İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Program Güvenliği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Program Güvenliği – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Animasyon Ekleme

Program Güvenliği

Ortak Ağ Geçidi Arayüzü (CGI), programlar veya betikler ile bir Web sunucusu arasındaki iletişim için bir standarttır. CGI, dinamik Web içeriği oluşturmak için bir olasılık oluşturur. CGI programları, yani derlenmiş yürütülebilir dosyalar veya yorumlanabilir betikler, standart girdi yoluyla girdi parametrelerini alır ve çıktılarını standart çıktıya yazar.

Bir Web sunucusu ilgili çıktıyı işleyebilir ve müşteriye örneğin HTML olarak sunabilir. CGI programları, dinamik Web uygulamaları oluşturmak için çok esnek bir yol sunar, ancak esneklikleri, dikkate alınması gereken bazı güvenlik açıklarıyla birlikte gelir:

• CGI programları, yürütüldükleri ana bilgisayar sistemi hakkında bilgi sızdırabilir. Bu, kötü niyetli kullanıcıların sisteme girmesini sağlayabilir. Bu nedenle, saldırıları önlemek için bilgi gizleme bir zorunluluktur.
• CGI programları kod enjeksiyonunun kurbanı olabilir. CGI programlarına kullanıcı girişi kontrol edilmeden geçirilirse, hizmet kullanılabilirliği tehlikeye girebilir veya komutlar ve sistem uygulamaları (CGI programları dışındaki) yürütülebilir.

Aşağıda, CGI uygulamalarının güvenilir bir şekilde uygulanmasına yönelik yönleri tartışıyor ve tipik saldırıların önlenmesi üzerinde ayrıntılı olarak duruyoruz.

Programlarının Depolama Yeri

Programları, Web sunucusunda isteğe bağlı olarak dağıtılabilir. Tüm programları takip etmek ve güvenlik tehditlerini azaltmak için onlar için özel bir merkezi dizin kullanılması önerilir. Tipik olarak, bu programlar Web sunucusundaki cgi–bin dizininde saklanır.

İstenmeyen bilgi akışını önlemek için, CGI dizini, önceki program sürümleri gibi, saldırganların uygulamadaki belirli saldırıları etkinleştirebilecek kusurları tespit etmek için analiz edebilecekleri gereksiz dosyalar içermemelidir.

Ek olarak, erişim kontrolü mümkün olduğunca sıkı bir şekilde yapılandırılmalıdır. İdeal durumda, yalnızca sistem yöneticileri ve hizmet geliştiricilerin CGI dizinine yazma erişimi olmalıdır.

En önemlisi, CGI dizini başka yürütülebilir dosya veya yorumlayıcı içermemelidir. Aksi takdirde, saldırılar, ana bilgisayar sistemiyle ilgili bilgileri koklamada (örneğin, yama uygulanmamış güvenlik sızıntılarına yönelik saldırılara olanak sağlayabilecek işletim sistemi sürümü hakkında bilgi edinmek için sistem çağrıları gerçekleştirilebilir) veya rastgele komut dosyası komutlarını yürütmede başarılı olabilir.

Yetkisiz Komut Çağrılarını Önleme

Kod enjeksiyonu ayrıca CGI betikleri için bir güvenlik tehdididir. Bu, yorumlanmış Perl betikleri gibi CGI programlarının kabuk komutlarını çalıştırmaya izin verdiği gerçeğine dayanır. Bu tür komutlar system(), exec(), piped(), eval() veya open() kullanılarak gönderilebilir.

Her şeyden önce, kabuk komutlarının gerekli olup olmadığını incelemek iyi bir kodlama uygulamasıdır. İkincisi, her zaman olduğu gibi, kod enjeksiyonundan kaçınılması gerektiğinde, kullanıcı girdisine asla güvenilmemelidir. Kabuk komutları gerekiyorsa, en azından kullanıcı girişi, kabuk meta karakterleri içerip içermediğini görmek için taranmalıdır.

Diğer bir yaygın saldırı tekniği, PATH ortam değişkenini değiştirmektir. Bu, uygulama geliştiricisinin amaçladığından farklı bir programın yürütülmesini amaçlar. Bu risk, programları çağırırken mutlak yollar kullanılarak veya program çağrıları yapmadan önce PATH değişkenini açıkça ayarlayarak alt edilebilir.

Açıklandığı gibi, CGI program yürütme güvenliği, suEXEC veya CGIWrap gibi sarmalayıcılar kullanılarak geliştirilebilir. Sarmalayıcılar, yürütmeden önce belirli güvenlik kontrolleri gerçekleştirir. CGI işlemlerinin yürütüldüğü hesabın değiştirilmesine izin verirler, böylece sistem ayrıcalıkları gerektiği gibi kısıtlanabilir.


Microsoft Defender Virüsten koruma hizmeti açma
Windows Defender KAPATMA
Windows 11 virüs programı KAPATMA
Microsoft Defender Virüsten koruma hizmeti Kapatma
Windows Güvenliği KAPATMA
Virüs koruma
Antivirüs programları
Windows Defender kalıcı KAPATMA


Servis Uygunluğu

Hizmet reddi (DoS) saldırıları, normal kullanıcı isteklerine artık hizmet verilemeyecek şekilde sistemin veya Web uygulamasının güvenliğini aşmayı amaçlar. DoS saldırıları, sistemi CPU, bellek veya disk alanı gibi kritik kaynaklardan mahrum bırakarak gerçekleştirilebilir.

Muhtemel bir saldırı senaryosu, sistemin hesaplama gücünün çoğunu tüketen maliyetli istekler kullanılarak bir uygulamanın veya veritabanı sistemi gibi temel bir kaynağın aşırı yüklenmesi olabilir. DoS saldırıları, daha önce tartışılan kod enjeksiyon tekniklerini de kullanabilir; örneğin, temel veritabanı sistemlerini tehlikeye atmak için SQL enjeksiyonu veya tüm sistemi çökertmek için arabellek taşması saldırıları söz konusu olabilir.

Arabellek Taşması Saldırıları

Arabellek taşması olarak adlandırılan problem, uygulama programcısı kullanıcı girişinin uzunluğu hakkında varsayımlarda bulunduğunda ortaya çıkar. Giriş, önceden ayrılmış bellekten daha büyükse, en iyi durumda program çöker.

En kötü durumda, giriş, gelişmiş bilgisayar korsanları tarafından sistemin kontrolünü ele geçirmek için kullanılan yeni kodla ana bellekteki kodun üzerine yazar. Aşağıdaki kod özeti, standart girdiden okumak için statik olarak tahsis edilmiş bir karakter dizisini kullanan bir C programını göstermektedir.

Örnekte, önceden tahsis edilmiş dizi sorgu dizesi 1024 karakterle sınırlandırılmıştır. Bir kullanıcı kasıtlı veya kasıtsız olarak daha büyük bir girdi sağlarsa, program anormal bir şekilde sona erer.

Bu kusur, belleği dinamik olarak tahsis ederek, yani C’de malloc() veya calloc() kullanarak ve hesaplamaya devam etmeden önce alan ayırmanın başarılı olduğunu ileri sürerek veya uzunluğu beklenen maksimum uzunlukla sınırlayarak çözülebilir.

Ana Bilgisayar Güvenliği

Web uygulamalarına ve Web sunucusu kararlılığına yönelik en yaygın saldırılardan bazılarını sunduk. İşletim sisteminin, üçüncü taraf yazılımların veya uygulamanın kendisinin o zamana kadar bilinmeyen kusurlarını kötüye kullanan düzenli olarak yeni saldırı teknikleri ortaya çıkıyor.

Bu nedenle, bir Web uygulaması için yüksek düzeyde güvenlik sağlamak, sistemin “güncel” olmasını gerektiren sürekli bir süreçtir. Yani, üçüncü taraf yazılımların ifşa edilen hataları yamalar kullanılarak düzeltilmeli ve kendi geliştirdiği uygulamalar izlenmeli ve güvenlik açıkları tespit edilip düzeltilmelidir.

Güvenlik duvarları, özel bilgilere, yani bir kuruluşun intranetinde bulunan ancak İnternet üzerinden erişilmemesi gereken bilgilere yetkisiz erişimi engellemek için bir çözüm sunar.

Güvenlik duvarlarının kullanılmasıyla, HTTP (port 80) ve HTTPS (port 443) üzerinden gelen ve giden trafik denetlenebilir ve gereksiz protokoller veya şüpheli bağlantılar engellenebilir. Web Servisleri ile programlar standart HTTP ve HTTPS üzerinden çağrılabilir ve standart güvenlik duvarlarının yeterince baş edemediği yeni güvenlik sorunları ortaya çıkar.

SOAP güvenlik duvarları, SOAP isteklerini kontrol etmek için klasik güvenlik duvarlarına ek olarak çalışır. Bir SOAP güvenlik duvarının politikası, hangi hizmetlere İnternet üzerinden erişilebileceğini belirtir. Ayrıca, kod enjeksiyon saldırılarını önlemek için parametre kontrolleri yapılabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın