İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Type-Safe Parametrelerini Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Type-Safe Parametrelerini Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Çoklu Kullanım Sorunları

Type-Safe Parametrelerini Kullanma

LocParams’ı ve Loc’ta bunlara karşılık gelen yöntemleri, tanım veya kullanımdaki farklılıklarla ilgili notlarla birlikte listeler. Bunun yerine LocParams’ı kullanmayı tercih ederseniz, istediğiniz LocParams’ın bir listesini döndürmek için Loc’ta params yöntemini tanımlamanız yeterlidir.

Loc’un güzel özelliklerinden biri, istekleri güvenli bir şekilde yeniden yazmanıza izin vermesidir. Bunun anlamı, Loc örneğimizde yalnızca standart bir RewriteResponse değil, aynı zamanda davranışı kontrol etmek için bilgileri menümüze geri iletmek üzere tanımlayabileceğimiz bir parametre de döndüren bir yeniden yazma işlevi tanımlayabiliriz. Bunun güvenli tip olmasının nedeni, Loc’umuzu parametrenin kendi tipine göre tanımlamamızdır.

Örneğin, uygulamamızın işlevselliğini, belirli bir hesap için yalnızca gider girişlerini gösteren hesap adında bir sayfamız olacak şekilde genişletelim. Bu sayfanın normalde yalnızca hesabın sahibi tarafından görülebilmesini isteriz, ancak sahipler isterlerse bu bilgileri herkese açık olarak paylaşabilmelidir.

Yapmamız gereken ilk şey, Hesap Eşleyici varlığımızı herkese açık görüntüleme için değiştirmek. Dış kullanıcıların görüntüleyip görüntüleyemeyeceğini kontrol etmek için Account sınıfında zaten bir is_public MappedBoolean’a sahibiz, ancak varlığın geçerli Uzun Kimliğini arama anahtarı olarak kullanmak, genel hesap sayfalarına göz atmayı çok basit hale getirir, bu nedenle bir MappedUniqueId alanı ekleyeceğiz.

Kullanıcının hesabın herkese açık olup olmadığını kontrol etmesine izin vermek için hesap yönetimi sayfamızı da güncellememiz gerekiyor. Bu burada gösterilmez, ancak ilgileniyorsanız, src/main/scala/com/pocketchangeapp/snippet/Accounts.scala’da, yönetim yönteminde değişiklikleri bulabilirsiniz. Bir sonraki adım, tip güvenli parametre sınıfımızı gösterildiği gibi tanımlamaktır.

Çeşitli koşulları belirtmek için birkaç vaka sınıfı ve nesne tanımlarız. FullAccountInfo, hesabın girişleri olup olmadığını eşleştirebilmemiz için hesabın kendisini ve bir giriş listesini tutar. Artık parametre türümüzü aldığımıza göre, gösterildiği gibi Loc’umuzu tanımlamaya başlayabiliriz.

Hesap örneğimiz artık benzersiz bir dize kimliğine sahip olduğundan, /acct/<unique_id> yoluyla bir deftere erişebilmek için URL yeniden yazmayı kullanmak istiyoruz. Bu, birinin görüntülemek ve yer işareti koymak için diğer kişilere bir bağlantı göndermesine olanak tanır.

Listeleme’de gösterilen yeniden yazma işlevimiz iki şeyi ele alır: doğru defteri bulmak ve hesabın (eğer bulunursa) herkese açık olduğundan emin olmak için kontrol etmek. Özel Konumlarla, yeniden yazma işlevimiz için yalnızca RewriteResponse yerine bir Çift döndürürüz.

Çiftin ikinci öğesi, özel Loc’umuzdaki diğer yöntemlere iletilecek olan type-safe parametresidir (bizim durumumuzda AccountInfo). Bu, sayfanızın farklı koşullar altında nasıl davranacağına ilişkin kararları merkezileştirmenizi sağlar.

Artık bir URL’den bir parametreye dönüşümü tanımladığımıza göre, o parametreye dayalı davranışları tanımlamamız gerekiyor. Hesap sayfası, yalnızca hesabın bulunması ve herkese açık olması durumunda gider girişlerinin bir listesini gösterecektir. Bu örnek için, tek bir şablon kullanacağız ve gösterildiği gibi, parametremize göre snippet davranışını değiştireceğiz.

Bu örnekte, Hesap bulunamıyorsa, herkese açık değilse veya herhangi bir Harcama girişi yoksa, sadece bir miktar metin döndürürüz. Bu fonksiyonun bir snippet fonksiyonu döndürmesi gerektiğini unutmayın, bu yüzden kapatmalarımızın bir parçası olarak ignore parametresini dahil etmemiz gerekiyor. Hesabımızda girişler varsa, Hesaplar nesnemizde tanımlanan gerçek bir snippet yöntemi döndürürüz. Şablonumuzda, gösterildiği gibi basitçe bir giriş parçacığı etiketi kullanıyoruz.


Type safety Nedir Swift
Type safety nedir Kotlin
Null safety Nedir
Değişken nedir
Null Safety Nedir Kotlin
Spring ve Spring Boot nedir
Null safety Nedir Swift
Kotlin değişken tanımlama


Gider tablosu görünümümüzün tüm oluşumları için aynı işaretlemeyi kullanabilmemiz için, tablonun gövdesi için istekli_eval özniteliğiyle birlikte katıştırılmış tablo şablonumuzu kullanıyoruz. Sayfanın başlığını da gösterildiği gibi parametreye göre tanımlayabiliriz.

Bu bölümde gösterdiğimiz gibi, Site Haritası, sitede gezinmeyi ve erişimi kontrol etmenize izin veren çok çeşitli işlevler sunar. LinkText LocParam’ın yanı sıra yerleşik Menü oluşturucu ve öğe parçacıklarının işlevselliğini kullanarak bireysel öğelerinizin görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Sayfalarınıza erişimi programlı olarak kontrol etmek için If ve Failure LocParams’ı kullanabilir ve isteği gönderilmeden önce kontrol etmek için LocParam Testini kullanabilirsiniz. Sayfaya özgü oluşturma, Template, Snippet ve LocSnippet LocParams ile özelleştirilebilir ve menü öğelerini LocGroup LocParam aracılığıyla birlikte gruplandırabilirsiniz.

Son olarak, kendi Loc özelliği alt sınıfınızı doğrudan yazarak tüm bu işlevleri birleştirebilir ve tür açısından güvenli URL yeniden yazmanın ek avantajını elde edebilirsiniz. Bunlar bir arada, web sitenizi tam olarak istediğiniz gibi oluşturmak için zengin bir araç seti sunar.

Eşleyici ve Kayıt

Deneyimlerimize göre, çoğu web uygulaması kullanıcı verilerini bir yerde depolamak ister. Bununla birlikte, kullanıcı verileriyle çalışmaya başladığınızda, giriş formlarını kodlama ve verileri işlemek için doğrulama ve kalıcılık gibi sorunlarla uğraşmaya başlarsınız. Mapper ve Record çerçevelerinin devreye girdiği yer burasıdır. Bu çerçeveler, tüm veri işleme ihtiyaçlarınız için yapı iskelesi sağlar.

Mapper, orijinal Lift kalıcılık çerçevesidir ve depolaması için JDBC’ye yakından bağlıdır. Kayıt, özünde depodan bağımsız olan Mapper’ın yeni bir yeniden düzenlemesidir, bu nedenle verilerinizi JDBC’ye, Java Kalıcılık API’sine (JPA) veya hatta XML gibi bir şeye kaydetmek isteyip istemediğiniz fark etmez. Record ile uygun sürücüyü seçmek, sınıfınıza uygun özellikleri eklemek kadar basit olacaktır.

Record çerçevesi, Lift için nispeten yenidir. Plan, 1.0 sürümünden bir süre sonra, Lift için birincil ORM çerçevesi olarak Record’a geçmektir. Record hala aktif tasarım ve geliştirme aşamasında olduğundan ve mevcut hareketli hedef durumu nedeniyle, bu bölüm çoğunlukla Mapper’a odaklanacaktır.

Bununla birlikte, size değişikliklerin tadı hakkında genel bir fikir vermek için Kayıt işlevine ilişkin birkaç karşılaştırmalı örnek sunacağız. Her durumda, Mapper, Record çıktığında bile ortadan kalkmayacaktır, bu nedenle, Mapper kullanan herhangi bir kodun bir süre daha geçerli olacağından emin olabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın