İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR? – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Alternatif Menüler

SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?


SEO Hizmetleri Nelerdir? SEO hizmetleri, web sitelerine görünürlüğü ve nihayetinde organik arama trafiğini artırmayı amaçlayan arama motoru optimizasyonu hizmetleridir. Bunlar genellikle SEO’nun her alanında uzman olan ajanslar veya serbest çalışanlar tarafından sağlanır. “jeffbezosweb“‘in sunduğu SEO hizmeti sayesinde sitenizin kalitesini artırabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.


Web trafiğinin yaklaşık %93’ü arama motorlarında gerçekleşmektedir. Web sitenizin bulunmasını istiyorsanız, büyük arama motorlarında indekslenmeniz ve üst sıralarda yer almanız gerekir.

Google ve genel olarak arama motorları hakkında diğer bazı gerçekler şöyledir:

 • Arama yapanların %75’i arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) ilk sayfasını geçmiyor
 • Google, günde 5,8 milyardan fazla arama işliyor.
 • Google, yılda 2T aramayı işler.
 • Ort. arama sonuçlarında 1. konumun tıklama oranı %19.3 ve 2. konumun tıklama oranı %10.57’dir.
 • Her yıl, tüm aramaların %16-20’si yepyeni. Daha önce hiç aranmamışlardı.
 • Google aramalarının %60’ı mobil cihazlarda gerçekleştirilir.
 • Google, ABD’deki mobil arama motoru pazarının %95’ine sahiptir.
 • Mobil Google aramalarının yaklaşık %33’ü konumla ilgilidir.
 • “Yakınımdaki” sorgularının %50’si mağaza ziyaretiyle sonuçlanıyor.
 • Google’da yemek için yapılan her 10 aramadan 7’si mobil cihazlarda gerçekleşiyor.
 • Ürün aramalarının %46’sı Google’da başlıyor.
 • Google, %92 pazar payı ile baskın arama motorudur.

Kolay bir dünyada, web sitenizi kurabilir ve trafiğin web sitenize gelmesini bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, muhtemelen sizinkine benzer temalara ve konulara odaklanan birçok web sitesi vardır. Arama motorları, herhangi bir arama sorgusu için arama sonuçlarında herhangi bir konumda hangi web sitelerinin listeleneceğine karar vermelidir. SEO en iyi uygulamalarının uygulanması, web sitenizin arama motorlarında ilgili arama sorguları için web trafiğini yakalamasını sağlamak için kritik öneme sahiptir.

HANGİ SEO SIRALAMA FAKTÖRLERİ ÖNEMLİDİR?

SEO önemlidir ve sitenize arama motoru trafiğini yakalamak için yapılması gerekir. Bir arama motoru, web sitelerini tam olarak nasıl sıralayacağına nasıl karar verir? Bunun cevabı karmaşık çünkü yüzlerce sıralama faktörü var ama en kritiklerini sizler için derledik.

İÇERİK

İçeriğin kral olduğunu duymuş olabilirsiniz ve bu SEO söz konusu olduğunda doğrudur. En temel düzeyde, arama motorları kullanıcıları sorgularıyla en alakalı içerikle mümkün olduğunca eşleştirmek ister. Wikipedia makalelerinin genellikle üst sıralarda yer almasının bir nedeni, kapsamlı ve güvenilir olma eğiliminde olmalarıdır.

Arama motorları, sayfadaki içeriğe, içeriğin tazeliğine bakar ve içeriğin arayan kişiyle alakalı olup olmadığını anlamak için karmaşık algoritmalar kullanır. Örneğin, bir kahve kupası web siteniz olduğunu ve farklı şekil ve boyutlarda kupalar sattığınızı varsayalım.

Web sitenizde kahve kupalarıyla ilgili net bir içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu, kupa ürün sayfalarını içerebilir, aynı zamanda kahve kupalarının tarihi, nasıl yapıldığı ve hatta tüm zamanların en yaratıcı kahve kupaları hakkında içerik içerebilir. İçerik, sitenize organik arama trafiği çekmenin temel yapı taşıdır.

KULLANICI DENEYİMİ

Harika içeriğiniz olabilir, ancak kötü bir deneyim sağlarsanız, kullanıcılar sitenizi terk eder ve bir daha asla ziyaret etmez. Bu, arama motorlarının ne pahasına olursa olsun kaçınmaya çalıştığı ve bu nedenle mükemmel kullanıcı deneyimine sahip web sitelerini daha üst sıralarda sıraladığı bir şeydir. Peki, harika bir kullanıcı deneyimi yapan nedir?

 • Hızlı sayfa hızı
 • Mobil uyumlu bir web sitesi
 • Sorunsuz gezinme
 • Açılır mesaj yok

Kullanıcıların içeriğinizi hızlı ve kolay bir şekilde tüketebilmesi ve sitenizde gezinebilmesi gerekir. Mobil cihazların giderek yaygınlaşması ve artık web trafiğinin çoğunluğunu oluşturması nedeniyle bu özellikle önemli hale geldi.


SEO hizmeti
Seo Nedir
SEO Ajansı
Google SEO
SEO Uzmanı
SEO Örnekleri
Seo Nasıl yapılır
SEO eğitim


Google’ın, kullanıcı deneyimine dayalı olarak 2021’de algoritmasında bir güncelleme sunması planlanıyor. Bu yeterince takdir edilmeyen web geliştirme düşüncesi, öneminde büyük bir artış sağlamak üzere. Google’ın kendi sözleriyle:

Sayfa deneyimi sinyali, kullanıcıların bir web sayfasıyla etkileşim deneyimini nasıl algıladıklarını ölçer. Bu faktörleri optimize etmek, web’i tüm web tarayıcıları ve yüzeylerindeki kullanıcılar için daha keyifli hale getirir ve sitelerin mobil cihazlarda kullanıcı beklentilerine göre gelişmesine yardımcı olur. Kullanıcılar daha fazla etkileşime girdikçe ve daha az sürtüşmeyle işlem yapabildikçe bunun web’deki iş başarısına katkıda bulunacağına inanıyoruz.

TEKNİK SEO

Kullanıcı deneyimi ve teknik sıralama faktörleriyle bazı örtüşmeler var. Bunlar, sayfa hızını artırmak için web geliştirme en iyi uygulamalarını, ayrıca meta veri optimizasyonunu ve web mimarisiyle ilgili hususları içerir. Örneğin, arama sonucu sayfalarındaki tıklama oranlarını iyileştiren, görsel sıralamasını iyileştiren ve hatta içeriğinizi sesli aramalarda öne çıkarmaya yardımcı olan meta veri optimizasyonlarıdır.

KULLANICI GERİ BİLDİRİM METRİKLERİ

Arama motorları, kullanıcıların içerik ararken ipucu olarak bıraktıkları davranışsal verilere de güvenirler. Bu, belirli bir sorgu için tıklama oranlarını veya bir kullanıcının bir sonuca tıkladıktan sonra çok hızlı bir şekilde geri düğmesine basmasını içerebilir. Bu sıralama faktörleri her zaman şeffaf değildir ve web uzmanları, arama motorlarının bıraktığı ince ipuçlarına veya arama motoru uzmanlarından ve çalışanlarından gelen geri bildirimlere güvenmelidir.

GERİ BAĞLANTILAR

Geri bağlantı, sayfanıza işaret eden herhangi bir bağlantıdır. Arama motorları, belirli bir sayfaya kaç bağlantının işaret ettiğine ve hangi sitenin onu gösterdiğine bakar. Harika içeriğiniz varsa ve insanlar bunun güvenilir ve kapsamlı olduğunu düşünüyorsa, sizinle bağlantı kurmak isteyeceklerdir.

Ancak arama motorları, bağlantının değerini belirlemek için bağlantıların kalitesine bakar. Hepsi eşit yaratılmamıştır. Örnek olarak, bir spor blogunuz ve blogunuza ESPN bağlantılarınız varsa, arama motoru içeriğinizi son derece yetkili ve alakalı olarak görecektir. Ancak arkadaşınızın yeni yemek tarifi blogu size link veriyorsa o kadar önemli sayılmayacaktır. 

Bu sıralama sinyalinin geçmişte algoritmalardan yararlanan web siteleri tarafından kötüye kullanıldığını belirtmek önemlidir. Sonuç olarak, arama motorları, arama sonuçlarının bütünlüğünü sağlamak için güncellemeler yayınladı. Size geri bağlantı sözü veren satıcıların bütünlüğünü ve yöntemlerini tam olarak incelediğinizden emin olun.


jeffbezoswebSEO hizmeti,Seo Nedir,SEO Ajansı,Google SEO,SEO Uzmanı,SEO Örnekleri,Seo Nasıl yapılır,SEO eğitim alanlarında hizmet vermektedir.


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın