İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Araması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Anahtar Kelime Araması – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Tarih Aralığı Aramasını Kullanma

Tarih Aralığı Arama işlevinin neden gerçek tarih türleri yerine başlangıç ​​ve bitiş tarihlerinin dize temsillerini kabul ettiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, bu işlevin web tabanlı uygulamalarla kullanılmak üzere tasarlanmış olması ve web tabanlı uygulamaların genellikle dizeler olarak tarihleri ​​almasıdır.

Bu nedenle, Tarih Aralığı Arama işlevi, bu dizeleri tarihlere dönüştürme mantığını kapsar. Listeleme, DateRangeSearch işlevinin nasıl kullanılacağına ilişkin basit bir örnektir. txtCustomerID, txtStartDate ve txtEndDate adında üç metin kutusu olduğunu varsayalım; myGrid adlı bir GridView denetimi; ve btnDateRangeQuery adlı bir düğme.

Listeleme, metni doğrudan CreateDateRange işlevine nasıl geçirebileceğinizi ve işlev tarafından eklenen SqlConditionGroup’a koşullu mantığı nasıl uygulayabileceğinizi gösterir. Koddaki sqlQueryObj.Where.And() çağrısına dikkat edin.

Bu, hem Müşteri Kimliği hem de bir tarih aralığı belirtilirse, yalnızca Müşteri Kimliği VE tarih aralığıyla eşleşen satırların döndürüleceği anlamına gelir. sqlQueryObj.Where.Or() çağrılmış olsaydı, VEYA mantığı geçerli olurdu. Şimdi başka bir kullanışlı arama özelliği olan CreateKeywords işlevine geçelim.

Anahtar Kelime Araması

Anahtar kelime arama, iş uygulamalarında daha yaygın bir arama aracı olmalıdır. Yapmalı diyorum çünkü karşılaştığım uygulamaların çoğunda ya anahtar kelime arama yok ya da çok kötü uygulanıyor. Aşağıdaki anahtar sözcük araması, birden çok sütunda birden çok anahtar sözcük aramanıza ve koşullu ve parantez içindeki operatörleri kullanmanıza olanak tanır.

Bu, kullanıcılarınız örneğin belirli bir çalışanı arıyorsa, aramaları daraltmaya yardımcı olmak için (Smith VEYA Abrams) VE NOT (Yönetici) gibi karmaşık metin tabanlı anahtar kelime sorguları girebilecekleri anlamına gelir.

Anahtar kelime arama metninin tamamen serbest biçimde olduğuna dikkat edin. Kullanıcı tarafından girilen metni doğrudan metoda iletiyorsunuz ve detayları sıralıyor, bu yüzden kullanımı çok basit. Ayrıca, arama mekanizması, alt dizelerde eşleşen joker karakterlerle LIKE aramasını kullanır. Örneğin, “Jo” araması “Joe”, “Joseph”, “Jonathan” vb. ile ilgili eşleşmeleri döndürür.

Anahtar kelime arama karmaşık bir görev gibi görünse de, aslında SqlQuery aracının mimarisi nedeniyle oldukça basittir ve aslında CreateDateRange işlevinden birkaç satır daha az kod gerektirir. Listeleme, işlevin kodudur.

CreateKeywords, fonksiyon değişkenlerini tanımlayıp başlattıktan sonra, anahtar kelimelerin boş olmadığından emin olmak için kontrol eder. Anahtar sözcükler boşsa, işlev hemen Hiçbir Şey döndürür. Aksi takdirde, anahtar kelimelerin uygun şekilde bölünebilmesini sağlayan iki normal ifade çalıştırır. İlk normal ifade, dizedeki herhangi bir parantezden önce ve sonra bir boşluk ekler.

Böylece ((A VEYA B)AND(C VEYA D)) ( ( A VEYA B ) VE ( C VEYA D ) ) olur. Bu önemlidir çünkü her parantezin anahtar kelime listesinde kendi öğesi olarak tanınmasını istiyoruz ve liste sınırlayıcı olarak boşluk karakteri kullanılarak bölünür. Bu normal ifade olmadan liste şöyle görünürdü: {((A, OR, B)AND(C, OR, D))} (5 öğe). Normal ifadeyle liste şöyle görünür: {(,(,A,OR,B,),AND,(,C,OR,D,),)}. Bunun neden önemli olduğunu birazdan anlayacaksınız.

İkinci normal ifade, iki veya daha fazla boşluk bulunan dizenin herhangi bir bölümünü arar ve bu boşlukları tek bir boşlukla değiştirir. Anahtar kelime listesi boşluklarla sınırlandırıldığından, arka arkaya iki boşluk listede boş bir öğe oluşturacaktır. Fazladan boşlukları kaldırmak, bu boş öğeleri azaltır.

Anahtar kelime dizgisi kontrol edilip işlendikten sonra, büyük harfe zorlanır, baştaki ve sondaki boşlukları kaldırmak için kırpılır ve ardından keywordList değişkeninde depolanan bir dize dizisine bölünür.


SEO anahtar kelime
Anahtar kelime
Keyword Planner
Anahtar kelime üretici
Google Keyword Planner
Anahtar kelime analizi
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Google anahtar kelime


■Dikkat : SQL Server’ınız büyük/küçük harfe duyarlı metin araması yapacak şekilde ayarlanmışsa, tüm anahtar kelime dizesini UCase yapmak istemeyeceksiniz. Bunun yerine dizedeki AND, OR ve NOT anahtar sözcüklerini büyük harf yapmak için normal bir ifade kullanmak veya bu anahtar sözcüklerin farklı yazımlarını işlemek için ek Case ifadeleri eklemek isteyebilirsiniz.

Daha sonra, CreateKeywords işlevi, keywordList içindeki her bir anahtar sözcük dizesini yineler ve bir Select Case deyimindeki bir dizi seçeneğe karşı anahtar sözcüğü kontrol eder.

Aşağıda vaka seçeneklerinin bir listesi ve anahtar kelimeler söz konusu vakayla eşleşirse ne olur:

• Case “AND”: Bu anahtar kelime ile karşılaşıldığında, mevcut gruba eklenen bir sonraki koşul veya grup AND koşullu mantıkla eklenmelidir, bu durumda bu Case basitçe group.And()’ı çağırır.

• Case “VEYA”: Bu anahtar kelime ile karşılaşıldığında, mevcut gruba eklenen bir sonraki koşul veya grup VEYA koşullu mantıkla eklenmelidir, bu durumda bu Case basitçe group.Or()’u çağırır.

• Durum “NOT”: Bu anahtar kelime ile karşılaşıldığında, mevcut gruba eklenen bir sonraki koşul veya grup reddedilmelidir. Bu Durum, [Not] bayrağını True olarak ayarlar. Gerçek olumsuzlama, bir sonraki koşul veya grup eklendiğinde işlenir.

• Case “ (”: Bu anahtar kelime ile karşılaşıldığında, mevcut gruba yeni bir alt grup eklenmelidir. Bu Case, mevcut grubu groupStack’e iterek başlar. Ardından, grubu kullanarak mevcut gruba yeni bir alt grup ekler. .Add() yöntemi. Unutmayın, group.Add(), aynı satırdaki grup değişkenine geri atadığınız yeni oluşturulan grup nesnesini döndürür.Bu, yeni alt grubu aktif grup yapar.Ayrıca, group.Not özelliği [Not] bayrağı ayarlanmışsa grubu olumsuzlayan [Not] bayrağına ayarlanır.Daha sonra [Not] bayrağı temizlenir.

• Durum “)”: Bu anahtar kelime ile karşılaşıldığında, aktif grup kapatılmıştır ve aktif grubun ebeveyni yeni aktif grup olmalıdır. Etkin grubun üst öğesi, alt grup oluşturulmadan önce yığına itildiğinden, her zaman yığındaki en üst öğedir.

Bu Durum, önce yığının bir öğe içerdiğinden emin olmak için kontrol eder, ardından değeri yığından çıkarır ve grup değişkeninde saklar. Bir öğe için yığının kontrol edilmesi, bir kullanıcının yanlışlıkla (A VE B)) gibi çok fazla kapatma parantezini girmesi durumunda ortaya çıkabilecek sorunları önler. SqlQuery nesnesi sorguyu yazarken parantezler otomatik olarak kapatıldığından, kullanıcıların çok fazla parantez açması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

• Durum “”: Bu durumla karşılaşılırsa, basitçe atlanır.

• Başka Durum: Diğer durumlardan hiçbiri eşleşmezse, anahtar kelime için sütunda arama yapan aktif gruba yeni bir koşul eklenmelidir. [Not] bayrağını, sütununu ve anahtar sözcüğü kullanarak bir koşul oluşturmak için String.Format işlevinin kullanıldığını görebilirsiniz.

Koşul, SQL LIKE operatörünü kullanır ve anahtar sözcükleri % joker karakterlerle çevreler, bu nedenle işlem, anahtar sözcüğün belirtilen sütun veya sütunlarda herhangi bir yerde bulunup bulunmadığını kontrol eder. Ayrıca [Not] bayrağını False ve has➥ Koşul bayrağını True olarak ayarlar.

İpucu: Kullanıcılarınızın aramalarına doğrudan joker karakterler eklemesine izin vererek ve isterseniz koda otomatik joker karakter eklemeyi kaldırarak joker karakter işlevini değiştirebilirsiniz.

Son olarak, CreateKeywords işlevi hasCondition bayrağının True olarak ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol eder. Değilse, gerçek bir anahtar kelimeyle hiç karşılaşmadığını bilir, bu nedenle Nothing döndürür.

Aksi takdirde, yığında kalan tüm öğeleri yığından çıkarır, bu da grubun en üstteki SqlConditionGroup’u içermesini sağlar. Daha sonra en üstteki grubu List özelliğindeki ISqlCondition öğeleri koleksiyonuna ekler (yani işlev, grubu geçerli SqlQuery nesnesine ekler) ve işlevin sonucu olarak yeni oluşturulan anahtar sözcük metin grubuna bir başvuru döndürür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın