İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anlık Görüntü Kaydetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anlık Görüntü Kaydetme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dosya Menüsü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Arama Sonuçlarını Görüntüleme

Belge kayıtlarını görüntülemek için Concordance’ta iki yöntem vardır: Tablo görünümü ve Gözat görünümü. Tablo düğmesi tıklanarak etkinleştirilen tablo görünümü, her belgeyi tek bir satırda ve tablo biçiminde görüntüler. Gözat düğmesine tıklanarak etkinleştirilen Gözat görünümü, tek bir belge görüntüler. İki modu tek tek veya bölünmüş ekran formatında görüntüleyebilirsiniz.

Bu iki modu yan yana veya üst üste görüntülemek için, Araçlar ➤ Bölünmüş ekran menüsünü seçerek, bölünmüş ekran istediğinizi Concordance’a belirtmeniz gerekir. Bölünmüş ekran seçeneği aktif edildiğinde, iki görünümü yan yana yerleştirmek için Gözat ve Tablo düğmelerine tıklayabilirsiniz. Bölünmüş ekran etkinleştirilmediğinde, düğmelerden herhangi birine tıklamak, ekranı, tıklanan düğmeye karşılık gelen belirli bir görünümle doldurur.

Aramaları Anlık Görüntüler ve Sorgular Olarak Kaydetme

Oturumlar arasındaki arama sonuçlarını kaydetmek için Concordance’ta iki yöntem vardır: sorgular ve anlık görüntüler. Hem sorgu hem de anlık görüntü, aramayla ilgili verileri daha sonra kullanmak üzere alabilmeniz için ayrı bir dosyaya kaydeder. Anlık görüntüler, anlık görüntünün kaydedildiği andaki arama oturumunuzla ilgili bilgileri kaydederken, sorgular arama mantığını kaydeder.

Anlık görüntü, belirli bir anda kayıtları nasıl aramayı, sıralamayı ve görüntülemeyi seçtiğinizle ilgili bilgileri depolar. Bir anlık görüntünün geri yüklenmesinden önce yürürlükte olan herhangi bir arama geçmişi varsa, bu yok edilir ve anlık görüntünün kendisinde saklanan arama geçmişiyle değiştirilir. Anlık görüntü kaydedildiğinde kayıtlara uygulanan herhangi bir sıralama düzeni de geri yüklenir.

Anlık görüntüler, Concordance oturumları arasında bir arama geçmişi ve ayarları kaydetmek istediğinizde kullanışlıdır. Anlık görüntü, bir Concordance oturumuyla ilgili bilgileri kaydettiğinden, bir anlık görüntü geri yüklendiğinde, önceki bir oturumdan ayrıldığınız zamankiyle aynı sıralama düzeniyle aynı arama geçmişini görüntülediğinizi bilebilirsiniz.

Anlık görüntü, anlık görüntü kaydedildiğinde hangi kaydın etkin olduğuyla ilgili bilgileri bile kaydeder. Bu şekilde, bir arama profili oluşturabilir ve belirli bir Concordance veri tabanını her kullandığınızda o profile geri dönebilirsiniz. Bu, belirli bir Concordance veri tabanını son kullanımınızdan bu yana önemli miktarda zaman geçmiş olsa bile, sizi önceki bir arama oturumu ile ilgili parametreleri yeniden oluşturma zahmetinden kurtarır.

Arama ➤ Anlık Görüntü ➤ Otomatik geri yükleme menüsü aracılığıyla etkinleştirilen Otomatik geri yükleme özelliği aracılığıyla bu efekti şeffaf hale getirebilirsiniz. Otomatik geri yükleme, program kapatıldığında Concordance oturumunuzun anlık görüntüsünü otomatik olarak kaydeder ve Concordance veritabanı her açıldığında anlık görüntüyü otomatik olarak uygular.

Otomatik geri yükleme özelliği ilk kez etkinleştirildiğinde, Otomatik geri yükleme özelliğiyle kullanmak için herhangi bir anlık görüntü dosyası mevcuttur, Otomatik geri yükleme ile kullanmak için bir anlık görüntü dosyası seçmeniz istenir. Otomatik geri yükleme özelliğini devre dışı bırakıp ardından yeniden etkinleştirerek bu anlık görüntü dosyasını daha sonra değiştirebilirsiniz.

Otomatik geri yükleme ile ilgili bilgiler, her bilgisayar kullanıcısı için kaydedilir. Bu, aynı iş istasyonunun birden çok kullanıcısının, iş istasyonunun birden çok kullanıcı oturum açma hesabıyla ayarlanmış olması koşuluyla, kendi Otomatik geri yükleme anlık görüntü dosyasını atayabileceği anlamına gelir.


Telefonda ekran görüntüsü Alma
Samsung tuşsuz ekran görüntüsü Alma
Ekran görüntüsü Alma
Samsung kaydırarak Ekran görüntüsü Alma
Ekran görüntüsü nasıl alınır PC
Ekran görüntüsü Alma programı
Ekran kaydı
Ekran görüntüsü Alma Samsung


Kullanıcıların kayıtları güncelleyebileceği ve silebileceği ve bir Uyum yöneticisinin Uyum verilerini değiştirebileceği göz önüne alındığında, son kullanıcılar bir anlık görüntü geri yüklendiğinde, o sırada arama geçmişindeki her girişte uygun olan kayıt sayısının farkında olmalıdır. en son kaydedilen anlık görüntü yine de doğru olmayabilir.

Bu davranış, anlık görüntüdeki sorgu 00000 dışındaki tüm sorgular için geçerlidir – tüm kayıtlar. Arama geçmişindeki diğer her sorgu için, bir anlık görüntünün son kaydedildiği zaman ile yeniden çağrıldığı zaman arasında silinen satırlar, Concordance’ın tablo görünümünde boş satırlar olarak görünür. Ayrıca, bir kullanıcının Concordance oturumları arasında veriler düzenlendiğinde, daha önce isabet olarak vurgulanan kelimeler artık mevcut olmayabilir.

Bu yararlı bir araç olabilir veya olmayabilir: Son oturumunuzdan bu yana hangi kayıtların silindiğini veya düzenlendiğini izlemenize izin verse de, uyuşmazlıkları hariç tutmak için arama geçmişindeki sorguları yenilemek de imkansızdır.

Bu nedenle, bir anlık görüntünün en yararlı uygulamasının, işiniz kesintiye uğradığında arama oturumunuzun tam bir görüntüsünü kaydetmek veya Otomatik geri yükleme özelliğiyle birlikte yalnızca sıralama düzenini korumak için anlık görüntüyü kullanmak olduğunu görebilirsiniz.

Anlık Görüntü Kaydetme

Ara ➤ Anlık Görüntü ➤ Anlık Görüntüyü Kaydet menüsünü kullanarak bir anlık görüntü dosyası kaydedebilirsiniz. Bir Windows “Anlık görüntüyü kaydet” iletişim kutusundan anlık görüntüyü belirli bir konuma kaydetmeniz istenir. Bir anlık görüntüyü kaydetmek için varsayılan konum, veritabanının kendisi ile aynı dizindedir.

Yönetici ve veritabanı kullanıcıları tarafından oluşturulan anlık görüntü dosyalarının sayısına bağlı olarak, Concordance yöneticisi olarak, özellikle anlık görüntü dosyalarını depolamak için ayrı bir alt klasör oluşturmayı yararlı bulabilirsiniz. Anlık görüntü dosyaları bir .SNP uzantısıyla kaydedilir. Harici bir sorgu dosyasından farklı olarak (aşağıda açıklanmıştır), anlık görüntü dosyasını bir metin düzenleyicide açamazsınız.

Anlık Görüntüyü Geri Yükleme

Bir anlık görüntüyü geri yüklemenin bir yolu, Otomatik geri yükleme özelliğidir. Bu, bir Concordance veritabanını açtığınızda belirli bir anlık görüntüyü geri yüklemeye ve veritabanını kapattığınızda anlık görüntüyü kaydetmeye zorlar.

Ara ➤ Anlık Görüntü ➤ Anlık Görüntüyü Geri Yükle menüsünü kullanarak Uyum oturumu sırasında anlık görüntüleri geri yükleyebilirsiniz. Size bir Aç iletişim kutusu sunulur.

Anlık görüntüler bir Concordance veritabanına özgü olduğundan, bir anlık görüntü geri yüklendiğinde gerçekleştirilen ilk eylem, o anda açık olan veritabanının kapatılmasıdır. Ardından, anlık görüntüdeki tüm sorgular ve sıralama düzenleri, anlık görüntüde referans verilen veritabanına veya veritabanlarına (veritabanları birleştirilmişse) uygulanır.

Son olarak odak, anlık görüntünün kendisi en son kaydedildiğinde etkin olan isabetler grubuna (vurgulanan metin) kayar. Veritabanındaki temel verilerin değiştirilmiş veya silinmiş olabileceği göz önüne alındığında, bulunanlar listesi ve İnceleme ekranında özetlenen arama sonuçları artık doğru olmayabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın