İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Sistem Mesajlarını Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Sistem Mesajlarını Kullanma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

İletişim Kutusu Tasarlama

Sayfa Mesaj Denetimini Kullanma

Messaging derlemesine bir proje başvurusu ekledikten sonra, PageMessageControl, Visual Studio araç kutusunda Mesajlaşma Bileşenleri başlıklı bir bölümde görünür. PageMessageControl’ü bir web formunun yüzeyine sürükleyebilir ve görünmesini istediğiniz yere bırakabilirsiniz.

Visual Studio IDE, web formunuza eklemek üzere uygun HTML işaretlemesini otomatik olarak oluşturmak için ToolboxData özniteliğinden gelen bilgileri kullanır. Bu, hem denetimi hem de uygun Kayıt yönergesini içerir.

PageMessageControl’de yapabileceğiniz tek tasarım zamanı değişikliği, alternatif bir SkinFileName özelliği belirtmektir. Bunu, özelliği HTML’deki kontrol tanımına ekleyerek doğrudan yapabilir veya Visual Studio özellik düzenleyicisine yeni bir SkinFileName yazabilirsiniz. Her iki durumda da, sayfadaki HTML işaretlemesi yeni SkinFileName özelliğiyle güncellenir.

Sayfa Mesajlarını ve Hata Mesajlarını Kullanma

Web formunuza bir PageMessageControl ekledikten sonra, ona kod halinde mesajlar ekleyebilirsiniz. Mesajların çoğu, bir işlemin başarılı veya başarısız olup olmadığını belirleyen, dene/yakala ifadelerinden veya karar ağaçlarından kaynaklanır.

Ayrıca bir sayfaya istediğiniz kadar mesaj ekleyebileceğinizi ve farklı mesaj türlerini karıştırıp eşleştirebileceğinizi de bilin. Sayfa işlendiğinde hepsi görüntülenecektir. Bununla birlikte, aynı anda çok fazla mesaj göndermenin bilincinde olun. Aşırı bilgi yüklemesi, hiç bilgi olmaması kadar büyük bir sorundur.

Sistem Mesajlarını Kullanma

Sistem mesajları, uygulamanızın kullanıcılarına dağıtılması gereken geçici mesajlar için tasarlanmıştır. Sistem mesajlarının bazı iyi örnekleri, sistem kapatma veya performans sorunlarıyla ilgili bildirimleri içerir.

Örneğin, bir veritabanı yedeği çalıştırıyorsanız ve kullanıcılara sistemin bu süre zarfında bir şekilde yanıt vermeyebileceğini bildirmeniz gerekiyorsa, kullanıcıların erişim sürelerinin neden normalden daha yavaş olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için bir sistem mesajı kullanabilirsiniz. Bu, yedeklemenizi tamamlamaya çalışırken yardım çağrılarını azaltabilir.

Bir sistem mesajı ekledikten sonra, kaldırılana kadar görüntülenmeye devam eder. Sistem mesajlarını tamamen temizleyerek veya dizinini kullanarak belirli bir mesajı kaldırarak kaldırabilirsiniz.

RemoveSystemMessage yöntemi, belirtilen dizindeki sistem mesajını kaldırır. Dizinin sıfır tabanlı olduğunu unutmayın, bu nedenle önceki kod listedeki üçüncü mesajı kaldırır. Sonraki satır, sistem mesajlarını tamamen temizler. Ayrıca, IIS’yi yeniden başlatırsanız, bellekte saklandıkları için tüm sistem mesajlarının kaybolacağını unutmayın.

Bu bölümü okuduktan sonra, genel proje zaman çizelgenizden zaman ve emek tasarrufu sağlayan olası yeniden kullanılabilir kontrollerin farkında olmalısınız. Projenizin tüm ömrü boyunca size yardımcı olacak araçları tasarlamak için önceden biraz zaman ayırmanın her zaman faydaları vardır.

Ayrıca ASP.NET 2.0’daki global etiket kaydı, UserControls’ün tasarım zamanı işlemesi ve ControlState mekanizması gibi bazı yeni özelliklere bakma şansınız oldu. Ve uygulamanızı kullanan kişilere durum mesajlarını kolayca iletmenizi sağlayan bir dış görünüm denetimi uygulayarak hepsini bitirdiniz.

Kaplamalı sunucu kontrolleri hakkında bir düşünce ile bitirelim. Kaplamalı sayfa mesajı denetimi çok kullanışlı bir araç olmasına rağmen, yalnızca kaplamalı denetimler potansiyeli açısından yüzeyi çizer. Telligent Systems tarafından oluşturulmuş bir forum, galeri ve blog uygulaması olan Community Server’a göz atarak dış görünüm denetimlerinin tüm potansiyelini görebilirsiniz.

Community Server, neredeyse tamamen tenli kontrollerden oluşturulmuştur; bu, tüm uygulamanın görünümünü ve verdiği hissi mevcut bir sitenin görünümüne ve hissine uyacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır. Aşağıdaki sitelerin tümü tamamen farklı görünüyor, ancak içeriklerini yönetmek için aynı temel Community Server bloglama yazılımını kullanıyor.

Aslında bu şirketler, web sitelerinin geri kalanıyla görsel olarak bütünleşmek için temel Community Server uygulamasını yeniden markalaştırdı.

Birden fazla kurumsal müşteri tarafından kullanılması amaçlanan bir uygulama oluşturuyorsanız, dış görünüm denetimlerini kullanarak yeniden markalama yetenekleri oluşturarak ürününüzü çok daha çekici hale getirebilirsiniz. Zaman ve çaba gerektirir, ancak web teknolojisi daha sofistike hale geldikçe müşteriler bu günlerde daha fazlasını talep ediyor.


Telefona gelen mesajlar
Gelen mesajlar
Mesajlar
Sms mesajları okunabilir mi
Google dan gelen mesajlar
Mesaj ayarları
Gelen mesaj Kutusu
Gelen mesajlarımı göster


Form Kimlik Doğrulaması için Kullanıcı Yönetim Araçları ve Oturum Açma Denetimleri

Birçok iş uygulaması yalnızca dahili kullanım için tasarlanmıştır ve bu nedenle kullanıcıları ve oturum açma bilgilerini korumak için kurumsal etki alanı denetleyicilerine ve Active Directory’ye güvenebilir. Elbette uygulamalar her zaman yalnızca dahili kullanım için tasarlanmamıştır; kurumsal bir alana erişimi olmayan müşteriler, tedarikçiler, ortaklar ve diğer harici kullanıcıların düzenli olarak iş uygulamalarına erişmesi gerekir.

Aslında, müşteriye yönelik iş uygulamaları genellikle şirketler için büyük gelir kaynaklarıdır. Her gün ortalama kaç kişinin eBay, PayPal ve Amazon’da oturum açtığını bir düşünün. Daha küçük şirketler de web uygulamalarını kullanarak dış kaynaklı hizmetler için niş pazarlar buluyor. Çalıştığım iki danışmanlık firması, dış kaynaklı, web tabanlı bir zaman izleme ve faturalandırma sistemi için oldukça önemli bir aylık meblağ ödedi. Dış kullanıcıları desteklemek, şüphesiz iş uygulaması geliştirmede yaygın bir ihtiyaçtır.

Microsoft, harici kullanıcıları destekleme ihtiyacının çok iyi farkındaydı ve ASP.NET’i, Form Kimlik Doğrulaması olarak bilinen ve adını harici kullanıcıların bir web’de kullanıcı adlarını ve parolalarını girerek normalde bir uygulamada oturum açmalarından alan bir kimlik doğrulama mekanizmasıyla tasarladı. tabanlı form (etki alanı kullanıcıları bir tarayıcı iletişim kutusu aracılığıyla oturum açar).

Form Kimlik Doğrulaması, bir kullanıcının bir veri deposunda manuel olarak kimliğini doğrulamak ve başarılı kimlik doğrulama sonrasında, kullanıcıya bir kimlik doğrulama bileti düzenlemek için System.Web.Security.FormsAuthentication sınıfını kullanmak için geliştirici olarak size güvenir.

Sonraki isteklerde, ASP.NET bu bileti otomatik olarak alır, geçerli olup olmadığını belirler, kullanıcı adını ve bilet bilgilerini bir nesneye yükler ve bu nesneyi istek bağlamına yerleştirir ve yürütme sayfasından Context.User aracılığıyla erişilebilir hale getirir. Bu, uygulamanıza kimin eriştiğini görmenizi sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın