İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Tasarlanmış Yazılımlar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Tasarlanmış Yazılımlar – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Elektronik Dosyalar

Bir Uyumluluk yöneticisi, diğer yazılımlardan kaynaklanan büyük miktarda elektronik verinin yönetimini denetlemeyi bekleyebilir. Concordance, önceki bölümde açıklandığı gibi, sınırlandırılmış dosyalar oluşturabilecek herhangi bir ek ön işleme olmaksızın, bazı bilgisayar dosyalarını doğrudan içe aktarma yeteneğine sahiptir.

Bir araştırma konusunun doğasına bağlı olarak, milyonlarca elektronik dosyayı işlemeniz ve bunları bir veya daha fazla Concordance veri tabanına yüklemeniz mümkündür. Genel olarak, her elektronik dosya Concordance’ta tek bir veritabanı kaydı olarak temsil edilir.

Aşağıdaki tartışmada, elektronik dosyaların kendi yerel formatlarında olduğu varsayılır; burada bu terim, dosyaların herhangi bir dönüştürmeden önceki orijinal doğasını ifade eder. Bir dosyanın yerel uygulaması, dosyayı ilk oluşturan yazılım programıdır.

Dosya türü terimi, dosyanın sınıfını ifade eder ve genellikle dosya adına eklenen iki ila dört karakterlik bir atama olan bir dosya uzantısından belirlenebilir. Örneğin, 2003Budget.xls dosyasının .XLS soneki tarafından bir Microsoft Excel çalışma kitabı olduğu bilinmektedir. Yerel uygulama Excel’dir ve dosya uzantısı .XLS’dir.

Yerel dosyaları Concordance’a yüklemeden önce, yüklenip yüklenmeyeceklerini belirlemek için onları değerlendirmek isteyeceksiniz. Sonunda Concordance’ı kullanacak olan araştırma ekibi yardımcı olabilir. Göz ardı edilebilecek dosya türleri var mı? Gelen yerel dosyalar birden çok kaynaktan türetiliyorsa, bu kaynaklardan bazıları konuyla ilgili değil mi?

Belki de amaçlanan araştırmanın doğası, bazı dosya türlerinin Concordance’a içe aktarma için teorik olarak geçerli olmasına rağmen, değersiz olduğunun bilinmesi anlamına gelir. Concordance’ın son kullanıcılarıyla birlikte bir klavyeden uzakta geçirilen bir süre, işlenecek veri miktarını ve inceleme ekibi üzerindeki nihai etkiyi büyük ölçüde azaltabilir.

Ampirik değerlendirmelerin ötesinde, ilgili olduğu düşünülen elektronik materyallerden bazı dosyaların ve bazı dosya türlerinin içe aktarılamayacağını göreceksiniz. Ya doğaları gereği yüklenmeye uygun değiller ya da gereksiz kopyalar olabilirler.

Dosya İstisnaları

İçinde, Notepad.exe programında açık metin olmadığı gösterildi. Not Defteri yürütülebilir bir dosya örneğidir; yani, bir kullanıcının yorumladığı veya değiştirdiği bir dosyanın aksine, bir kullanıcı tarafından çalıştırılması amaçlanan bir program. .EXE dosya uzantısı genellikle bu türdeki bir programı tanımlamak için kullanılır.

Bir metin düzenleyiciyle görüntülendiğinde, Not Defteri’ndeki karakterler bir bilgisayar tarafından anlaşılsa da genellikle bir insan tarafından çözülemez. Bir Uyumluluk veritabanında, programın varlığını belirtmek için bir veritabanı kaydı atamanın bir değeri olabilir, ancak Not Defteri’nin makine kodunu içe aktarmanın görünür bir değeri yoktur.

Concordance’a aktarılmayacak başka dosya örnekleri de vardır. Bariz bir örnek, aranabilir metin içermeyen bir ses dosyası olabilir. Diğer dosyalar o kadar kolay tanınmayabilir. Uzantısına sahip dosyalar .

SYS genellikle bir işletim sisteminin kullandığı bilgisayar sistemi dosyalarıdır ve hiçbir zaman bir kullanıcı tarafından doğrudan erişilemez. Yine, bu tür dosyaların varlığını bir Concordance veritabanında onlar için kayıtlar oluşturarak kaydetmek istenebilir, ancak böyle bir gereklilik yoksa, onları yok sayabilirsiniz.

Concordance için pratik olarak kullanılmayan dosya türlerinin kısmi bir listesi gösterilmektedir. Bu liste, bir Concordance yöneticisinin karşılaşabileceği daha yaygın dosya türlerinden bazılarını içerir.

Belki de kaynak malzemede temsil edilen dosya uzantılarını gösteren dosya türlerinin özet bir dizini açıkça arzu edilir. Aşağıdaki bölümlerde tartışıldığı gibi, bir tane elde etmenin çeşitli yöntemleri vardır.


En kolay tasarım programları
bilgisayar destekli tasarim ders notları – pdf
Tasarım programları ücretsiz
3D tasarım programı ücretsiz
Grafik tasarım programları ücretsiz
Online grafik tasarım programları
En iyi grafik tasarım programları
Grafik tasarım programları ücretsiz Türkçe


Dosya Listeleri Oluşturmak için Tasarlanmış Yazılımlar

Bir dizinin içeriğini tarayan ve sonuçları bir metin dosyasında saklayan, genellikle Web’den indirilebilen, paylaşılan yazılım ve ücretsiz yazılım yardımcı programları vardır. İki örnek SuperDox ve FileLister’dır.

Bir FileLister örneğini görebilirsiniz. Bu iki özel programın her ikisi de, bir kullanıcının belirli dosya türlerini hariç tutmasına ya da taramanın bir dizinde ne kadar derine gitmesi gerektiğini belirtmesine izin veren ek seçenekler sunar.

Windows işletim sistemleri, kullanıcının bir komut satırı arabirimi, yazılan komutlar biçiminde kullanıcı girişini kabul eden bir ekran açmasına izin verir. Windows Başlat düğmesinden ve Çalıştır menü öğesinden açtığınız Çalıştır iletişim kutusuna cmd kelimesini yazarak etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Tüm Programlar seçeneğinden Donatılar menüsünde görünen Komut İstemi simgesine tıklayarak da etkinleştirebilirsiniz.

Dizinleri ve içeriklerini listelemek için dir komutunu kullanırsınız. dir komutunun anahtarlarını kullanarak bu çıktıyı bir elektronik dosyaya yönlendirebilirsiniz. Anahtarlar, komutun nasıl yürütüleceğini belirten bir komuta eklenen seçeneklerdir. /b anahtarı, herhangi bir ek özet bilgiyi hariç tutan bir “çıplak biçim” kullanır.

/s anahtarı, dir komutunu geçerli dizin altındaki tüm alt dizinleri taramaya zorlar. > FileList.txt anahtarı, çıktıyı FileList.txt adlı yeni bir dosyaya yönlendirir. Kullanıcı, dosyanın asıl adını seçer; FileList.txt yalnızca bir öneridir. Yeni dosya, taranacak ana dizinde saklanır.

dir > FileList.txt /b /s komutu, geçerli dizinin tüm dizin adlarını ve dosya adlarını içeren bir FileList.txt metin dosyası oluşturur.

■Not : Bir komut satırı arabiriminden help dir yazıp Enter tuşuna basarak, anahtarların tam listesine ve dir komutunun nasıl kullanıldığına ilişkin sözdizimine erişebilirsiniz. Bir Windows işletim sisteminde bir komut satırı arayüzünün nasıl kullanıldığına dair daha geniş bir açıklama için Windows’un kendi yardım dosyalarına bakın.

Bu bölümde daha sonra tartışılacağı gibi, bir Concordance yöneticisinin büyük miktarda verinin ön işlenmesini bu tür hizmetlerde uzmanlaşmış bir şirkete yaptırması genellikle alışılmış bir durumdur. Nitelikli bir şirketin sağlayabileceği hizmetlerden biri, herhangi bir ek ön işlemeden önce yönetici ve araştırma personelinin gözden geçirebileceği bir biçimde dosyaları ve türlerini listeleyen bir özet dizindir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın