İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Menü Erişimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Menü Erişimi – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Alan Düzeyinde İzinleri Ayarlama

Alan düzeyinde izinler, her kullanıcıya benzersiz şekilde uygulanır. Bu, her yeni kullanıcı hesabı oluşturduğunuzda, “Güvenliği etkinleştir” işaretliyse, kullanıcının veritabanındaki her alanla nasıl etkileşime girebileceğini belirlemek için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Bir veritabanının yapısını değiştirirken aynı özeni göstermelisiniz.

Yeni bir alan oluşturduktan sonra, tüm kullanıcılar için hemen o alan için izinler ayarlamanız gerekir. Her kullanıcı için Dosya ➤ Değiştir menüsü aracılığıyla yeniden adlandırılan bir alan için mevcut alan düzeyindeki izinleri sıfırlamanız gerekir. Güvenlik modelinin olgunlaştığı bir veritabanının yapısının değiştirilmesiyle ilgili ek yük nedeniyle, bir veritabanındaki yapısal değişikliklere metodik olarak yaklaşmak isteyeceksiniz.

Bir alan için izinleri ayarlamak için, istenen alanı vurgulayarak tıklayın ve ardından aşağıdaki bölümlerde açıklanan Tam erişim, Salt okunur, Yalnızca yaz ve Hak yok dört seçenekten birini seçin. Klavyede Ctrl tuşuna basmak çoklu seçime izin verir. Arayüz ayrıca tüm alanları vurgulamak için Tümünü Seç düğmesini sağlar.

Her alan için dört güvenlik ayarı mevcuttur. İlgili etiketlerin yanında görünen onay kutularına rağmen bu ayarlar özeldir (onay kutuları genellikle birden fazla seçimin mümkün olduğunu gösterir). Örneğin, bir alan hem “Salt okunur” hem de “Hiçbir hakkı yoktur” olamaz.

Tam Erişim

Kullanıcı alanı hem okuyabilir hem de yazabilir. Alan düzeyindeki izinlerin yönetimsel işlevleri de etkilediğine dikkat edin. Örneğin, bir alanın içeriğini dizine ekleme yeteneği verilen bir kullanıcı, kendisine alana tam erişim verilmedikçe bunu başarılı bir şekilde yapamaz.

Bir alanın adını değiştirmenin izinleri sıfırlamasının bir yan ürünü, alan yeniden adlandırıldığında sahip hesabının bile alana tam erişimini kaybetmesi anlamına gelir. Bir alanın adını değiştirmek, hesabınıza yeniden adlandırılan alana tam erişim vermek için Güvenlik aracını kullanmadığınız sürece bir veritabanını değiştirmenizi engeller.

Kullanıcı, alandaki verileri arayabilir ve görüntüleyebilir, ancak herhangi bir şekilde değiştiremez. Veri yükleme gibi yönetimsel işlevler bile etkilenir, böylece bir kullanıcı bir Concordance veritabanına veri yüklemeye çalıştığında, salt okunur erişime sahip olduğu alanlar, mevcut alanlar listesinde görünmez. veri tabanı.

Bir alanı tek bir kullanıcı için salt okunur olarak ayarlamanın etkisi, Düzenle ➤ Doğrulama menüsünden erişilebilen Veri Giriş Nitelikleri iletişim kutusundan alanı tüm kullanıcılar için yalnızca okunacak şekilde ayarlama etkisine benzer: alan kilitlidir, görünür olsa da, bir kayıt düzenleme için açıldığında.

Ancak, bir alanı Veri Giriş Nitelikleri iletişim kutusundan yalnızca okunacak şekilde ayarlamak, bireysel alan haklarının yerine geçer. Yalnızca Veri Giriş Nitelikleri iletişim kutusundan okunacak şekilde ayarlanan bir alan, Güvenlik aracından alanın tüm haklarına sahip olsa bile kullanıcı için kilitli kalır.

Not : Bir kullanıcının bir alana veri yükleyip yükleyemeyeceği, Veri Giriş Nitelikleri iletişim kutusundan değil, Güvenlik iletişim kutusu kullanılarak ayarlanan alan düzeyindeki izinlerle belirlenir.

Alan, Concordance grafik kullanıcı arabiriminden kullanıcıya gizlenir, ancak kullanıcı, verileri yükleme veya üst üste bindirme gibi yönetimsel işlevler aracılığıyla alanla etkileşim kurabilir. Aksi takdirde, alan arama, görüntüleme veya düzenleme için kullanılamaz. Bu ayar aynı zamanda bir kullanıcının bir veritabanını değiştirmesini de engeller.


Erişilebilirlik Menüsü
Telefonda erişilebilirlik Nedir
Erişilebilirlik simgesi kaldırma
Android erişilebilirlik Seti silersek ne olur
Erişilebilirlik ayarlarını aç
Erişilebilirlik KAPATMA
Erişilebilirlik düğmesi
Telefon Geri Tuşu Ayarları


Menü Erişimi

Menü öğelerine, alanlara uygulandığı gibi güvenlik uygulayabilir, öğeleri bazı kullanıcılar için etkinleştirebilir ve diğerleri için devre dışı bırakabilirsiniz. Concordance menülerinden erişilebilen bazı öğelerin verileri kalıcı olarak değiştirebileceği göz önüne alındığında, bu özellikle önemlidir. Bir veritabanını korumak için, yalnızca kullanıcının hangi alanları görüntüleyebileceğini değil, aynı zamanda kullanıcının hangi menü öğelerine erişebileceğini de kontrol etmek için zaman ayırmalısınız.

Menü seviyesindeki erişimin değiştirilmesi, Güvenlik aracının “Menü erişimi” sekmesinden gerçekleştirilebilir. Burada, tüm menü öğeleri genişletilebilir bir ağaçta görüntülenir. En alt düzey menü öğesini seçmek için bu ağaçta gezinebilir, ardından kullanıcı başına gerektiği gibi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Ağaçtaki her düğümün bir onay kutusu vardır. Ağaçtaki belirli bir düğüm için gri renkte bir onay kutusu göründüğünde, bu, düğümün alt öğeler (diğer menü öğeleri) içerdiğini ve bazılarının devre dışı bırakıldığını gösterir.

Veritabanını kullanılamaz hale getirebileceğiniz için menü erişimini değiştirirken dikkatli olmalısınız. Örneğin, Dosya menüsüne erişimi kaldırırsanız, veritabanını değiştirme veya güvenliği yönetme yeteneğinizi kaybedersiniz. Sonuç olarak, hesabınızın her menü öğesine erişimi olduğundan emin olmalısınız.

Concordance’ta yer alan yönetimsel özelliklere erişimi olmaması gereken normal kullanıcılar için aşağıdaki menü öğelerini gizlemelisiniz:

• Dosya menüsü: Yeni, Değiştir, Birleştir, Yeniden İndeksle, İndeks, Paketle, Sözlükler, Durum, Yönetim, Zap, Programı Başlat, Programı Düzenle
• Düzenleme menüsü: Doğrulama
• Belgeler menüsü: İçe Aktar, Dışa Aktar, Çoğaltma
• Araç menüsü: V8’e dönüştür, Dosya yönetimini listele, Tercihler

Ancak Concordance, veritabanını kullanırken üstlendikleri role göre kullanıcılara menü öğesi ayrıcalıkları atamanıza yardımcı olacak bir dizi hazır ayar sunar.

Veritabanları Arasında Güvenlik Taşıma

Güvenli bir veritabanındaki kayıtlar başka bir Concordance veritabanına aktarıldığında, kaynak veritabanının güvenlik modeli belge kayıtlarıyla birlikte dışa aktarılmaz.

Bu, bir yöneticinin, güvenliği dikkatle hazırlanmış bir veritabanından güvenli olmayan bir veritabanına veri aktarabileceği ve böylece Concordance’ın güvenlik modelini atlatabileceği anlamına gelir. Güvenliğin ihlal edilmediğinden emin olmak için veritabanları arasında veri aktarırken dikkatli olmalısınız.

Güvenlik ayarları, Güvenlik aracı kullanılarak taşınabilir. Dışa Aktar düğmesi, kullanıcı adlarını, alan düzeyindeki izinleri ve menü öğesi izinlerini virgülle ayrılmış harici bir dosyaya kaydetmenize olanak tanır. Bu dosya daha sonra İçe Aktar düğmesi kullanılarak diğer veritabanlarına alınabilir. Geniş bir kullanıcı tabanına sahip bir şirket veya firma için, temel bir kullanıcı izinleri şablonu tutmak size çok zaman kazandırabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın