İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

XML Şema Tanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

XML Şema Tanımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

XML Şema Tanımı

Bazı durumlarda Scala derleyicisi JPA ek açıklamalarını (özellikle iç içe ek açıklamaları) tam olarak kapsamaz. Bazıları, sorguların ve diğer yardımcı verilerin (tablo adları, sütun adları vb.) koddan ayrı olması gerektiğini de savunabilir. Bu nedenle JPA, varlık sınıflarınız için eşlemeleri tanımlamak ve/veya geçersiz kılmak için harici bir eşleme tanımlayıcısı belirtmenize izin verir.

Temel orm.xml dosyası, Listeleme G-2’de gösterildiği gibi DTD tipi bildirimi ile başlar. Önsözün ardından, sonraki tüm girişler için geçerli olacak bir paket tanımlayabiliriz, böylece her sınıf için tam nitelenmiş adı kullanmamıza gerek kalmaz. Örneğimizde, her sınıf için bazı adlandırılmış sorgular tanımlamak istiyoruz. Bunları orm.xml dosyasına koymak, yeniden derleme gerektirmeden onları değiştirmemize olanak tanır.

Eksiksiz XML Şema Tanımı (XSD) bulunabilir. Bu durumda, varlık sınıflarımızı genişletmek için orm.xml dosyasını kullandık. Bununla birlikte, yapılandırmayı geçersiz kılmak istersek, bunu da duruma göre kullanabiliriz. Yazarın adı özelliği için sütun adını değiştirmek istediğimizi varsayalım.

Listelemede gösterildiği gibi (XSD’ye göre) Yazar varlık öğesine bir bölüm ekleyebiliriz. Nitelik geçersiz kılma öğesi, normalde @Column ek açıklamasında belirteceğimiz her şeyi değiştirmemize izin verir ve şema eşlememizi kaynak kodun dışında kontrol etmek için bize son derece güçlü bir yöntem sunar. Sorguları tanımlamak veya değiştirmek için merkezi bir konuma sahip olmamız için orm.xml dosyasına adlandırılmış sorgular da ekleyebiliriz.

Bağlı ve Ayrılmış Nesnelerle Çalışma

JPA, varlıklarla iki moddan birinde çalışır: bağlı ve ayrılmış. Ekli bir nesne, canlı bir JPA oturumunun doğrudan kontrolü altındaki nesnedir. Bu, JPA sağlayıcısının nesnenin durumunu izlediği ve onu uygun zamanda veritabanına yazdığı anlamına gelir. Nesneler, kalıcı ve birleştirme yöntemleri aracılığıyla açıkça eklenebilir (“Varlıkların Devam Etmesi, Birleştirilmesi ve Kaldırılması” bölümüne bakın) veya sorgu sonuçları, getReference yöntemi veya find yöntemi aracılığıyla dolaylı olarak eklenebilir.

Oturum biter bitmez, önceden eklenmiş tüm nesneler artık ayrılmış kabul edilir. Bunlar üzerinde normal nesneler olarak işlem yapmaya devam edebilirsiniz, ancak herhangi bir değişiklik doğrudan veritabanına uygulanmaz.

Ayrılmış bir nesneniz varsa, bunu birleştirme yöntemiyle mevcut oturumunuza yeniden iliştirebilirsiniz; nesnenin ayrılmasından bu yana yapılan tüm değişiklikler ve ayrıca eklenen nesnede yapılan sonraki değişiklikler, uygun zamanda veritabanına uygulanacaktır.

Nesne eki kavramı, bir istek döngüsünde bir nesneyi oluşturmamıza veya sorgulamamıza ve ardından farklı bir döngüde değişiklikler yapmamıza ve birleştirmemize izin verdiği için Lift’te özellikle kullanışlıdır.

Örnek olarak, kütüphane uygulamamız bir sayfada (src/main/webapp/authors/list.html) yazarların özet bir listesini sağlar ve bu varlıkların başka bir sayfada düzenlenmesine izin verir.

Örneği (liste parçacığından döndüğümüzde ayrılan) düzenleme parçacığımıza geçirmek için bir RequestVar ile birlikte liste sayfamızdaki SHtml.link oluşturucusunu kullanabiliriz. Liste, örneği nasıl teslim ettiğimizi ve düzenleme parçacıkları teslim işleme işlevimizde (doAdd) bir birleştirme yaptığımızı gösteren kitaplık uygulama parçacıklarımızdan alıntılar gösterir.


Xml Nedir
Xsd Nedir
XML to XSD
Java XML Nedir
Xsd Dosyası Nasıl Açılır
Xslt Nedir
Xml Schema Nedir
XML etiketleri


Oturum Başına Entity Manager Alma

İdeal olarak, özellikle nesne yaşam döngüsü söz konusu olduğunda, JPA erişimimizin olabildiğince sorunsuz olmasını isteriz. JPA’da nesneler geçerli bir kalıcılık oturumuna eklenebilir veya bir JPA oturumundan ayrılabilir.

Bu bize nesnelerin kendileriyle uğraşırken (daha sonra kullanacağımız) çok fazla esneklik sağlar, ancak aynı zamanda nesne özelliklerine erişirken dikkatli olmamız gerektiği anlamına gelir. JPA, örnek özellikleri için geç almayı kullanabilir; özellikle bu, koleksiyon tabanlı özellikler için varsayılan davranıştır.

Bunun anlamı, ayrılmış bir nesne üzerinde çalışıyorsak ve örneğin içerdiği bir koleksiyona erişmeye çalışırsak, nesnenin yüklendiği oturumun artık canlı olmadığına dair bir istisna alacağız. Gerçekten yapmak istediğimiz şey, Lift’in istek döngüsüne, istek başladığında bir oturum ayarlamamıza ve istek sona erdiğinde uygun şekilde kapatmamıza olanak tanıyan bazı kancalar eklemek gerekir.

İsteğimize iletilen nesnelere (örneğin, form geri aramalarından) karşı yine de dikkatli olmalıyız, ancak genel olarak, snippet kodumuza bir nesne yükledikten sonra, tam olarak sahip olacağımız garanti edilecektir. parçacıklarımızdaki herhangi bir noktada tüm mülklere erişim.
Neyse ki bizim için Lift tam da böyle bir mekanizma sağlıyor.

Aslında Lift, yaşam döngüsü yönetimi için birkaç ilgili mekanizmayı destekler (özellikle LoanWrapper ile S.addAround), ancak şimdilik yalnızca bir tanesine odaklanacağız: RequestVar. RequestVar, isteğin ömrü ile ilişkili bir değişkeni temsil eder.

Bu, kullanıcı oturumunun ömrü için bir değişken tanımlayan SessionVar’ın tersidir. RequestVar, tür güvenliği ve varsayılan bir değer dahil olmak üzere, istek parametrelerini kendimiz işleme konusunda bize birkaç incelik sağlar. RequestVar ve SessionVar hakkında daha fazla ayrıntıya giriyoruz.

Asansör tesislerine ek olarak, JPA’yı kullanmanın bazı kalıplarını işlemek için ScalaJPA projesini (http://scala-tools.org/mvnsites-snapshots/scalajpa/) da kullanıyoruz. ScalaJPA, Scalafy the JPA EntityManager (EM) ve Query arabirimlerinin yanı sıra bir EM almayı basitleştiren erişimciler sağlayan bazı hoş özellikler sağlar. ScalaJPA’yı kullanmak için, aşağıdaki bağımlılığı POM’umuza eklememiz yeterlidir.

Listelemede gösterildiği gibi, EM’yi yerel arama yoluyla (javax.persistence.Persistence sınıfı aracılığıyla) elde etmek için basit bir RequestVar arabirimi sağlamak üzere ScalaJPA’nın LocalEMF ve RequestVarEM özelliklerinden yararlanıyoruz.

Bunun yerine LocalEMF özelliğinin yerine JndiEMF özelliğini kullanarak bir EM almak için Java Adlandırma (JNDI) kullanmak önemsizdir. JNDI, Tomcat veya Jetty gibi Servlet kapsayıcılarında JNDI kurmak mümkün olsa da, kaynakların gevşek birleştirilmesi ve kapsayıcı yönetimini sağlamak için genellikle JBoss veya GlassFish gibi Java EE kapsayıcılarıyla birlikte kullanılır. Kalıcılık modülünün JNDI yapılandırmasının yanı sıra JNDI kurulumunun ayrıntıları bu çalışmanın kapsamı dışındadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın