İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağlantı Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Matrisleri

Dış Verilere Yeniden Kullanılabilir Bir Bağlantı Oluşturma

Kendinizi birkaç Excel çalışma kitabından belirli bir veritabanındaki verilere tekrar tekrar bağlanırken bulursanız, bu verilere yeniden kullanılabilir bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Zamanla bu yaklaşım, aynı verilere her bağlanmak istediğinizde aynı bağlantı bilgilerini belirtmekten daha etkilidir.

Dış verilere yeniden kullanılabilir bir bağlantı oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’a ve ardından Daha Fazlası İçin Gözat’a tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
2. Yeni Kaynak’a tıklayın.
3. Verileri geçerli Excel çalışma kitabına almak ve içe aktarma işlemi sırasında bağlantı dosyasını oluşturmak için ekrandaki yönergeleri izleyin. Bu bağlantı dosyası, sonraki içe aktarma işlemleri sırasında yeniden kullanılabilir.

Yeniden kullanılabilir bir bağlantı oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’a ve ardından Daha Fazlası İçin Gözat’a tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
2. Yeni Kaynak’a tıklayın.
3. Ne Tür Veri Kaynağına Bağlanmak İstiyorsunuz listesinde şu seçimlerden birini yapın:

• Microsoft SQL Server, Microsoft SQL Server OLAP Services veya Microsoft Data Access – Oracle için OLE DB Provider (Excel 2007’de) veya Oracle’ı (Excel 2003’te) seçerseniz, Excel sizden sunucu adını ve oturum açma kimlik bilgilerini sağlamanızı isteyecektir. Excel, seçilen veritabanı türüne göre sizden ek bağlantı bilgileri isteyecektir.

•Microsoft Business Solutions’ı seçerseniz, Excel, beraberindeki veri alma hizmetinin (verilere bağlanmak ve verileri almak için Windows SharePoint Services üzerinde kurulu bir Web hizmeti) bulunduğu bilgisayar adını veya URL’yi sağlamanızı isteyecektir. Excel, seçilen bilgisayar adına veya URL’ye göre sizden ek bağlantı bilgileri isteyecektir.

• ODBC DSN’yi seçerseniz, Excel sizden kullanılabilir bir ODBC sürücü türü veya dBASE dosyaları, Excel dosyaları veya MS Access Veritabanı gibi bir veri kaynağı adı seçmenizi isteyecektir. Kullanılabilir bir ODBC sürücü tipi veya veri kaynağı adı seçtiğinizde, Veri Bağlantı Sihirbazı, seçilen ODBC sürücü tipi veya veri kaynağı adına bağlı olarak sizden ek bağlantı bilgileri isteyecektir.

• Diğer/Gelişmiş’i seçerseniz, Excel sizden kullanılabilir bir OLE DB sağlayıcısı seçmenizi isteyecektir. Veri Bağlantısı Özellikleri iletişim kutusunun Sağlayıcı sekmesinde uygun bir OLE DB sağlayıcısını seçtikten sonra İleri’ye tıklayın. Veri Bağlantısı Özellikleri iletişim kutusu, seçilen OLE DB sağlayıcısına bağlı olarak Bağlantı sekmesinde sizden ek bağlantı bilgileri isteyecektir.

4. Excel’e istenen bağlantı ayrıntılarını sağladıktan sonra, görüntülenen iletişim kutusuna bağlı olarak Tamam’ı veya İleri’yi tıklayın. Veri Bağlantı Dosyasını Kaydet ve Bitir sayfası görünür.

5. Dosya Adı kutusuna bağlantı dosyası için bir ad yazın. Bağlantı dosyasını belirtilen bir konuma kaydetmek için Gözat’a tıklayın.

6. Seçilen veri kaynağına bağlı olarak, Excel ek bağlantı bilgileri isteyebilir veya Excel sizden ilişkili verileri doğrudan geçerli çalışma kitabına aktarmanızı isteyebilir.

Verileri içe aktarmayı bitirdikten sonra, bağlantı bilgileri .odc dosya uzantısıyla yeniden kullanılabilir bir bağlantı olarak kaydedilir.

Yeniden kullanılabilir bir bağlantı oluşturduğunuzda, bağlantı dosyasını yeniden kullanmak basittir:

1. Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’a tıklayın. Excel 2003’te,
Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
2. Bağlantı dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.
3. Dış verileri geçerli Excel çalışma kitabına içe aktarmayı tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Bu alıştırmada, bir Microsoft Office Access veritabanı dosyasına yeniden kullanılabilir bir bağlantı oluşturma alıştırması yapacaksınız. Bağlantı dosyasını iki ayrı Excel çalışma sayfasından aynı Access veritabanına bağlanmak için kullanacaksınız.


Bağlantı linki oluşturma
Html link oluşturma
Tabloların oluşturulması
Tıklanabilir link yapma
Adresi link haline getirme
HTML KÖPRÜ ekleme
HTML link Örnekleri
Css link verme


Yeniden kullanılabilir bağlantı dosyasını oluşturun:

1. Excel’i başlatın.
2. Excel 2007’de yeni bir boş çalışma sayfası göründüğünde, Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’ı ve ardından Daha Fazlası İçin Gözat’ı tıklatın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
3. Yeni Kaynak’a tıklayın.
4. Ne Tür Veri Kaynağına Bağlanmak İstiyorsunuz alanında, ODBC DSN’yi seçin ve İleri’ye tıklayın.
5. ODBC Veri Kaynakları listesinde MS Access Veritabanı’nı seçin ve İleri’ye tıklayın.
6. ExcelDB_Ch05_01_04.mdb dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Tamam’a tıklayın.
7. Belirli Bir Tabloya Bağlan onay kutusunun işaretini kaldırın ve İleri’ye tıklayın.
8. Açıklama kutusuna Alaska Balık Sayımları ve Dünya Popülasyonları yazın.
9.Anahtar Sözcük Ara kutusunaAlaskafishcountsworldpopulations yazın ve Bitir’i tıklayın.
10. İptal’e tıklayın.

İki ayrı Excel çalışma sayfasından aynı Access veritabanına bağlanmak için bağlantı dosyasını kullanın:

1. Yeni boş çalışma sayfasının Sayfa1 çalışma sayfası sekmesi seçiliyken Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’ı tıklatın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
2. ExcelDB_Ch05_01_04 bağlantı dosyasını seçin ve Aç’a tıklayın.
3. Tablo Seç iletişim kutusunda AlaskaFishCounts’u seçin ve Tamam’a tıklayın.
4. Mevcut çalışma sayfası seçeneği seçiliyken, Tamam’a tıklayın.
5. Sayfa2 çalışma sayfası sekmesine tıklayın ve Excel 2007’de Veri ➤ Dış Veri Al ➤ Mevcut Bağlantılar’a tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Dış Verileri İçe Aktar ➤ Verileri İçe Aktar’ı tıklayın.
6. ExcelDB_Ch05_01_04 bağlantı dosyasını seçin ve Aç’a tıklayın.

■Not: Excel 2007’de, Bu Bilgisayardaki Bağlantı Dosyaları bölümünde listelenen ExcelDB_Ch05_01_04 bağlantı dosyasını seçtiğinizden emin olun. Bu Çalışma Kitabındaki Bağlantılar bölümünde listelenen ExcelDB_Ch05_01_04 bağlantı dosyasını seçerseniz, bir sonraki adımı tamamlayamazsınız.

7. Tablo Seç iletişim kutusunda WorldPopulations’ı seçin ve Tamam’a tıklayın.
8. Mevcut çalışma sayfası seçeneği seçiliyken, Tamam’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın