İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bozuk Dosya Bağlantıları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bozuk Dosya Bağlantıları – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İşlem Desteği

Veritabanı dosya depolamasının birçok savunucusu, veritabanlarının ACID ilkelerini desteklediğini ve dosya sisteminin desteklemediğini belirtmek için hızlıdır. ACID kısaltması, bir işlemin ilkelerini tanımlar, bu nedenle “ACID ilkelerini desteklemek”, “veritabanları işlemleri destekler” demenin gerçekten makul bir yoludur. İşlem desteği, birden fazla bilgi parçası kaydedilirken yararlıdır çünkü işlem tüm verileri kaydeder veya hiçbir veriyi kaydetmez; yani, kısmi tasarruf yoktur.

Örneğin, çalışanın bir görüntü dosyasıyla birlikte bir çalışan kaydını kaydetmeniz gerektiğini varsayalım. Ayrıca web sunucusunun dosyaları bir veritabanında değil, dosya sisteminde sakladığını söyleyin. Çalışan bilgilerini bir web formuna girer, bir görüntü dosyası belirler ve işlenmek üzere sunucuya gönderirsiniz.

Sunucu, forma girdiğiniz bilgilerle Çalışan tablosunda yeni bir çalışan kaydı oluşturur. Çalışan kaydındaki bir alan, sistemin dosya sistemine yazmak üzere olduğu çalışan görüntü dosyasının yolunu tanımlayan bir dizedir (kaydı bir şekilde dosyaya bağlamanız gerekir).

Kaydı başarıyla veritabanına ekler, ancak görüntü dosyasını dosya sistemine kaydetmeden önce bir aksaklık uygulamayı öldürür. Şimdi veritabanında var olmayan bir dosyaya bağlanan bir kayıt var. Alternatif olarak, çalışan kaydını veritabanına kaydetmeden önce görüntü dosyasının başarıyla yazılmasını bekleyebilirsiniz, ancak daha sonra kayıtsız bir dosyaya sahip olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Her iki durum da kısmi bir tasarrufla sonuçlanır.

Şimdi, sunucunun dosyaları veritabanında sakladığını söyleyin. Bir çalışan görüntüsünün doğrudan Çalışan tablosunda saklanma olasılığı vardır, ancak örnek olması açısından, bunun EmployeeImages adlı ayrı bir tabloda saklandığını varsayalım. Çalışan bilgilerini ve görüntü dosyasını gönderirsiniz.

Sunucu, Çalışan tablosuna bir çalışan kaydı ekler, ancak görüntü dosyasını EmployeeImages tablosuna eklerken bir hatayla karşılaşıyor. Bu noktada, işlem başarısız oldu ve işlemdeki tüm değişiklikler geri alındı. Bu nedenle, çalışan kaydı veritabanına taahhüt edilmez, bu nedenle kısmi kaydetme sorununuz olmaz.

İşlem desteği, dosyaları kaydetmek için her zaman veritabanını kullanmayı haklı çıkarır mı? Tam olarak değil. Uygulamalar veri odaklıdır, bu nedenle kısmi kaydetmeden kaynaklanabilecek en büyük sorun, veritabanına bir kaydın yazılması, ancak ilişkili bir dosyanın dosya sistemine yazılmamasıdır. Neden? Niye?

Böyle bir senaryoda, uygulamayı çalıştıran veriler yanlıştır, bu nedenle uygulama var olmayan dosya referanslarını kullanmayı deneyebilir. Kayıtları veritabanına kaydetmeden önce dosyaları dosya sistemine yazarak bunu önleyebilirsiniz.

Bu, uygulamayı yönlendiren verilerin doğru olmasını sağlar. Kısmi bir kaydetme gerçekleşirse, bir yerde bir yerde biraz yer kaplayan ancak zarar vermeyen bir klasörde oturan yetim bir dosyanız olur. Ve unutmayın, eğer kısmi bir kaydetme gerçekleşirse, bunun nedeni bir istisnadır.

Bu nedenle, kullanıcının tekrar deneyebilmesi için kaydetmenin çalışmadığı konusunda kullanıcı bilgilendirilmelidir. Bu, bir sonraki denemede yetim dosyanın üzerine yazılacağı ve geçerli bir kayıtla ilişkilendirileceği veya bir kullanıcı kayıt eklemeyle ilgili sorun yaşamaya devam ederse, bir yöneticinin soruna bakacağı anlamına gelir.

Bilgi Bütünlüğünü Zorlama ve Bozuk Dosya Bağlantılarından Kaçınma

Bilgi bütünlüğünü zorlamak, dosya sistemi depolaması yerine veritabanı dosya depolamasını kullanmanın en zorlayıcı nedenlerinden biridir. Referans bütünlüğünü iki veri parçası arasındaki ilişkilerin durumu olarak düşünebilirsiniz. Önceki örnekte, bir çalışan kaydı ve bir çalışan görüntüsü bire bir ilişkiyi paylaşır, yani her çalışan kaydının bir çalışan görüntüsüne sahip olması gerekir. Biri olmadan diğeri olmamalı. Biri diğeri olmadan mevcutsa, veriler referans bütünlüğünü kaybetmiştir.

Veritabanları, bir veritabanındaki ilgili veriler arasındaki ilişkileri sürekli olarak zorlar. İlişkiler, eklemeler, güncellemeler ve silmeler sırasında korunur, bu nedenle ilişkilerin her zaman korunması garanti edilir. Bilgi bütünlüğü sorununa neden olacak bir öğeyi eklemeye, güncellemeye veya silmeye çalışırsanız işlem başarısız olur.


Excel bağlantıları bulma
Excel bağlantı kaldırma
Bağlantıları Düzenle komutu nerede
Excel bağlantı kaldırma sorunu
Excel link Kaldırma
excel dosya kurtarma
microsoft word distorted text
why my word document is not opening


Dosya sisteminde durum böyle değil. Bir veritabanında dosya sistemindeki bir dosyayı işaret eden bir kaydınız varsa, veritabanı ilişkiyi zorlayamaz. Birisinin dosyayı başka bir konuma taşımasını veya dosyayı doğrudan silmesini engelleyen hiçbir şey yoktur. Dosyayı taşımak veya silmek, bozuk bir dosya bağlantısına neden olur; bu, kaydın artık dosyaya geçerli bir bağlantısı olmadığı anlamına gelir.

Bilgi bütünlüğü, veritabanı dosya depolamasını kullanmak için zorlayıcı bir nedendir, ancak her durumda eller aşağı kazanmaz. Dosya sistemiyle ilişkili bozuk dosya bağlantılarına sahip olmanın maliyetlerini, veritabanı dosya depolamasıyla ilgili performans sorunlarına karşı tartmanız gerekir.

Bir galeri için yüklenen görüntüleri saklıyorsanız, performansı seçebilir ve birkaç bozuk dosya bağlantısını riske atabilirsiniz. Dosyaları Sarbane Oxley Yasasına uymak için saklıyorsanız, eksik belgeler nedeniyle hapis cezasına çarptırılmamak için zorunlu bilgi bütünlüğünü tercih etmek isteyebilirsiniz.

Güvenlik Hususları

Bir veritabanı dosya depolama savunucusu bu yararlı tavsiyeyi sunar. Dosya sistemi tehlikedeyse, dosyalarınızı bir veritabanında bulundurmak iyi bir fikirdir. Buna şu yanıtı veriyorum: Veritabanınızın güvenliği ihlal edilmişse, dosyalarınızın dosya sisteminde olması iyi bir fikirdir. Alaycılık bir yana, gerçek şu ki veritabanları size ek bir koruma katmanı sağlıyor.

İnsanlar dosya sistemi ile nispeten rahat hale geldi. Klasörler arasında gezinmek, belgeleri aramak, dosyaları açmak, dosyaları taşımak, dosyaları kopyalamak ve dosyaları silmek çoğu kişinin ikinci doğasıdır.

Bu, daha fazla kişinin bir dosya sistemindeki dosyaları çalabileceği veya bunlara zarar verebileceği anlamına gelir. Öfkeli bir çalışan dosya sistemine erişirse, ortalığı karıştırmak için ne yapması gerektiğini bilir.

Ancak bir veritabanındaki dosyaların işlenmesi çok daha zordur. Veritabanından diske dosya verisi yazmak, programlı müdahale gerektirir. Bir dosyayı diske yazmadan, düzenlemeden ve veritabanına geri göndermeden değiştirmek neredeyse imkansızdır. SQL’i anlamadan bir dosyayı taşımak veya bir dosyayı aramak da olası değildir. Bilgisayar korsanlarının bir veritabanında depolanan dosyalarla çalışmasını engelleyen bir dizi engelin onları doğal olarak daha güvenli hale getirdiğini söylemek yeterlidir.

Bir veritabanında depolanan dosyalara erişimi sınırlamak için veritabanı kullanıcılarını, rollerini ve izinlerini kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, dosya sistemindeki dosyaları korumak için .NET yetkilendirmesini ve NTFS dosya izinlerini kullanabilirsiniz. Her ikisi de uygun şekilde yapılandırıldığında koruma açısından oldukça benzerdir.

Bazı insanlar, veritabanı ve dosya sistemi hakkında endişelenmek yerine izinleri yalnızca veritabanında tutmayı daha kolay bulur. .NET yetkilendirmesini ve NTFS izinlerini dosya ve klasör bazında tanımlayabilirsiniz, ancak bu size uygulama güvenliği üzerinde çok daha ayrıntılı kontrol sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın