İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Doğru Verinin Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Doğru Verinin Önemi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Animasyon Ekleme

Eğitim Uyumluluğu

Concordance, arama sonuçlarının doğruluğunu artırmak için kullanabileceğiniz eşanlamlı listeleri ve durma sözcükleri listelerini destekler. Dosya ➤ Sözlükler menüsünü kullanarak bu listeleri değiştirebilirsiniz.

Eşanlamlılar, Concordance’ın eşdeğer olarak tanıması için eğitilebileceği bir dizi kelimeye atıfta bulunurken, durdurma kelimeleri göz ardı edilmesi gereken kelimelere atıfta bulunur. Concordance, varsayılan bir Durdurulacak Kelime listesi oluşturacak, ancak yeni bir veritabanı için Eş anlamlılar listesi boş olacaktır. Maksimum etkinlik için Uyum yöneticisi her iki listeyi de oluşturabilir veya ince ayar yapabilir.

Eşanlam Listeleri

Varsayılan olarak, yeni bir Uyumluluk veritabanındaki Eşanlamlılar listesi boştur. Muhtemel eşanlamlıları birden çok bağlamda akıllıca değerlendirecek bir fiili eşanlamlılar sözlüğü oluşturmanın hiçbir yolu yoktur. Moda endüstrisini içeren bir proje, model kelimesini erkek veya kadın kelimeleriyle bir tutabilir.

Teknik bir konuyu içeren bir proje, model kelimesini matematiksel işlem deyimiyle bir tutabilir. Diğer potansiyel eş anlamlılar o kadar açık olmayabilir. “Dört puan ve yedi yıl önce” ifadesini düşünün. Dört puan yerine 55 aranırsa, bu ifadeyi içeren belgeler arama sonuçlarına dahil edilmeli mi? Uyum yöneticisi olarak, bir projenin sözlüğünde anlamlı eşanlamlıların bir listesini oluşturmak için inceleme ekibi üyeleriyle koordinasyon sağlamalısınız.

Eşanlamlılar listesi, kelimelerin bağlamsal anlamlarına ek olarak, eşdeğer olduğu düşünülen kelimelerle aramaları genişletmenize de imkan tanır. Örneğin, bir konudaki asıl sorumlunun yasal adı John Q. Public olabilir, ancak belge kayıtlarında JQP olarak atıfta bulunulabilir.

John Q. Public’e atıfta bulunan tüm notları bulmak istediğinizde, sorgu çıktısına JQP değerini içeren kayıtları eklemelisiniz. Yine Uyum yöneticisi, eşdeğer olarak ele alınması gereken kelimeleri belirlemek için bir projede inceleme ekibiyle birlikte hareket etmelidir.

Not: Bir veritabanının Eşanlamlılar listesi, önemli anahtar sözcükler için yapılan aramaların yalnızca anahtar sözcüklerin örneklerini değil, aynı zamanda genel yazım hatalarını da yakalamasını sağlamanın etkili bir yoludur. Örneğin, standart bir bilgisayar klavyesindeki U ve I tuşları bitişik olduğu için, “büyük” kelimesi genellikle “hata” olarak yanlış yazılır (veya tam tersi).

Durdurma Kelimeleri

Varsayılan olarak, yeni bir Concordance veritabanındaki Engellenecek Kelime listesi boş değildir. Yazılım üreticisi, arama niyetinde hiçbir işe yaramayacak kadar yaygın olan bir dizi sözcük belirlemiştir. Concordance’ın varsayılan olarak yeni bir veritabanına dahil ettiği durdurma sözcüklerinin örnekleri, and, for ve the sözcükleridir. Dört puan ve yedi yıl önce değerini aramak isterseniz, Concordance ve kelimesini yok sayar ve yalnızca dört puan, yedi, önce ve yıl kelimelerini içeren kayıtlar için eşleşmeler sağlar.

Uyum, durdurulan sözcüklerin sözlük dosyasına yazılmasını engelleyerek aramada yer almasını engeller. İndekslenmiş veya PARAGRAPH alanlarını sorguladığınızda aranan sözlük dosyasıdır.

Bu, Engellenecek Sözcük listesi ne kadar büyükse, sözlük dosyası o kadar küçük olur ve aramaların o kadar hızlı yürütüleceği anlamına gelir. Biraz dikkatli olmalısınız; çok kısıtlayıcı bir Engellenecek Kelime listesi, arama sonuçlarını çarpıtacaktır. Çoğu amaç için, Concordance’ın sağladığı varsayılan liste yeterlidir.  Dosya ➤ Sözlükler ➤ Kullanılacak Kelime listesi menüsünden açılan Engellenecek Sözcükler iletişim kutusunu görüntüler.


Günümüzde verinin önemi
Verinin önemi
Büyük veri Nedir kısaca
Büyük veri teknolojileri Nedir
Big data ekşi
Big Data Makale
Big data 5V
Büyük veri 5V


Bir Concordance veritabanını sorgulamak bir konuşmadır: veritabanına bir soru sorarsınız ve o bir yanıt verir. Düzgün bir şekilde tasarlanmış, temiz bir veri kümesiyle yüklenmiş bir Concordance veritabanıyla, “veritabanının yanlış yanıt verdiği” ifadesi, sık sık hayal kırıklığına uğramış kullanıcılardan duyulan bir ifade asla doğru değildir.

Concordance’ın arama motoru, soru kullanıcı tarafından sağlanan arama sözdizimi kullanıcının niyetini iletmese bile, her zaman tam olarak sorulan soruyu yanıtlayacaktır. Hiçbir yazılım programı bir kullanıcının ne istediğini sezgisel olarak tahmin edemez; yalnızca sağlanan arama sözdizimi ile çalışabilir.

Bu nedenle, kullanıcıların amaçlarını veritabanına ileten soruları nasıl oluşturacaklarını bilmeleri önemlidir. Bazen bu sezgisel değildir. Kullanıcıların eğitimi, Concordance veritabanlarının yönetimi için temel olmalıdır. Ne yazık ki, bir dizi veri yeni teslim edildiğinde ve inceleme ekibi incelemeye başlamak için istekli olduğunda, eğitim genellikle gözden kaçar.

Doğru Verinin Önemi

Önceki tartışmada, bir veritabanının temiz bir veri kümesiyle yüklendiği varsayılmıştı. “Veritabanı yanlış cevap verdi” hiçbir zaman doğru değilse, “veritabanına sunulan bir sorunun yalnızca verinin kendisi kadar doğru bir yanıt alacağı” her zaman doğrudur. Altta yatan verilerin doğru olduğundan emin olmak, bir Uyumluluk veritabanının yararlılığı için temeldir.

Concordance veritabanı yöneticisi için, çok büyük içe aktarılan veri kümelerini denetlemek zor olabilir. Bu gözetim, belgeler tarama ve kodlama için satıcıya gönderilmeden önce başlar.

Örneğin, belgeler fiziksel olarak nasıl gruplandırılır, klasörlerde, kutularda veya her ikisinde birden? Veritabanı bu bölümleri kaydeden bir alan içermeli mi? Kayıtlar e-posta olarak geliyorsa tekilleştirilmeli mi? Bir satıcıya kutular veya elektronik ortamlar gönderilmeden önce inceleme ekibinin bir konunun ayrıntılarını yakından bilen bir üyesine danışılmalıdır.

Veri geldiğinde, başka bir kalite güvence katmanı gerekir. Satıcı, verileri tam olarak yönetici tarafından şart koşulan biçimde sağladı mı? Yönetici olarak, verileri son kullanıcılara yayınlanmadan önce gözden geçirdiğiniz bir kalite kontrol iş akışı oluşturmak isteyebilirsiniz. Çoğu sorun, dikkatli kalite güvencesi aracılığıyla bir veritabanı dağıtılmadan önce önlenebilir.

Arama Sonuçlarını Görüntüleme

Concordance, arama sonuçlarını yönetmenize yardımcı olmak için çeşitli görsel araçlar ve ekran denetimleri sağlar. Concordance, isabetleri vurgulamanın yanı sıra bir arama geçmişi de tutar. İstenen sonucun birkaç ara sorgu gerektirebileceği göz önüne alındığında, Concordance aynı zamanda sorguları yönetir ve indeksleyerek önceki aramalara kolayca geri dönmenizi ve bunları geliştirmenizi sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın