İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Veri Nesnelerini Yerleştirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Veri Nesnelerini Yerleştirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dönüşüm Matrisleri

Veri Nesnelerini Yerleştirme

Excel 2003’te aşağıdakileri yapın:

1. Veri ➤ PivotTable ve PivotChart Raporu’na tıklayın.
2. PivotTable ve PivotChart Sihirbazı – Adım 1/3 sayfasında aşağıdakileri yapın:

A. Çözümlemek İstediğiniz Veriler Nerede alanında, veri kaynağının bir Excel hücreleri grubu olduğunu belirtmek için Microsoft Office Excel Listesi veya Veritabanı seçeneğini belirleyin; veri kaynağının bir veri dosyasında veya Excel dışında bir veritabanında olduğunu belirtmek için Dış Veri Kaynağı seçeneğini belirleyin; veri kaynağının birden çok Excel hücre grubu kümesinde olduğunu belirtmek için Birden Çok Konsolidasyon Aralığı seçeneğini belirleyin; veya veri kaynağının mevcut bir PivotTable veya PivotChart’ta olduğunu belirtmek için Başka Bir PivotTable Raporu veya PivotChart seçeneğini belirleyin.
B. Ne Tür Rapor Oluşturmak İstiyorsunuz alanında PivotChart Raporu (PivotTable Raporu ile) seçeneğini seçin.
C. Sonrakine tıkla.

3. Adım 2’de belirlediğiniz seçeneğe bağlı olarak PivotTable ve PivotChart Sihirbazı – Adım 2 / 3 sayfası farklılık gösterecektir. Aşağıdakilerden birini yapın:

• Adım 2’de Microsoft Office Excel Listesi veya Veritabanı seçeneğini belirlediyseniz, Adım 2/3 sayfası bir Aralık kutusu görüntüler. Aralık kutusuna veri kaynağınız olarak hücre referansını yazın veya seçin ya da başka bir Excel çalışma kitabında bir hücre referansı seçmek için Gözat düğmesini tıklayın.
• Adım 2’de Harici Veri Kaynağı seçeneğini seçtiyseniz, Adım 2/3 sayfasında bir Veri Al düğmesi görüntülenir. Bu düğmeyi tıklarsanız, harici veri kaynağıyla ilgili ayrıntıları belirlemenize olanak tanıyan Veri Kaynağını Seç iletişim kutusu görünür.

■İpucu : Veri Kaynağı Seç iletişim kutusunun nasıl doldurulacağı hakkında daha fazla bilgi için detaylara bakınız.

• Adım 2’de Çoklu Konsolidasyon Aralıkları seçeneğini seçtiyseniz, Adım 2/3 sayfası iki alt sayfadan oluşur. Adım 2a / 3 sayfasında iki seçenek görüntülenir. Excel’in sizin için tek bir sayfa alanı oluşturmasını sağlamak için Benim İçin Sayfa Alanı Oluştur seçeneğini veya kendi sayfa alanlarınızı oluşturmak için Sayfa Alanlarını Ben Oluşturacağım seçeneğini seçin. Adım 2b / 3 sayfası, her bir ayrı Excel hücre grubunu veri kaynağı listesine eklemeniz için seçenekleri görüntüler. Adım 2a / 3 sayfasında Sayfa Alanlarını Oluşturacağım seçeneğini seçerseniz, sayfa alanlarının sayısını ve adlarını belirtmeniz için ek seçenekler vardır.

4. İleri’ye tıklayın.
5. Adım 3 / 3 sayfasında iki seçenek görüntülenir. Excel’in geçerli çalışma kitabında yeni bir çalışma sayfası oluşturacağını ve ardından PivotTable’ı Excel’in oluşturduğu yeni çalışma sayfasına yerleştireceğini belirtmek için Yeni Çalışma Sayfası seçeneğini belirleyin. Veya Excel’in PivotTable’ı Varolan Çalışma Sayfası seçeneğinin altındaki kutuda belirttiğiniz hücreden başlayarak yerleştireceğini belirtmek için Varolan Çalışma Sayfası seçeneğini seçin.

■Not: 1. adımda PivotChart Raporu (PivotTable Raporu ile) seçeneğini belirlediğinizde, Excel ayrıca yalnızca PivotChart için yeni bir çalışma sayfası oluşturur ve PivotChart’ı bu yeni çalışma sayfasına yerleştirir.

6. Son’a tıklayın.
7. PivotTable ve PivotChart görüntüleme formatını tanımlamak için PivotTable Alan Listesi, PivotTable, PivotTable araç çubuğu, PivotChart ve Grafik araç çubuğunu kullanın.

■İpucu : PivotTable’ın ve PivotChart’ın görüntü formatının nasıl değiştirileceği hakkında bilgi için detaylara bakınız.

Bu alıştırmada, satış yılına göre otomotiv satış istatistiklerinin bir özetini görüntülemek için bir PivotTable ve PivotChart oluşturma alıştırması yapacaksınız:

1. Excel’i başlatın.
2. Office Düğmesi ➤ Aç’a (Excel 2007’de) veya Dosya ➤ Aç’a (Excel 2003’te) tıklayın, ExcelDB_Ch06_13-14.xls dosyasına göz atın ve dosyayı seçin ve Aç’a tıklayın.

Excel 2007’de PivotTable ve PivotChart’ı oluşturun:

1. Otomatik Satış çalışma sayfasında, Ekle ➤ (Tablolar) PivotTable ➤ PivotChart’a tıklayın.
2. PivotChart ile PivotTable Oluştur iletişim kutusunda, Tablo veya Aralık Seç seçeneği seçiliyken, Tablo/Aralık kutusunda AutoSales çalışma sayfasının hücre referansı ve A1 ile G33 arasındaki hücreler gösteriliyor (eğer varsa A1 ile G33 arasındaki hücreleri seçin) bu gösterilmiyor) ve Yeni Çalışma Sayfası seçeneği seçili, Tamam’a tıklayın.


Görüntü işleme ile nesne tanıma
Derin öğrenme ile nesne tespiti
YOLO ile nesne tanıma
Gerçek Zamanlı Nesne tespiti
OpenCV ile nesne tanıma
Hareketli nesne takibi ve konum tespiti
Nesne tanıma uygulaması
Nesne tespiti Nedir


Excel 2007’de verileri PivotTable ve PivotChart’a yerleştirin:

1. PivotTable ve PivotChart çalışma sayfasını seçin (Buraya Bırakın alanları, boş PivotChart alanı ve PivotTable Alan Listesinin gösterildiği çalışma sayfası).
2. PivotTable seçiliyken, PivotTable Alan Listesi’nde Sıkıştır onay kutusunu sağ tıklatın ve Değerlere Ekle’yi tıklatın.
3. Aşağıdaki onay kutuları için sırasıyla Değerlere Ekle bağlam menüsü komutunu tıklatarak 2. adımı tekrarlayın: Station Wagon, Sport Utility, Minivan ve Heavy Truck.
4. Yıl onay kutusuna sağ tıklayın ve Satır Etiketlerine Ekle’ye tıklayın.
5. PivotTable ve PivotChart düzenlerinin eşitlendiğine dikkat edin.

Excel 2003’te PivotTable ve PivotChart’ı oluşturun:

1. Otomatik Satış çalışma sayfasında, Veri ➤ PivotTable ve PivotChart Raporu’na tıklayın.
2. PivotTable ve PivotChart Sihirbazı – Adım 1/3 iletişim kutusunda, Microsoft Office Excel listesi veya Veritabanı seçeneği seçiliyken, PivotChart Raporu (Özet Tablo Raporu ile) seçeneğini belirleyin ve ardından İleri’ye tıklayın.
3. PivotTable ve PivotChart Sihirbazı – Adım 2/3 iletişim kutusunda, Aralık kutusunda, A1 ile G33 arasındaki hücrelerin hücre referansı gösterilirken (bu görünmüyorsa A1 ile G33 arasındaki hücreleri seçin), İleri’yi tıklatın.
4. PivotTable ve PivotChart Sihirbazı – Adım 3/3 iletişim kutusunda, Yeni Çalışma Sayfası seçeneği seçiliyken Bitir’i tıklatın. PivotTable ve PivotChart oluşturulur.

Excel 2003’te verileri PivotTable ve PivotChart’a yerleştirin:

1. PivotTable çalışma sayfasını seçin (Buraya Bırakın alanlarının ve PivotTable Alan Listesinin gösterildiği çalışma sayfası).
2. PivotTable seçiliyken, PivotTable Alan Listesi’nde Yıl alanını tıklatın.
3. Ekle listesinde, Satır Alanı’nı seçin ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.
4. PivotTable Alan Listesinde, Sıkıştır alanını tıklatın.
5. Ekle listesinde, Veri Alanı’nı seçin ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.
6. Şu alanlar için sırasıyla 4. ve 5. adımları tekrarlayın ve her birini Veri alanına ekleyin: Station Wagon, Sport Utility, Minivan ve Heavy Truck.
7. PivotChart çalışma sayfasını (adında Grafik sözcüğü bulunan çalışma sayfası) tıklattığınızda, PivotChart’ın PivotTable’da görüntülenen verileri yansıttığına dikkat edin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın