getiriyor. Bunun en iyi örneği, flickr hesabınıza eklediğiniz herhangi bir resmin altında görüntülenen etiket widget’ıdır.

Basit bir etiket gibi görünüyor, ancak imleci üzerine getirdiğinizde, bir etiketten daha fazlası olduğunu gösterecek şekilde renk değiştiriyor. Üzerine tıkladığınızda, etiketteki metni düzenleyebileceğiniz bir metin kutusuna dönüşür! Hatta değişikliklerinizi devam ettirmek veya değişikliklerinizi iptal etmek için iptal etmek için düğmeler bile alırsınız.

Kaydettikten veya iptal ettikten sonra tekrar bir etikete dönüşür. Denemek. Gerçekten temiz! Bu, birden çok HTML denetimini bir etiket, metin kutusu ve düğmeyi tek bir bileşik denetimde birleştirmenin harika bir yoludur; bu, web sayfasında değerli alan kazandırırken gerekli işlevselliği son derece kullanıcı dostu bir şekilde sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın