İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Veri URI’leri ile Satır İçi Görüntüler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Veri URI’leri ile Satır İçi Görüntüler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Veri URI’leri ile Satır İçi Görüntüler

Veri URI şemasını kullanarak harici bir dosyaya başvurmaya gerek kalmadan görüntüleri doğrudan web sayfası işaretlemenize gömebilirsiniz. Veri URI’leri 1998’de RFC 2397’de ayrıntılı olarak belirtilmiş olsa da, Internet Explorer 5’ten 7’ye kadar olan sürümler bunları desteklemez. Internet Explorer 8’in veri URI’lerini desteklediği bildiriliyor.

Opera 7.2+, Firefox, Safari ve Mozilla gibi diğer standartlarla uyumlu tarayıcılar veri URI’lerini destekler, böylece en azından bu tarayıcılar için HTTP isteklerini kaydedebilirsiniz. Internet Explorer’ın eski sürümleri için geçici çözümler mevcuttur.

Web’deki seyahatlerinizde http:, ftp: ve mailto: şemaları gibi başka URI şemaları gördüğünüzden şüpheniz olmasın. Veri: URI şeması, sanki harici olarak dahil edilmiş gibi “acil verileri” yerleştirmenin bir yoludur.

CSS ve satır içi görüntüler

XHTML dosyalarına gömülü olan veri URI görüntüleri, tekrar kullanım için önbelleğe alınmaz veya sayfadan sayfaya önbelleğe alınmaz. Önbelleğe almayı etkinleştirmek için bir teknik, arka plan görüntülerini harici CSS dosyalarına gömmektir. CSS, tarayıcılar tarafından önbelleğe alınır ve bu görüntüler bir seçici ile yeniden kullanılabilir.

Internet Explorer Geçici Çözümleri

Internet Explorer 5’ten 7’ye kadar olan sürümlerde veri URI’si desteği olmamasının iki yolu vardır. Tarayıcı koklamayı kullanarak, Internet Explorer için harici görüntüyü ve diğer tarayıcılar için gömülü görüntüleri basitçe gösterebilirsiniz. Veya Internet Explorer’da veri URI desteğini simüle etmek için JavaScript’i kullanabilirsiniz, ancak bu yöntem makul miktarda JavaScript kodu gerektirir. Daha önceki PHP kodu, bir görüntünün Base64 eşdeğerinin eklenmesini kolaylaştırır.

Artık sunucunuz CSS dosyasını ayrıştırdığında, ikili görüntü dosyasını otomatik olarak Base64’e kodlayacak ve kodlanmış satır içi görüntü verilerini doğrudan CSS dosyası içinde gönderecektir.

Daha sonra, görüntüyü Internet Explorer için ve satır içi görüntüyü diğerleri için sunmak için tarayıcı koklama eklemeniz gerekir. Bunu CSS dosyası içinde PHP ile veya bunun gibi koşullu yorumlarla yapabilirsiniz.

Bu yazı, web sitenizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz en etkili sunucu ve istemci tarafı tekniklerinden bazılarını vurguladı. Birden çok ana bilgisayar adı kullanarak paralel indirmeleri optimize etmeyi, önbelleğe almak için sık kullanılan nesneleri hedeflemeyi ve metin dosyası boyutlarını %75 oranında azaltmak için HTTP sıkıştırmasını kullanmayı öğrendiniz.

RSS XML beslemeleri için delta kodlamayı ve arama dostu URI’leri kısaltmak ve eşlemek için mod_rewrite kullanmayı keşfettik. İstemci tarafında, erişilebilirliği ve performansı iyileştirmek, istek üzerine JavaScript yüklemek, site dışı kaynakları yerel olarak önbelleğe almak ve görüntüleri veri URI’leriyle satır içine almak için aşamalı iyileştirmeyi araştırdık.


Url Nedir örnek
Url ne Demek
Url Nedir nasıl açılır
url nedir, nasıl yapılır
URL adresleri
Url adresi nasıl bulunur
Url ne demek instagram
Blog URL örnekleri


Web Sitesi Optimizasyon Metrikleri

Ölçülebilir metrikler olmadan, web sitesi optimizasyonu (WSO) bir tahmin oyunudur. Ancak yüz milyarlarca e-ticaret doları tehlikede olduğundan, çoğu şirket tahmin etmeyi göze alamaz.

Web metrikleri ile arama motoru pazarlaması (SEM) kampanyalarınızı, dönüşüm oranlarınızı ve web sitesi performansınızı aşamalı olarak iyileştirebilirsiniz. Bu kontrollü deneyleri kullanmanın sonuçları, daha fazla kâr, daha mutlu müşteriler ve daha yüksek yatırım getirisi (ROI). Amazon.com’daki insanların bu bölümün özünü güzel bir şekilde özetleyen bir sözü var: “veri, sezgiyi gölgede bırakır.”

Web analistleri özel bir türdür. Her şeyi ölçen insanlardır. Arabalarının galon başına kaç mil sürdüğünü, her bir mil ile ilgili masrafı ve verimliliği artırmak için hangi yolları izlemeleri gerektiğini biliyorlar. eMetrics Summit’in kurucusu Jim Sterne’e göre iyi web analistleri yetersiz.

Bununla birlikte, web sitesi sahipleri bir veri denizinde yüzmektedir. Böyle bir istatistik fazlalığı ile analiz etmek için mevcut olan metriklerin çeşitliliği bunaltıcı olabilir. Sunucu günlük verilerini analiz etmek ve standartlaştırılmış raporlar sağlamak için WebTrends gibi web analiz yazılımlarını kullanabilirsiniz.

Ancak web sitesi başarısını ölçmek için en iyi metrikleri nasıl seçersiniz? A/B bölme testleri, çok değişkenli testler ve paralel uçuşlar gibi kontrollü deneyleri en iyi nasıl çalıştırırsınız? Özel hedefiniz için en iyi Genel Değerlendirme Kriteri (OEC) nedir?

Bu bölüm, web sitenizin etkinliğini optimize etmek için kullanabileceğiniz en etkili ölçütleri ve teknikleri vurgulamak için bu istatistiksel tsunamiyi özetleyecektir.

Aşağıda, henüz görmemiş olabileceğiniz bazıları da dahil olmak üzere en etkili ölçümlerin bir özeti yer almaktadır. Her konu alanı için (SEM ve performans), web sitesinin başarısı üzerinde en fazla etkiye sahip olan metrikleri vurgulayacağız. Ardından, belirli metriklerin bazı örneklerini çalışırken göstereceğiz. Son olarak, web sitelerini ölçmek ve ince ayar yapmak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan bazılarını vurgulayacağız. Optimizasyon başlasın!

Güçlü Değişim

Tek başına, insan sezgisi, yeni veya radikal fikirlerin değerini tahmin etmede zayıftır. Artımlı olmayan değişiklikleri değerlendirmekte kötüyüz. Çoğu zaman kendimizi hedef kitle ile karıştırıyoruz. Sezgisel kararlarımızı sabitleyerek ya da tek bir referans noktasına çok fazla güvenerek veririz.

Uzmanlar aşırı güven yaşayabilir ve ofis politikalarından etkilenebilir.a Ancak kontrollü deneyler bu dezavantajlara karşı bağışıktır. En iyi alternatifleri bulmak için, kontrollü deneyler, önerilen web sitesi değişikliklerine ilişkin sezgisel yargımızı onaylayabilir veya çürütebilir.

Kontrollü deneyler, kullanıcılara çeşitli varyantlardan birinin rastgele gösterildiği testlerdir (ör. basit bir A/B testinde kontrol ve tedavi). Kullanıcı etkileşimleri belirlenir ve her varyant için bir Genel Değerlendirme Kriteri (OEC) hesaplanır. Kontrol ve tedavi arasındaki OEC’deki herhangi bir fark, yalnızca iki şeyden biriyle açıklanabilir.

Sistemin dışındaki her şey her iki faktörü de aynı şekilde etkiler. Değişikliğin şansa bağlı olma olasılığını dışlamak için istatistiksel testler yapılır, bu nedenle fark istatistiksel olarak anlamlıysa, geriye kalan şey, değişikliğin OEC’deki farktan sorumlu olduğudur. Bu nedensellik kurar.

Küçük değişikliklerin bile önemli etkileri olabilir. Amazon, sayfalarının yüklenme süresindeki her 100 ms’lik artışın satışları %1 oranında azalttığını tespit etti. Microsoft bu konuda kapsamlı bir araştırma yaptı ve genel müdür Ronny Kohavi, Microsoft’un Deney Platformu’ndan sorumlu.

Çok sayıda web tabanlı kontrollü deney gerçekleştirdikten sonra Kohavi aşağıdaki tavsiyeyi sundu:

• Ayrılmış artımlı tasarım değişikliklerini incelemek için tek faktörlü testler yapın.
• Farklı tasarımlar üzerine cesur bahisler yapın ve kazananı tekrar edin.
• Birkaç faktörün etkileşime girebileceğinden şüpheleniyorsanız faktöriyel tasarımları kullanın.
• Yeni özelliklerin öncelikli etkilerine dikkat edin; Bu etkiyi önlemek için yeni kullanıcılar kullanılabilir.
• Kodlama hatalarını önlemek ve hızlı arızalara izin vermek için kontrollü deneyleri sisteminize entegre edin.
• Deney maliyetini düşürün ve böylece deney sayısını artırın.

İdeal olarak şirketler, deneyleri daha hızlı yürütebilecekleri kontrollü bir deney platformu oluşturur. Bu, başarısızlık maliyetini azaltacak ve yinelemeli iyileştirmeyi teşvik edecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın