İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Temel Sözdizimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Temel Sözdizimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Android'de Kodlama

Temel Sözdizimi

YENİ kelimesinin geçtiği tüm belgeleri bulmak için aşağıdaki sözdizimini kullanın. Concordance, bir alan adı belirtmeden, istenen aramanın PARAGRAPH alanları ve indekslenmiş diğer alanlar olduğunu varsayar. NEW YORK ifadesinin geçtiği tüm belgeleri bulmak için aşağıdaki sözdizimini kullanın.

ADJ0 bitişik yakınlık operatörünün bir örneğidir. (ADJ0, açık bir işleç verilmediğinde varsayılan varsayılan işleçtir. Bunu Araçlar ➤ Tercihler menüsünden veya Arama sekmesinden başka bir işleçle değiştirebilirsiniz.) İşleçler, tek tek arama sözcükleri veya tümcecikleri arasında mantık uygulamaya hizmet eder. Genel olarak, dizine eklenmiş alanlardan oluşan bir arama sorgusunun uygun sözdizimi aşağıdaki gibidir.

Concordance, DEĞİL operatörünü ayrılmış bir kelime olarak tanır ve başka bir arama terimi olarak yorumlamak yerine anlamını arama kelimelerini hariç tutmak için kullanır. Concordance tarafından başka kullanımlar için ayrılan bir kelimeyi aramak için, kelime(ler)i çift tırnak içine almalısınız. Bu nedenle, aşağıdaki arama ifadesi, aslında DEĞİL kelimesini içeren tüm belgeleri bulur.

Not : NOT kelimesi, varsayılan olarak Concordance’ın durdurma kelimeleri listesinin bir parçasıdır, bu nedenle önceki aramanın sıfır kayıtla sonuçlanması muhtemeldir.

Daha güçlü aramaları kolaylaştırmak için sözcükleri, tümcecikleri ve işleçleri iç içe yerleştirebilirsiniz. Kelime ve deyim gruplarını parantezlerle ayırırsınız. Bu nedenle, aşağıdaki arama, YORK kelimesinin hemen yanında ESKİ kelimesini veya YENİ kelimesini içeren belgeleri bulur; yani, OLD YORK veya NEW YORK içeren belgeler.

Bu son örnek—(ESKİ ADJ0 YORK) VEYA (NEW ADJ0 YORK)—bu aramanın en açık biçimidir ve sizin için yorumlaması en kolay olanıdır. Alt yuvalamaya arama sözcükleri ve tümcecikleri ve işleçler izin verilir. Bu nedenle, aşağıdaki arama OLD YORK, NEW YORK, ESKİ MEXICO veya NEW MEXICO’yu içeren belgeleri bulur.

İlişkisel Aramalar

Concordance’ın bir veritabanındaki alanlara veri türleri atama yeteneği, alanlardaki verileri sabit değerlerle karşılaştırarak kayıtları almanıza olanak tanır. Anahtar sözcükler içeren ve kullanıcı tanımlı ölçütlere uyan verilere sahip belgeleri bulmak için ilişkisel aramaları diğer aramalarla birleştirebilirsiniz.

İlişkisel Aramalara Genel Bakış

Concordance veritabanlarındaki veriler ayrı alanlara bölünmüştür. Bu alanlara, bu alanlardaki verileri tanımlayan belirli veri türleri verilir. Bir CDATE alanı, bir belgenin oluşturulma tarihini tanımlayabilir ve bir DATE veri türü alabilir.

Bir alanda bulunan veri türünün açıklanması, Concordance’ın karşılaştırmaları daha kolay gerçekleştirmesini sağlar. CDATE’in en az 1/1/2003 olan ancak en geç 1/15/2003 olan tarih değerleri içerdiği kayıtları ve bu sınırlar arasında CDATE değerleri içeren her kaydı bulmak isteyebilirsiniz.

Bu tür aramalar, anahtar kelimelerin varlığına ilişkin belgeleri bulan aramalardan temel olarak farklıdır. Anahtar kelime aramaları, isabetleri bulmak için Concordance’ın sözlük dosyasına güvenir. Herhangi bir karşılaştırmaya gerek yoktur.

Anahtar kelime aramaları, aranan veritabanında tam bir dizinin tamamlanmasını gerektirirken, TARİH, SAYI veya TEXT (60 karaktere kadar, paragrafsız) veri türlerine sahip alanların ilişkisel aramaları tam bir dizin gerektirmez.

Belgeleri taramak ve bu belgelerin içeriğini dijital karakterlere dönüştürmek otomatik bir süreçtir. Tarama ekipmanı, ne tür bir belgenin tarandığına, belgenin ne zaman oluşturulduğuna veya belgenin yazarının kim olabileceğine dair herhangi bir akıllı karar veremez. Bu veri öğeleri, her bir belgenin değerlendirilmesini ve belgelerin özelliklerini temsil eden değerler veya kodlar oluşturan bir insanın doğrudan müdahalesini gerektirir.

Bu nedenle, Concordance’daki alanlı verilere genellikle kodlanmış veriler denir. Kodlanmış verilerin aranması, küçüktür, büyüktür, içerir ve limitlerin dışında gibi karşılaştırma işleçlerinin kullanımını içerir. “İlişkisel İşleçler” bölümü, geçerli tüm işleçleri açıklar.


Google pencere Ayarları
web’de arama yapma
Pencere içinde pencere açma
YouTube Pencere içinde pencere
Google sitede kelime arama
Telefonda sekme ne demek
Tüm sekmeleri kapat
Sayfada kelime arama kısayolu


Temel Sözdizimi

İlişkisel aramalar, belirli değerler veya aralıklarla değerlendirme (karşılaştırma) için Uyum’daki belirli alanları hedefler. İlişkisel aramanın yapısı aşağıdaki gibi özetlenebilir.

CDATE alan adıdır, = operatördür ve 1/1/2003 değerdir. TEXT veri türüne sahip alanlarda anahtar sözcükleri ararken, NEW YORK gibi boşluk içeren arama ifadelerine biraz dikkat etmelisiniz. Arama ifadelerini çift tırnak içine almalısınız. ŞEHİR alanına NEW YORK geçen belgeler için aramayı aşağıdaki gibi yazın.

Aramalar alanları birleştirebilir, böylece farklı alanların çeşitli kriterlere uyduğu kayıt grupları döndürülür. Örneğin, bir CDATE alanı ve bir YAZAR alanı içeren bir veritabanında, 1/1/2003 tarihinde oluşturulan ve yazar olarak JOHN Q. PUBLIC adına sahip tüm belgeleri bulmak için aşağıdaki arama sözdizimini kullanabilirsiniz.

Bir aramada aynı alan adına birden fazla başvurabilirsiniz. Örneğin, 1/1/2003’te ve 1/1/2004’ten daha geç olmayan birbirini takip eden herhangi bir tarihte oluşturulmuş belgeleri bulmak için sözdizimi.

Her değerin bir virgülle ayrıldığı birden çok değer alma yeteneği, daha özlü, okunması kolay ve yazım hatalarına daha az eğilimli aramaların oluşturulmasına olanak tanır.

Parantezlerin kullanımı, farklı alanları ve bu alanlardaki aralıkları içeren karmaşık ifadelerin oluşturulmasına yardımcı olur. 1/1/2003’te ve 1/1/2004’ten daha geç olmayan birbirini takip eden herhangi bir tarihte oluşturulmuş ve JOHN Q. PUBLIC tarafından yazılmış kayıtları bulmak için aşağıdaki söz dizimini kullanın.

Bazen bir alanın tam içeriği bilinmeyebilir. Örneğin, YAZAR alanı içeren ve bu alanda JOHN Q. PUBLIC adının varyasyonlarının bulunduğu bilinen bir veritabanında, kalıpları aramak için joker karakterler kullanmak mümkündür.

Bu bazen maskeleme olarak bilinir. Yeni bir Concordance kurulumunda varsayılan olarak iki joker karakter yüklenir: tek bir karakteri temsil eden soru işareti (?) ve bir dizi karakteri temsil eden yıldız işareti (*).

■Not : Joker karakteri (*) Araçlar ➤ Tercihler menüsünden açılan Tercihler iletişim kutusunun Arama sekmesinden değiştirebilirsiniz.

CITY alanını içeren ve STAMFORD ve STANFORD değerlerinin istendiği bir veritabanındaki belgeleri bulmak için sözdizimi aşağıdaki gibidir.

Arama ifadelerini gruplandırmak için kullanılan çift tırnaklara joker karakterler kullanırken dikkatli davranmalısınız. NEW YORK* sabit değeriyle bir ŞEHİR alanını ele alalım. Burada, alanın kendisinde bir yıldız işareti var. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın