İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Verileri Gizlemek – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Verileri Gizlemek – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Verileri Gizlemek

Bir tablodaki/listedeki belirli veri kayıtlarını göstermek veya gizlemek için tabloyu/listeyi seçin, tablonun/listenin veri alanı başlık satırındaki oka tıklayın ve aşağıdakileri yapın:

• Artan (A’dan Z’ye, küçükten büyüğe) sıralamak için A’dan Z’ye Sırala’yı veya Küçükten Büyüğe Sırala’yı (Excel 2007’de) veya Artan Sıralama’yı (Excel 2003’te) tıklatın.
• Azalan (Z’den A’ya, büyükten küçüğe) sıralamak için Z’den A’ya Sırala veya Büyükten Küçüğe Sırala (Excel 2007’de) veya Azalan Sırayla (Excel 2003’te) öğesini tıklatın.
• Renge göre sıralamak için Renge Göre Sırala’yı tıklatın (yalnızca Excel 2007).
• Veri kayıtlarının üst veya alt sayısını veya yüzdesini görüntülemek için Sayı Filtreleri ➤ İlk 10 (Excel 2007’deki sayı tabanlı veriler için) veya (İlk 10 . . .) (Excel 2003’te) öğesini tıklayın.
• Belirttiğiniz özel ölçütlere göre veri kayıtlarını görüntülemek için Metin Filtreleri ➤ Özel Filtre (Excel 2007’de) veya (Özel . . .) (Excel 2003’te) öğesini tıklatın.
• Veri kayıtlarını renge göre görüntülemek için Renge Göre Filtrele’ye tıklayın (yalnızca Excel 2007).
• Belirli bir veri değerine eşit olan, eşit olmayan, bununla başlayan, başlamayan, içeren veya içermeyen veri kayıtlarını görüntülemek için Metin Filtreleri’ni ve ardından ilgili komutu (yalnızca Excel 2007) tıklatın.
• Seçilen belirli veri değerleri listesinden biriyle eşleşen veri kayıtlarını görüntülemek için, her belirli veri değerinin yanındaki onay kutusunu seçin (yalnızca Excel 2007).
• Belirli bir veri değeriyle eşleşen veri kayıtlarını görüntülemek için listedeki belirli veri değerini tıklayın (yalnızca Excel 2003).

Bir tabloyu/listeyi veri kayıtları kümesine dönüştürmek için tabloyu/listeyi seçin ve Excel 2007’de (Tablo Araçları) Tasarım ➤ (Araçlar) Aralığa Dönüştür’ü tıklayın. Excel 2003’te Veri ➤ Liste ➤ Aralığa Dönüştür’ü tıklayın.

Bu alıştırmada, Amerika Birleşik Devletleri için yıllık gazete tiraj istatistiklerine dayalı bir tablo/liste oluşturma, tabloya/listeye veri kayıtları ve veri alanları ekleme ve çıkarma, bir toplam satırı ekleme ve toplam satırın çalışma sayfası işlevini değiştirme ve tablonun/listenin görüntü biçimini değiştirmek gerekir.

Excel çalışma kitabı dosyası önceki alıştırmada açık değilse açın:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_06-12.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

Tabloyu/listeyi oluşturun:

1. Tablo Listesi çalışma sayfası sekmesinde, Excel 2007’de, ➤ (Tablolar) Tablosu Ekle’ye tıklayın. Excel 2003’te, Veri ➤ Liste ➤ Liste Oluştur’a tıklayın.
2. Tablonuz İçin Veriler Nerede kutusunda (Excel 2007’de) veya Tablonuz için Veriler Nerede
Liste kutusu (Excel 2003’te), A1 ile E21 arasındaki hücreleri yazın veya seçin.
3. Tablomun Başlıkları Var onay kutusu (Excel 2007’de) veya Listemin Başlıkları Var onay kutusu (Excel 2003’te) seçiliyken, Tamam’ı tıklatın. Liste oluşturulur.

Tablodan/listeden veri kayıtları ve veri alanları ekleyin ve kaldırın:

1. A4 hücresine sağ tıklayın (1970 için toplam gazete tirajını temsil eder) ve ardından
Yukarıya ➤ Tablo Satırları Ekle’yi (Excel 2007’de) veya ➤ Satırı Ekle’yi (Excel 2003’te) tıklayın.
2. A4 hücresine 1966 yazın ve Enter tuşuna basın.
3. A4 hücresine sağ tıklayın ve ardından Sil ➤ Tablo Satırları’na (Excel 2007’de) veya ➤ Satırı Sil’e (Excel 2003’te) tıklayın.
4. E1 hücresine sağ tıklayın (tüm yıllar için toplam Pazar tirajını temsil eder) ve ardından Sola ➤ Tablo Sütunları Ekle’ye (Excel 2007’de) veya Sütun ➤ Ekle’ye (Excel 2003’te) tıklayın.
5. E1 hücresine Akşam ve Pazar Koşusu yazın ve Enter tuşuna basın.
6. E1 hücresine sağ tıklayın ve ardından Sil ➤ Tablo Sütunları’na (Excel 2007’de) veya Sil ➤ Sütun’a (Excel 2003’te) tıklayın.


Excel hücre gizleme
Excel ad soyad gizleme
Excel satır gizleme formülü
Excel’de TC gizleme
Excel hücrelerinde yıldız koyarak bilgi gizlemek
Excel grafikte değerleri gösterme
Sayılarla oluşturulan veri tablosu
Excel rakam gizleme


Tabloya/listeye bir toplam satırı ekleyin ve toplam satırın çalışma sayfası işlevini değiştirin:

1. (Tablo Araçları) Tasarım ➤ (Tablo Stili Seçenekleri) Toplam Satır onay kutusunu seçin (Excel 2007’de) veya Veri ➤ Liste ➤ Toplam Satır’a (Excel 2003’te) tıklayın.
2. E22 hücresine (Excel 2007’de) veya E23 hücresine (Excel 2003’te) (toplam satırının çalışma sayfası işlev sonucu) tıklayın, E22 hücresindeki (Excel 2007’de) veya E23 hücresindeki (Excel 2003’te) oku tıklayın ve ardından Ortalama’yı tıklayın. Tüm yıllar için ortalama yıllık Pazar çalışması görüntülenir.

Tablonun/listenin görüntü formatını değiştirin:

1. E1 hücresindeki oka tıklayın ve ardından Sayı Filtreleri ➤ Özel Filtre (Excel 2007’de) veya (Özel . . .) (Excel 2003’te) seçeneğine tıklayın.
2. Özel Otomatik Filtre iletişim kutusunda, sol üstteki listede Büyüktür’ü seçin.
3. Sağdaki kutuya 55000000 yazın.
4. Sol alttaki listede Ve seçeneği seçiliyken, Is Less Than’ı seçin.
5. Sağdaki kutuya 60000000 yazın.
6. Tamam’a tıklayın. Yalnızca 55.000.000 ile 60.000.000 arasında toplam yıllık Pazar çalışmasına sahip veri kayıtları görüntülenir.

Veri tabloları, hedef arama ve Çözücü ile birlikte senaryolar, Excel’in what-if veri analizi araç setinin bir parçasıdır. Bu araçlar, bu değişikliklerin çalışma sayfası formül sonuçlarına nasıl yansıdığını görmek için hücre değerlerini değiştirmenize olanak tanır. Senaryolar söz konusu olduğunda, bir dizi formülün sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

Bu sonuçları kaydedebilir, aynı formül kümesinin başka bir sonucunu görüntüleme işlemini birçok kez tekrarlayabilir ve ardından kaydedilen bu sonuçlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Örneğin, üç yatak odalı bir ev veya dört yatak odalı bir ev için bir ipoteğin bütçe kısıtlamalarınızı karşılayıp karşılamadığını belirlemek için farklı ipotek ödeme planları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Bir senaryo oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Senaryonuza temel oluşturmak istediğiniz hücre değerlerini ve formülleri içeren çalışma sayfasını seçin ve ardından Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Senaryo Yöneticisi’ne tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Senaryolar’a tıklayın.
2. Ekle’ye tıklayın.
3. Senaryo Yöneticisi iletişim kutusunu tamamlayın ve ardından Tamam’a tıklayın. Senaryo oluşturulur.

Bir senaryo oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Senaryonuza temel oluşturmak istediğiniz hücre değerlerini ve formülleri içeren çalışma sayfasını seçin ve Excel 2007’de Veri ➤ (Veri Araçları) What-If Analizi ➤ Senaryo Yöneticisi’ne tıklayın. Excel 2003’te, Araçlar ➤ Senaryolar’a tıklayın.
2. Ekle’ye tıklayın.
3. Senaryo Adı kutusuna senaryo için bir ad yazın.
4. Değişen Hücreler kutusuna, değişecek hücreler için hücre referansını yazın veya seçin.
5. Tamam’a tıklayın.
6. Her değişen hücre için bir değer yazın.
7. Senaryoyu oluşturmak ve Senaryo Ekle iletişim kutusuna dönmek için Ekle’ye tıklayın veya senaryoyu oluşturmak ve Senaryo Yöneticisi iletişim kutusuna dönmek için Tamam’a tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın