İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Dış Verileri Ayarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Dış Verileri Ayarlama – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

İçe Aktarırken Dış Verileri Ayarlama

Harici bir veritabanındaki verilere bağlanmadan önce, içe aktarma işlemi sırasında Excel’in söz konusu veritabanından içe aktardığı veri miktarını, belirli veri satırlarını veya veri sütunlarını içe aktararak, verileri önceden sıralayarak veya ayrı verileri birleştirerek ayarlamak isteyebilirsiniz. birlikte masalar. Bunu yapmak için, Microsoft Query adlı Excel’de bulunan bir aracı kullanırsınız.

■Not: Microsoft Query’yi harici bir veritabanıyla birlikte kullanmak için, önce o veritabanının ODBC sürücüsünü Excel’in yüklü olduğu bilgisayara yüklemeniz gerekir. Access, Excel, SQL Server, Microsoft Visual FoxPro, dBASE, Oracle, Paradox ve metin dosyası veritabanları için ODBC sürücüleri Excel’e dahildir. Diğer veritabanı türleri için ODBC sürücüleri için söz konusu veritabanının üreticisine başvurun.

İçe aktarma sırasında dış verileri ayarlamak üzere Microsoft Query’yi kullanmak için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Diğer Kaynaklardan ➤ Microsoft’tan öğesini tıklayın.
Sorgu. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Yeni Veritabanı Sorgusu’nu tıklayın.
2. Veri Kaynağı Seç iletişim kutusunda, Veritabanları sekmesine tıklayın ve mevcut veritabanı türlerinden birine tıklayın.
3. Sorgu Oluşturmak/Düzenlemek için Sorgu Sihirbazını Kullan onay kutusu seçiliyken, Tamam’a tıklayın.
4. Veritabanı türüne bağlı olarak, verileri geçerli Excel çalışma kitabına içe aktarmayı tamamlamak için ekrandaki yönergeleri tamamlayın, Microsoft Query’yi başlatın ve verileri geçerli Excel çalışma kitabına içe aktarmadan önce daha gelişmiş veri filtreleme işlemleri gerçekleştirin veya bir çevrimdışı küp dosyası oluşturun. içe aktarılan veriler.

Dış verileri geçerli Excel çalışma kitabına alırken ayarlamak üzere Microsoft Query’yi kullanmak için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Diğer Kaynaklardan ➤ Microsoft Query’den tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Yeni Veritabanı Sorgusu’nu tıklayın.
2. Veri Kaynağı Seç iletişim kutusunda, Veritabanları sekmesine tıklayın ve mevcut veritabanı türlerinden birine tıklayın.
3. Sorgu Oluşturmak/Düzenlemek için Sorgu Sihirbazını Kullan onay kutusu seçiliyken, Tamam’a tıklayın.
4. Veritabanı türüne bağlı olarak, verileri belirtmek için ekrandaki yönergeleri tamamlayın.
temel dosya veya veritabanı bağlantı detayları.
5. Yeni oluşturulan veritabanı bağlantı girişini seçin ve Tamam’a tıklayın.
6. Sorgu Sihirbazı – Sütunları Seç sayfasında, Mevcut Tablolar ve Sütunlar listesinde, gelen verilere dahil etmek istediğiniz veri sütunlarını seçin ve seçilen veri sütunlarını Sorgunuzdaki Sütunlar listesine taşımak için ok tuşuna tıklayın. Ardından İleri’ye tıklayın.
7. Sorgu Sihirbazı – Verileri Filtrele sayfasında, Filtrelenecek Sütun listesinde, gelen verileri filtrelemek için istediğiniz veri sütunlarını seçin. Seçilen her veri sütunu için Yalnızca Satırları Dahil Et alanında filtre ölçütlerini belirtin. Ardından İleri’ye tıklayın.
8. Sorgu Sihirbazı – Sıralama Düzeni sayfasında, Sıralama Ölçütü ve Sonra Şuna Göre listelerinde, gelen verileri sıralamak için istediğiniz veri sütunlarını seçin. Ayrıca, istediğiniz gibi Artan veya Azalan seçeneklerine tıklayın. Ardından İleri’ye tıklayın.

9. Sorgu Sihirbazı – Son sayfasında şu seçeneklerden birini yapın:
• Verileri Microsoft Office Excel’e Döndür seçeneğini belirleyerek verileri Microsoft Office Excel’e aktarın.
Geçerli Excel çalışma kitabı.
• Verileri geçerli Excel çalışma kitabına aktarmadan önce Microsoft Query’yi başlatmak ve daha gelişmiş veri filtreleme işlemleri gerçekleştirmek için Microsoft Query’de Veri Görüntüle veya Sorguyu Düzenle seçeneğini belirleyin.
• Yalnızca Excel 2003’te, OLAP Küp Sihirbazını başlatmak ve içe aktarılan verilerden bir çevrimdışı küp dosyası oluşturmak için Bu Sorgudan Bir OLAP Küpü Oluştur seçeneğini belirleyin. Excel, içe aktarılan verileri görüntülemek için çevrimdışı küp dosyasının içeriğini kullanır.

10. İstenirse, Sorgu Sihirbazı’nda belirttiğiniz veri filtreleme ayrıntılarını .dqy dosya uzantılı bir sorgu dosyasına kaydetmek için Sorguyu Kaydet düğmesini tıklayın. Farklı Kaydet iletişim kutusunda sorgu dosyası adını ve konumunu girin ve ardından Kaydet’e tıklayın.

■Not: .dqy dosyaları sonraki veri içe aktarma işlemlerinde yeniden kullanılabilir. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Diğer Kaynaklardan ➤ Microsoft Query’den tıklayın ve ardından Sorgular sekmesine tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Yeni Veritabanı Sorgusu’na ve ardından Sorgular sekmesine tıklayın.


excel’de otomatik veri güncelleme
Excel veri yenileme butonu
Excel bağlantıların otomatik güncelleştirilmesi devre dışı bırakıldı
Excel’e Veri Aktarma
Excel Canlı veri
Kapalı Excel Dosyasından Veri güncelleme
Excel veri yenileme hatası
Excel Dış Veri Alma


11. Son’a tıklayın ve verileri mevcut Excel çalışma kitabına almayı bitirmek için ekrandaki yönergeleri tamamlayın; verileri geçerli Excel çalışma kitabına aktarmadan önce Microsoft Query’yi başlatın ve daha gelişmiş veri filtreleme işlemleri gerçekleştirin; veya Excel 2003’te içe aktarılan verilerden bir çevrimdışı küp dosyası oluşturun.

Bu alıştırmada, bir metin dosyasındaki verileri geçerli Excel çalışma kitabına aktarırken filtrelemek için Microsoft Query’yi kullanmayı öğreneceksiniz. Ayrıca metin dosyasındaki verileri değiştirme ve Excel çalışma kitabında değiştirilen verileri yenileme alıştırmaları yapacaksınız.

Metin dosyasındaki verileri içe aktarırken filtrelemek için Microsoft Query’yi kullanın:

1. Excel’i başlatın.
2. Excel 2007’de yeni bir boş çalışma sayfası göründüğünde, Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Diğer Kaynaklardan ➤ Microsoft Query’den tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Yeni Veritabanı Sorgusu’nu tıklayın.
3. Veri Kaynağı Seç iletişim kutusunda, Veritabanları sekmesi seçiliyken <Yeni Veri Kaynağı> öğesini ve ardından Tamam öğesini tıklayın.
4. Veri Kaynağınıza Hangi Adı Vermek İstiyorsunuz alanına Alaska Balık Sayımları Metin Dosyası yazın.
5. Erişmek İstediğiniz Veritabanı Türü İçin Bir Sürücü Seçin listesinde, Microsoft Metin Sürücüsü’nü (*.txt; *.csv) seçin.
6. Bağlan düğmesine tıklayın.
7. Geçerli Dizini Kullan onay kutusunun işaretini kaldırın ve Dizin Seç düğmesine tıklayın.
8. ExcelDB_Ch05_02.csv dosyasını içeren klasöre gidin ve Tamam’a tıklayın.
9. Excel 2007’de üç kez ve Excel 2003’te iki kez daha Tamam’ı tıklayın.
10. Veri Kaynağı Seç iletişim kutusunda, Veritabanları sekmesi seçiliyken, Metin Dosyası’na tıklayın ve Tamam’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın