İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Android Standartları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Android Standartları

Android'in Doğası

Android Standartları

Android, OpenGL ES 1.0 standardını uygulamasıyla 3D grafikleri de destekler. OpenGL ES, OpenGL gibi, C tabanlı düz bir API’dir. Java tabanlı bir programlama API’si olduğu için Android SDK’sının OpenGL ES’ye erişmek için Java bağlamasını kullanması gerekir.

Java ME, bu bağlamayı OpenGL ES için Java Spesifikasyon İsteği (JSR) 239 aracılığıyla zaten tanımlamıştır ve Android, uygulamasında OpenGL ES için aynı Java bağlamasını kullanır. OpenGL programlamaya aşina değilseniz, öğrenme eğrisi diktir. Ancak burada temel bilgileri gözden geçirdik, böylece Android için OpenGL’de programlamaya başlamaya hazır olacaksınız.

1.5 sürümünden itibaren Android, OpenGL’i basitleştirerek yeni başlayan OpenGL programcıları için erişilebilir hale getirdi. Bu iyileştirmeleri ele alacağız. Ek olarak, bu SDK, canlı klasörler adı verilen ve burada da ele alacağımız yeni bir kavramı tanıttı.

Android Hizmet Bileşenleri

Güvenlik, Android Platformunun temel bir parçasıdır. Android’de güvenlik, tasarım zamanı politika değerlendirmelerinden çalışma zamanı sınır kontrollerine kadar uygulama yaşam döngüsünün tüm aşamalarını kapsar. Konum tabanlı hizmet, Android SDK’nın en heyecan verici parçalarından bir diğeridir. SDK’nın bu bölümü, uygulama geliştiricilerine haritaları görüntülemek ve değiştirmek ve ayrıca gerçek zamanlı cihaz konumu bilgilerini elde etmek için API’ler sağlar.

İçinde, Android’de hizmetleri, özellikle HTTP hizmetlerini nasıl oluşturacağınızı ve kullanacağınızı göstereceğiz. Bu bölüm aynı zamanda süreçler arası iletişimi (aynı cihazdaki uygulamalar arasındaki iletişim) de kapsayacaktır. 

Android Medya ve Telefon Bileşenleri

Android, ses, video ve telefon bileşenlerini kapsayan API’lere sahiptir. Bir ses dosyasının bir İnternet URL’sinden nasıl çalınacağına dair hızlı bir örneği burada bulabilirsiniz.

Bu ses ve video API’lerini kapsamlı bir şekilde ele alacağız. Bu bölüm ayrıca telefon API’sinin aşağıdaki yönlerini de ele alacaktır:

• Kısa Mesaj Hizmeti (SMS) mesajları gönderme ve alma
• SMS mesajlarını izleme
• SMS klasörlerini yönetme
• Telefon aramaları yapma ve alma

1.5 sürümünden önce ses kaydedebilir, ancak video kaydedemezsiniz. Hem ses hem de video kaydı, MediaRecorder aracılığıyla 1.5’te barındırılmaktadır. Bu örneklerle kaplıdır.

Ayrıca, metin kontrollerine yazarken çeşitli girdilerin metin olarak yorumlanmasına izin veren giriş yöntemi çerçevesi (IMF) ile birlikte ses tanımayı da kapsar. Girdi yöntemleri arasında klavye, ses, kalem cihazı, fare vb. yer alır. Bu çerçeve başlangıçta Java API 1.4’ün bir parçası olarak tasarlanmıştır; bununla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki Java sitesinde okuyabilirsiniz.

Son olarak, Android, bir uygulama paketinin ne olduğunu tanımlayan tek bir XML dosyası oluşturarak tüm bu kavramları bir uygulamaya bağlar. Bu dosya, uygulamanın bildirim dosyası (AndroidManifest.xml) olarak adlandırılır.

Android bildirim dosyası, etkinliklerin tanımlandığı, hizmetlerin ve içerik sağlayıcıların kaydedildiği ve izinlerin beyan edildiği yerdir. Bildiri dosyasıyla ilgili ayrıntılar, biz her bir fikri geliştirirken çalışma boyunca ortaya çıkacaktır.


Android telefonlar hangileri
Android ne işe yarar
Android telefon ne Demek
Android işletim sistemi sürümleri
Android sahibi kim
Android Telefon
Android 13
Android Telefonlar


Android Java Paketleri

Android Platformunun hızlı bir anlık görüntüsünü almanın bir yolu, Java paketlerinin yapısına bakmaktır. Android, standart JDK dağıtımından saptığı için, neyin desteklenip neyin desteklenmediğini yüksek düzeyde bilmek önemlidir.

İşte Android SDK’da bulunan önemli Java paketlerinin kısa bir açıklaması:

• android.app: Android için Uygulama modelini uygular. Birincil sınıflar, başlatma ve durdurma semantiğini temsil eden Uygulamanın yanı sıra etkinlikle ilgili bir dizi sınıf, denetim, iletişim kutusu, uyarı ve bildirim içerir.
• android.appwidget: Uygulamaların, ana sayfa gibi diğer uygulamalarda kendi görünümlerini yayınlamasına izin veren mekanizmayı uygular. Birincil sınıflar arasında AppWidgetHost, AppWidgetHostView, AppWidgetManager, AppWidgetProvider ve AppWidgetProviderInfo bulunur. Bu paket yalnızca SDK 1.5’te mevcuttur.
• android.content: İçerik sağlayıcı kavramlarını uygular. İçerik sağlayıcılar, veri depolarından veri erişimini soyutlar. Bu paket ayrıca amaçlar ve Android Tekdüzen Kaynak Tanımlayıcıları (URI’ler) hakkındaki merkezi fikirleri de uygular.
• android.content.pm: Paket Yöneticisi ile ilgili sınıfları uygular. Bir paket yöneticisi, izinler, kurulu paketler, kurulu sağlayıcılar, kurulu hizmetler, aktiviteler gibi kurulu bileşenler ve kurulu uygulamalar hakkında bilgi sahibidir.
• android.content.res: Hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış kaynak dosyalarına erişim sağlar. Birincil sınıflar AssetManager (yapılandırılmamış kaynaklar için) ve Resources’tır.
• android.database: Soyut bir veritabanı fikrini uygular
İmleç arabirimidir.
• android.database.sqlite: Fiziksel veritabanı olarak SQLite kullanarak android.database paketindeki kavramları uygular. Birincil sınıflar SQLiteCursor, SQLiteDatabase, SQLiteQuery, SQLiteQueryBuilder ve SQLiteStatement’tır. Ancak, etkileşiminizin çoğu soyut android.database paketindeki sınıflarla olacaktır.
• android.graphics: Bitmap, Canvas, Camera, Color, Matrix, Movie, Paint, Path, Rasterizer, Shader, SweepGradient ve TypeFace sınıflarını içerir.
• android.graphics.drawable: Çizim protokollerini ve arka plan resimlerini uygular ve çizilebilir nesnelerin animasyonuna izin verir.
• android.graphics.drawable.shapes: ArcShape, OvalShape, PathShape, RectShape ve RoundRectShape gibi şekilleri uygular.
• android.hardware: Kamera ile ilgili fiziksel sınıfları uygular. Bu Kamera, donanım kamerasını temsil ederken, android.graphics.Camera, fiziksel bir kamerayla hiç ilgili olmayan bir grafik kavramını temsil eder.
• android.inputmethodservice: Giriş yöntemlerini yazmak için gerekli olan arayüzleri ve temel soyut sınıfları uygular.
• android.location: Address, GeoCoder, Location, LocationManager ve LocationProvider sınıflarını içerir. Adres sınıfı, basitleştirilmiş XAL’yi (Genişletilebilir Adres Dili) temsil eder. GeoCoder, bir adres verilen bir enlem/boylam koordinatı almanızı sağlar ve bunun tersi de geçerlidir. Konum, enlem/boylamı temsil eder.
• android.media: MediaPlayer, MediaRecorder, Ringtone, AudioManager ve FaceDetector sınıflarını içerir. Akışı destekleyen MediaPlayer, ses ve video oynatmak için kullanılır. MediaRecorder, ses ve video kaydetmek için kullanılır. Zil Sesi sınıfı, zil sesi ve bildirim işlevi görebilecek kısa ses parçacıklarını çalmak için kullanılır. AudioManager, ses kontrollerinden sorumludur. İnsanların yüzlerini bir bitmap’te algılamak için FaceDetector’ı kullanabilirsiniz.
• android.net: Temel soket düzeyi ağ API’lerini uygular. Birincil sınıflar arasında Uri, ConnectivityManager, LocalSocket ve LocalServerSocket bulunur.
• android.net.wifi: WiFi bağlantısını yönetir. Birincil sınıflar, WifiManager ve WifiConfiguration’ı içerir. WifiManager, yapılandırılmış ağları ve o anda aktif olan WiFi ağını listelemekle sorumludur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın