İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Varsayılan Özellik Değerleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Varsayılan Özellik Değerleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Anonim Profil Özelliklerinin Tanımlanması

Varsayılan olarak, profil özellikleri anonim kullanıcıların yazma erişimine izin vermez. Bunu yapmaya çalışmak bir istisna ile sonuçlanacaktır. Bir özelliğin anonim bir kullanıcı tarafından yazılabilir olmasını istiyorsanız, Anonim Tanımlama etkinleştirilmelidir ve bu özelliği Web.config’de özellikle anonim bir özellik olarak işaretlemeniz gerekir.

Listeleme, PageHits adlı anonim bir özelliğin ve MüşteriAdı adlı normal bir özelliğin Web.config’de nasıl görüneceğini gösterir.

Not Anonim profil özelliği ifadesi, özelliğin yalnızca anonim kullanıcılar için kullanıldığını gösteriyor gibi görünebilir, ancak durum böyle değildir. Anonim özellikler hem anonim hem de kimliği doğrulanmış kullanıcılar için kullanılır. Adları yalnızca anonim kullanıcıların mülke yazma erişimine sahip olduğunu gösterir.

Anonim Yazma İstisnalarından Kaçınmak

Anonim kullanıcıların yalnızca anonim özelliklere yazma erişimi olduğundan, anonim bir kullanıcıyla yanlışlıkla anonim olmayan özelliklere yazmaktan kaçınmanız gerekir. Profile nesnesinin IsAnonymous özelliği, geçerli kullanıcının anonim bir kullanıcı olup olmadığını belirten bir Boolean değeri döndürür, böylece anonim olmayan profil özelliklerinizi aşağıdaki şekilde bölmek için kullanabilirsiniz.

Varsayılan Özellik Değerlerinin Önemi

Anonim kullanıcılar normal özelliklere yazamazlar ancak onlardan okuyabilirler. Bu nedenle profil özellikleri, özellikle normal özellikler için varsayılan değerler çok önemlidir. Başlangıçta, bir profil özelliği varsayılan bir değerle doldurulur. Anonim kullanıcı özelliğe yazamıyorsa, o özellik her zaman varsayılan değeri içerir. Bu nedenle, normal özellikleriniz için her zaman mantıklı, genel bir varsayılan değer belirtmelisiniz.

Listedeki bu sonraki örnek açıklığa kavuşturmaya yardımcı olacaktır. Profilinizde MüşteriAdı özelliğini kullanan bir ileti çıktısı almak istediğinizi varsayalım. Mesaj, “Sevgili [MüşteriAdı], sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!” CustomerName normal bir özelliktir, bu nedenle anonim kullanıcılar buna yazamaz.

Varsayılan bir değer belirtmezseniz, anonim bir kullanıcıya gönderilen mesajda “ Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!” yazacaktır. Bu kesinlikle müşterilerinizin kalbini kazanacak bir cümle değil. Aslında, siteniz kişiselleştirme deneyimini taklit ediyor ve bunda sefil bir şekilde başarısız oluyor gibi görünecek.

CustomerName özelliği için varsayılan bir değer belirtirseniz, gramer karmaşasını kolayca hafifletebilirsiniz. Genel bir şey olmalı, ancak MüşteriAdı’nın kullanılacağı çoğu bağlamda anlamlı olacak bir şey olmalıdır. “Değerli Müşteri” ifadesi iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Eh, en azından boş bir dizeden daha iyidir. Varsayılan değer yerindeyken, anonim kullanıcılar “Değerli Müşterimiz, sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz!”

Özellik henüz ayarlanmadıysa, anonim kullanıcılarla aynı sorunla karşılaşacaklarından, kimliği doğrulanmış kullanıcılar için varsayılan değerler de önemlidir. Ancak anonim kullanıcılar için son derece önemlidir.


Domain değer sorgulama
Domain değeri
Responsive design Nedir
GoDaddy domain değeri
Responsive web design viewport nasıl Yapılır
Responsive tasarım örnekleri
Responsive CSS
Responsive site


Profil Taşıma Kodu Oluşturma

Hem anonim kullanıcılar hem de kimliği doğrulanmış kullanıcılar ile ilgilenirken, anonim bir kullanıcının oturum açıp kimliği doğrulanmış bir kullanıcı haline gelme olasılığı vardır. Bu gerçekleştiğinde, ASP.NET MigrateAnonymous olayını başlatır. MigrateAnonymous olayının içinde iki profil bulunur: biri anonim kullanıcıya, diğeri kimliği doğrulanmış kullanıcıya ait. Etkinlik, kaybolmamaları için size anonim profilden kimliği doğrulanmış profile profil değerlerini kopyalama şansı verir.

İlk başta, anonim profilin sadece doğrulanmış profilin üzerine yazması gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak bu veri kaybına neden olabilir. Anonim bir kullanıcı, sitenize daha önce hiç gelmemiş bir kullanıcıyı temsil etmek zorunda değildir.

Anonim bir kullanıcı, sitenizi ziyaret etmiş, hesabı olan ve profili olan ancak henüz giriş yapmamış biri olabilir. Örneğin, alışveriş sepetini alın. Mevcut bir kullanıcı web sitenize gelebilir ve alışverişe başlayabilir. Kullanıcı ödemeye gittiğinde oturum açması istenir. Giriş yaptığında, anonim profili tüm alışveriş sepeti bilgilerini içerir ve kimliği doğrulanmış profili tüm kişisel bilgileri içerir.

Kimliği doğrulanmış profili basitçe kopyalarsanız, oldukça önemli bazı bilgileri kaybedersiniz. Bu nedenle, kimliği doğrulanmış profildeki mevcut verilerin üzerine yazmadan anonim profil bilgisinden kimliği doğrulanmış profilden önemli verileri almak için profil geçiş kodu yazmanız gerekir.

Anonim bir kullanıcı kimlik doğrulaması yaptığında, Global.asax içindeki Profile_MigrateAnonymous olay işleyicisi yürütülür. Bu prosedürde profil taşıma kodunuzu yerleştirmeniz gerekecek. Listeleme’deki sonraki örnek için, profil nesnenizin PageHits ve LastAdDate adlı özelliklere sahip olduğunu varsayalım.

Anonim profilden kimliği doğrulanmış profile veri taşımadan önce, anonim profile bir referans almanız gerekir. Bu, Profile.GetProfile(e.AnonymousId) çağrılarak ve elde edilen değer AnonymousProfile değişkeninde depolanarak gerçekleştirilir. Kimliği doğrulanmış profile Profil nesnesi aracılığıyla erişilebilir. Ardından, verileri taşımanın en uygun yolunu belirlemelisiniz.

TotalPageHits özelliği, bu kullanıcının sitede ziyaret ettiği toplam sayfa sayısını temsil eder. Değişen bir toplamı temsil ettiğinden, Profil ve Anonim Profilden değerleri birlikte eklemek mantıklıdır.

Kullanıcı, kimliği doğrulanmış bir kullanıcı olarak 50 sayfayı ve ardından anonim bir kullanıcı olarak 5 sayfayı ziyaret ederse, kesinlikle son TotalPageHits değerinin 55’e eşit olmasını istersiniz.

LastAdDate özelliği, kullanıcıya en son reklamın gösterildiği zamanı temsil eder. Bu profil özelliği, kullanıcıların yalnızca birkaç günde bir tam sayfa reklamlarla görüntülenmesini sağlar. Bu özellik, yalnızca AnonymousProfile.LastAdDate, Profile’dan büyükse anonim profilden geçirilmelidir.

SonAdDate. Bu, müşteriye yanlışlıkla başka bir reklamın çok erken gösterilmemesi için en son reklam tarihinin kullanılmasını sağlar.

Temel olarak, allowAnonymous parametresi True olarak ayarlanmış her profil özelliğini analiz etmeniz ve anonim verilerin kimliği doğrulanmış verilerle birleştirilmesinin en iyi yolunu belirlemeniz gerekir. Bu, neyi depoladığınıza ve nedenine bağlı olarak verileri eklemenizi, eklemenizi, çıkarmanızı, ortalamanızı veya üzerine yazmanızı gerektirebilir.

Basit Bir Hedefli Reklam Oluşturma

Artık temel profil özellikleriyle nasıl çalışacağınızı bildiğinize göre, basit bir hedefli reklam oluşturabilirsiniz. Birçok web sitesinde tonlarca içerik bulunur, ancak bu içeriğin çoğu kolayca kategorilere ayrılabilir. Örneğin bir spor haber sitesinde binlerce haber olabilir, ancak bu hikayeler büyük olasılıkla beyzbol, futbol, ​​basketbol, ​​hokey vb. gibi bir kategoriye girer.

Birisi her zaman beyzbol hakkında okuyorsa, o kişinin bir beyzbol hayranı olma ihtimali vardır. Bir kişi her zaman futbol hakkında okuyorsa, büyük olasılıkla o kişi bir futbol hayranıdır. Bu, özellikle sporla ilgili ürünler satıyorsanız önemli bir bilgidir. İmzalı bir basketbolun, bir hokey hayranının ekranı yerine bir basketbol hayranının ekranında bitmesini tercih edersiniz. Profil özelliklerinin devreye girdiği yer burasıdır.

Henüz yapmadıysanız, devam edin ve bu bölümdeki örnekleri saklamak için yeni bir web projesi oluşturun. Veya bu bölüm için Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanında bulunan örnek uygulamayı açmayı seçebilir ve takip edebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın