İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

CSS Steno Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

CSS Steno Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

HTTP Post İstekleri

CSS Steno Kullanma

Bazı CSS özellikleri ve renkleri el yazısı veya stenografi notasyonu ile yazılabilir. Longhand CSS, ilgili her özelliği ayrıntılı bir şekilde açıklar. Steno özellikleri, font, kenarlık ve kenar boşluğu gibi popüler özellikler için CSS’de yerleşik olarak bulunan stenografiyi kullanır. Steno altıgen renkler, uzun el #rrggbb üçlülerini #rgb steno olarak kısaltır.

Stenografi renkleri kullanma

CSS’de renk değerlerini üç şekilde belirtebilirsiniz: ada göre, RGB değerleriyle veya onaltılık sayılar olarak. Renkleri ayarlamanın en etkili yolu, altıgen veya bazı nadir durumlarda kısa renk adları kullanmaktır.

Longhand altıgen renkler, bunun gibi üç kırmızı, yeşil ve mavi üçlü olarak belirtilir. Adlandırılmış renkler bakımı kolaylaştırabilir, ancak genellikle kısa el altıgen eşdeğerlerinden (kırmızı ve ten rengi dışında) daha uzundur.

Steno Özellikleri

CSS steno özellikleri, ilgili birkaç özelliği tek bir kısaltılmış özellik bildiriminde birleştirmenize olanak tanır. Örneğin, yazı tipi boyutu ve yazı tipi ailesini tek bir yazı tipi kuralında birleştirebilirsiniz. BB2’deki stenografi özellikleri, yerleşik kurallara (çoğaltma, kalıtım) ve varsayılanlara (yok, normal) göre özellik bildirimlerini kısaca belirtir. Short-hand özelliklerin listesi aşağıdaki gibidir.

Özellik değeri çoğaltma

Bir kutunun dört kenarı için (kenarlık, kenarlık rengi, kenar boşluğu, dolgu, anahat vb.) değerleri belirleyebilen CSS özellikleri için, yerden tasarruf etmek için çoğaltmayı kullanabilirsiniz. Çoğaltma şu şekilde çalışır. Bir değer varsa, tüm taraflar için geçerlidir. Üst/alt ve sağ/sol taraflar için iki değer geçerlidir. Üst, sağ/sol ve alt için üç değer geçerlidir.

Marj steno özelliği

Kenar boşluğu steno özelliği, bir kısaltılmış özellikte bir, iki, üç veya dört genişlik kullanarak bir kutunun dört kenarının tümü için kenar boşluğunu ayarlar. margin-top, margin-right, margin-bottom ve margin- left özelliklerinin yerini alır.

Sınır steno özelliği

Kenarlık kestirme özelliği, bir kutunun dört kenarlığının tümü için aynı genişlik, stil, renk ve görüntüyü ayarlar. Padding ve margin steno özelliklerinden farklı olarak border özelliği, bir sınırın farklı kenarları için farklı değerler ayarlayamaz.

Bir özelliği atlarsanız, sınır stenosunun özelliğin ilk değerini kullandığını unutmayın. Bu nedenle, bir renk belirtilirse ve border:solid; kullanırsanız, tarayıcı color özelliğinde belirtilen bir renkle varsayılan orta düz kenarlığı kullanır.


Türkçe stenografi alfabesi
Steno nedir Astroloji
Stenografi Alfabesi
Stenografi öğren
Stenografi Nedir
Stenografi Örnekleri
Stenografi kitabı PDF
Stenograf nasıl olunur


Yazı tipi steno özelliği

Yazı tipi özelliği, yazı tipi stili, yazı tipi değişkeni, yazı tipi ağırlığı, yazı tipi boyutu, satır yüksekliği ve yazı tipi ailesi özelliklerini tek bir kısaltılmış gösterimde ayarlamak için kullanılan bir kısayol özelliğidir. Font-stretch ve font-size-adjust’ı kendi özelliklerine göre ayarlamalısınız.

Bazı özelliklerin göründüğü sırayı değiştirebileceğinizi unutmayın. Çoğu tarayıcı buna izin verir. Ancak, yorumlarında daha katı olabilecek mevcut veya gelecekteki tarayıcılarda herhangi bir sorundan kaçınmak için, özellikleri W3C’nin spesifikasyonda listelediği sırayla sağlamak en iyi uygulamadır.

Arka plan stenografi özelliği

background özelliği, bir öğenin arka plan özelliklerini renk, görüntü veya yedek olarak her ikisi olarak ayarlayan bir kestirme özelliktir. Arka plan özelliği şu özellikleri ayarlar: arka plan rengi, arka plan görüntüsü, arka plan tekrarı, arka plan eki ve arka plan konumu, tek bir kısa gösterimdedir.

Bu CSS kuralı, gövde öğesinin arka plan rengini griye ayarlar. Burada tüm HTML belgesini hedefleyen html öğesi yerine gövdeyi kullanmak daha iyidir.

Anahat steno özelliği

Anahat özelliği, anahat rengini, anahat stilini ve anahat genişliğini tek bir kestirme gösterimde ayarlar. Anahatlar, boşluk bırakmamaları ve dikdörtgen olmamaları bakımından sınırlardan farklıdır.

Anahat stili ve genişliği, kenarlık karşılıklarıyla aynı değerleri kabul eder. Anahat-renk özelliği tüm renk değerlerini kabul eder ve ayrıca ters çevirir. ters çevirme, anahattın görünürlüğünü sağlamak için ekrandaki piksellerin rengini tersine çevirir. Bir çerçeve, kenarlık özelliğinden farklı olarak tüm kenarlarda aynı genişliktedir.

Bu kural, onları vurgulamak için tüm düğmelerin etrafına kalın, düz bir anahat çizer. Anahat özelliğini kullanarak hangi öğenin odaklandığını gösterebilirsiniz. Öğeyi kapladıkları ve fazladan yer kaplamadıkları için anahatları açıp kapatmak web sayfalarınızın yeniden akmasına neden olmamalıdır.

Bu CSS kuralları, bir düğme odaklandığında etrafına kalın siyah bir çizgi ve etkin olduğunda bir düğmenin etrafına kalın kırmızı bir çizgi çizer. Internet Explorer 5 ila 7’nin anahat özelliğini desteklemediğini, ancak Internet Explorer 8b1’in desteklediğini unutmayın.

Uzun Sınıf ve Kimlik Adlarını Kısaltın

Ayrıntı, bazı programlama çevrelerinde bir erdemdir, ancak CSS oluşturduğunuzda değil. Uzun sınıf adları sonraki tasarımcılar tarafından daha kolay anlaşılabilir, ancak kullanıcılarınızın bu ekstra baytları indirmesi gerekir (en azından CSS dosyasını ilk yüklediklerinde).

Sınıf ve kimlik adlarını bir veya iki karakterle kısaltmak aşırı bir tekniktir ve bunu ancak web sitenizin tasarımı kesinleştikten sonra kullanmalısınız. Çoğu site statik olmadığından, bu tekniği yalnızca istisnai durumlar için ayırın. Yahoo! Web’deki en yoğun sayfaya sahip olduğundan, ana sayfasından mümkün olan her baytı sıkıştırmak için URI yeniden yazmanın yanı sıra bu tekniği kullanır.

Anlamsal olarak anlamlı isimler kullanma

Mümkün olduğunda, anlamsal olarak anlamlı ve arama dostu sınıf ve kimlik adları kullanın. Bu şekilde, farklı bir görünüm elde etmek için birden fazla sınıf kullanan div’de yalnızca sınıf adını değiştirmeniz gerekir. Biyo sınıfı bir bakış açısına sahip olacak ve referans sınıfı başka bir bakış açısına sahip olacaktı.

CSS’deki yorumlar

Yorumları CSS dosyalarınızdan manuel veya otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Başka bir strateji, CSS’nizde PHP yorumlarını kullanmaktır. Ayrıştırıldıktan sonra, bu yorumlar otomatik olarak kaybolacaktır. Öncelikle, httpd’nize aşağıdaki satırları ekleyerek sunucunuza PHP için CSS dosyalarınızı ayrıştırmasını söylemeniz gerekir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın