İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Rastgele Alıntı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Rastgele Alıntı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Gizli Yöntemler – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Rastgele Alıntı AJAX Uygulaması Oluşturma

Bu bölümde, web sayfasında rastgele bir alıntı görüntüleyecek olan ilk AJAX uygulamamızı oluşturacağız. Bu örnek uygulama, bizi bir GWT uygulamasındaki çeşitli parçalar ve modüller hakkında bilgilendirecek ve çalışmanın geri kalanı için temel oluşturacaktır.

Otomatik Oluşturulan Uygulamaları Değiştirme

Bir önceki görevden otomatik olarak oluşturulan uygulamayı değiştirerek yukarıda belirtilen uygulamayı oluşturacağız. Otomatik olarak oluşturulan iskelet proje yapısı bize bir avantaj sağlıyor ve GWT çerçevesini ve araçlarını kullanarak ne kadar hızlı üretken olabileceğimizi gösteriyor.

Rastgele fiyat teklifi, sunucuda saklanan fiyat listesinden seçilir. Uygulamamız her saniye sunucu tarafından sağlanan rastgele alıntıyı alacak ve web sayfasında sayfayı yenilemeden gerçek AJAX stilinde görüntüleyecektir.

1. com.packtpub.gwtbook.hellogwt.client paketinde RandomQuoteService.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. Teklifi almak için bir yöntemle bir RandomQuoteService arabirimi tanımlayın.

2. com.packtpub.gwtbook.hellogwt.client paketinde RandomQuoteServiceAsync.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun. Bir RandomQuoteServiceAsync arayüzü tanımlayın.

3. İçinde RandomQuoteServiceImpl.java adlı yeni bir Java dosyası oluşturun.
com.packtpub.gwtbook.hellogwt.server paketi. RemoteService’i genişleten ve önceden oluşturulmuş RandomQuoteService arabirimini uygulayan bir RandomQuoteServiceImpl sınıfı tanımlayın. Bir istemci tarafından getQuote() yöntemi çağrıldığında rastgele bir alıntı döndürmek için bu sınıfa işlevsellik ekleyin.

Sunucuda işlevsellik uygulamak için yapmamız gereken tek şey bu. Şimdi, sunucuya eklediğimiz işlevselliğe erişmek için istemciyi değiştireceğiz.

4. HelloGWT.java’yı değiştirerek mevcut etiketi ve düğmeyi kaldırın ve alınan alıntıyı görüntülemek için bir etiket ekleyin. Her saniye kapanan bir zamanlayıcı oluşturmak için onModuleload()’a işlevsellik ekleyin ve bir fiyat teklifi almak ve bunu önceki adımda oluşturulan etikette görüntülemek için RandomQuoteService’i çağırır.

5. AJAX uygulamamızı açıklayan bir paragraf eklemek için HelloGWT.html dosyasını değiştirin.

6. Etiket için bir CSS ekleyerek etiketin daha güzel görünmesini sağlayalım. com.packtpub.gwtbook.hellogwt.public paketinde HelloGWT.css adlı yeni bir dosya oluşturun ve buna aşağıdaki stil sınıfı bildirimini ekleyin.

7. HelloGWT.java dosyasında bu stili kullanmak için etiketi değiştirin.

8. Sayfanın stil sayfasında tanımlanan stilleri bulabilmesi için HelloGWT.html dosyasına bu stil sayfasına bir referans ekleyin.

9. Yapmamız gereken son şey, istemcinin bulabilmesi için RandomQuoteServiceImpl servlet sınıfımızı HelloGWT modülüne kaydetmektir.

Bu sunucu uygulaması başvurusu, yerleşik Tomcat sunucu uygulaması kapsayıcısı ile GWT çerçevesi tarafından kaydedilecektir, böylece onu barındırılan modda çalıştırdığınızda, bağlam yolu “/” eşlenir, böylece ona yönelik tüm istekler RandomQuoteServiceImpl sunucu uygulaması tarafından sunulur.


C rastgele sayı bulma
JavaScript diziden rastgele Eleman seçme
C Random farklı sayı üretme
Random metodu
Visual studio random
JavaScript random sayı
C Random Şifre Üretme
Random sayı üretme


İşte yukarıdaki tüm değişiklikleri tamamladıktan sonra HelloGWT projesindeki klasörler ve dosyalar. İlk AJAX uygulamamız artık hazır ve onu herhangi bir HTML kodu yazmadan tamamen Java ile oluşturabildik.

Oluşturduğumuz Rastgele Alıntı Hizmeti arayüzü, hizmetimizin istemci tarafı tanımıdır. Hizmetimizin eşzamansız sürümünün istemci tarafı tanımı olan RandomQuoteServiceAsync’i de tanımladık. Sunucu ve istemci arasında eşzamansız iletişimi sağlayan bir geri arama nesnesi sağlar.

RandomQuoteServiceImpl, bu arabirimi uygulayan ve RPC aracılığıyla rastgele bir fiyat teklifi almak için işlevsellik sağlayan bir sunucu uygulamasıdır. Hizmetleri oluşturmayı ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

HelloGWT.java, bu durumda kullanıcı arabirimini yalnızca bir etiket oluşturur; RandomQuote hizmetini başlatır ve her saniye tetiklenmesi planlanan bir zamanlayıcı başlatır. Zamanlayıcı her tetiklendiğinde, bir fiyat teklifi almak için RandomQuoteService ile eşzamansız olarak iletişim kurarız ve etiketi fiyat teklifiyle güncelleriz.

RootPanel, HTML sayfasının gövdesi için bir GWT sarmalayıcıdır. Etiketimizi görüntülenebilmesi için üzerine yapıştırıyoruz. Basamaklı bir stil sayfası kullanarak ve etikete HelloGWT.java’da bir stilin adını atayarak etiketin görünümünü ve verdiği hissi değiştirdik. GWT’yi güzelleştirmek için stil sayfalarını ve stilleri kullanma hakkında daha fazla şey öğreneceğiz.

Bu uygulamadaki kullanıcı arayüzü çok basittir. Bu nedenle etiketi doğrudan RootPanel’e ekledik. Bununla birlikte, hemen hemen tüm önemsiz olmayan kullanıcı arayüzlerinde, widget’ları konumlandırmamız ve daha doğru bir şekilde yerleştirmemiz gerekecek. GWT UI çerçevesindeki çeşitli düzen ve panel sınıflarını kullanarak bunu kolayca başarabiliriz. Bu sınıfları nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz.

Uygulamayı Barındırılan Modda Çalıştırma

GWT, uygulamanızı dağıtmadan, ancak uygulamayı barındırılan modda çalıştırarak test etmenin harika bir yolunu sunar. Bu bölümde HelloGWT uygulamasının barındırılan modda nasıl çalıştırılacağını öğreneceğiz.

Komut Dosyasını Yürütme

HelloGWT-kabuk betiğini çalıştırarak HelloGWT uygulamasını barındırılan modda çalıştırabilirsiniz. Bunu üç farklı şekilde yapabilirsiniz:

• Kabuktan komut dosyasını çalıştırma:
Bir komut istemi açın ve HelloGWT dizinine gidin. HelloGWT uygulamasını barındırılan modda başlatmak için HelloGWT-shell.cmd dosyasını çalıştırın.

• Eclipse içinden komut dosyasını çalıştırma:
Eclipse Paket Gezgini veya gezgin görünümünde HelloGWT-shell.cmd dosyasına çift tıklayın. Bu, dosyayı yürütür ve HelloGWT uygulamasını barındırılan modda başlatır.

• HelloGWT.launcher’ı Eclipse’den çalıştırma:
Eclipse’de, Çalıştır | Bağlantıyı çalıştırın. Java Uygulaması düğümünü genişletin. HelloGWT dizinini seçin. HelloGWT uygulamasını barındırılan modda başlatmak için Çalıştır bağlantısına tıklayın.

Komut betiği, GWT geliştirme kabuğunu, ona uygulama sınıfı adını bir parametre olarak sağlayarak yürütür. Eclipse başlatıcısı, GWT geliştirme kabuğunu Eclipse ortamından yürüten bir başlatma yapılandırması oluşturarak komut betiğini taklit eder.

Başlatılan GWT geliştirme kabuğu, belirtilen uygulamayı, uygulamayı görüntüleyen katıştırılmış bir tarayıcı penceresine yükler. Barındırılan modda, projedeki Java kodu JavaScript’te derlenmez. Uygulama kodu, Java Sanal Makinesinde derlenmiş bayt kodu olarak çalıştırılmaktadır.

Önceki bölümde, GWT uygulamalarını dağıtmadan barındırılan modda nasıl çalıştıracağımızı öğrendik. Bu, uygulamanızı test etmek ve hata ayıklamak için harika bir yoldur.

Ancak, uygulamanız bir üretim ortamında çalışırken, Tomcat gibi bir servlet kapsayıcısına dağıtılacaktır. Bu görev, HelloGWT uygulamasının daha sonra herhangi bir servlet kapsayıcısına dağıtılabilmesi için nasıl derleneceğini açıklar. GWT terimlerinde buna web modunda çalışma denir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın