İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kayıt Düzenleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kayıt Düzenleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Kayıt Düzenleme

Bir kayıt düzenlendikten sonra, bu düzenlemeler bir PARAGRAPH veya indekslenmiş alanda meydana gelirse, veritabanı yeniden indekslenene kadar değişiklikler aramalar için mevcut değildir. Sabit alanlarda, yani veri türü METİN, SAYI veya TARİH olan ve dizine eklenmemiş alanlarda yapılan düzenlemeler, Concordance düzenlemeyi kaydeder kaydetmez aramalar için kullanılabilir. Bir kullanıcının verileri değiştirme yeteneği nedeniyle, Concordance veritabanındaki bazı alanların her zaman salt okunur olması gerekir.

Örneğin, bir kullanıcı hiçbir zaman bir erişim alanının içeriğini değiştirme yeteneğine sahip olmamalıdır. Tüm kullanıcılar için salt okunur olarak değerlendirmeniz gereken diğer alanlar, başlangıç ve bitiş belge kimlik alanları, oluşturma tarihi alanları, düzenleme tarihi alanları ve bir belgenin içeriğini temsil eden tam metin alanlarını içerir.

Bir alanın içeriğini o kadar çok kayıtta düzenlemek istediğiniz zamanlar olabilir ki, her birini ayrı ayrı düzenlemek zor olabilir. Concordance, size toplu kayıtlardaki bir veya daha fazla alanın içeriğini değiştirme veya üzerine yazma yeteneği veren genel bir düzenleme özelliği sunar. Global Değiştirme aracını Global düğmesini veya Düzenle ➤ Global düzenleme menüsünü kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

Kullanılabilir alanlar, aracın sol tarafındaki bir liste kutusunda listelenir. Bir veya daha fazla alan seçebilirsiniz; birden çok alan seçmek için Ctrl tuşuna basmalı ve alan adlarını seçerken basılı tutmalısınız.

Hedef alanı, değiştirilecek metni temsil eder. Güncellenecek alanlarda, yalnızca bu alanda görünen metnin değiştirildiğine dikkat edin. Böylece, buraya S harfini girerseniz ve Değiştirme alanında herhangi bir değiştirme değeri belirtilmezse, Smith değeri mith olarak güncellenir.

Not: Concordance’ta Global Değiştirme aracını kullanarak bir alanın içeriğini boşaltmak için bir yöntem yoktur.

“Belge aralığı” alanları, o anda etkin olan temel sorgudan bazı kayıt alt kümelerini güncelleme olanağı sağlar. Araç açıldığında First değeri her zaman 1’dir ve sorgudaki ilk kaydı temsil eder.

10.000 kayıt içeren bir veritabanından yapılan son aramada 50 kayıt çıktıysa, Last alanındaki değer aktif sorguya bağlıdır, bu alandaki değer 50 olacaktır. Hata olasılığını azaltmak için veritabanını görüntüleyecek şekilde sorgulamalısınız. yalnızca düzenlemek istediğiniz kayıtlar.

Varsayılan olarak işaretlenmemiş olan “Büyük/küçük harfe bakma” onay kutusu, Concordance’ın verileri değiştirirken büyük/küçük harfe dikkat etmesine neden olur.
Varsayılan olarak işaretli olan “Değiştirmeden önce onayla” onay kutusu, her kayıt için güncelleme yapılmadan önce her güncellemeyi onaylamanızı ister. Çok sayıda kaydı güncellemek istiyorsanız, bu seçeneğin işareti kaldırılmalıdır.

Değişiklikler, Tamam düğmesine tıkladığınızda yazılır. Uyumluluk, Hedef değeri içeren alanları bulduğunda, ekranda Durum alanında bir sayım güncellenir.

Taranan toplam belge kaydı sayısı, Belgeler etiketinin yanında görüntülenirken, Değiştirmeler etiketi yalnızca Hedefle eşleşen verileri içeren belge kayıtları için bir sayı gösterir. Bitti düğmesinin tıklanması Genel Değiştirme aracını kapatır ve sizi Aktif Çalışma Alanına döndürür.

Kayıtları Etiketleme

Etiketler, belge düzeyinde işaretleyicilerdir. Etiketler, ortak bir özelliği olmayan ve bir dizi mantıksal arama kullanılarak bulunamayan bir dizi belgeyi gruplandırmak için kullanabileceğiniz için kullanışlıdır. Bir dizi aramayı kullanarak bir dizi kayıt bulabilseniz bile, etiketlerin sorgulanması, tam metin veya ilişkisel alan aramasını tamamlamaktan çok daha hızlı gerçekleştiğinden, kayıtları ayırmak için arama yapmaya tercih edilebilir bulabilirsiniz.

Etiket verileri, belge kayıt alanlarında saklanan verilerin dışında bulunur ve .TAG uzantılı bir dosyada saklanır. Her kaydı taraması ve büyük veri kümelerini alan bazında karşılaştırması yapması gereken bir aramayla karşılaştırıldığında, etiket araması .

Concordance’ın yardımcı arama dosyalarına kıyasla tek başına TAG dosyası küçüktür. Ayrıca, dizine eklenmiş alanlarda yapılan düzenlemelerin aksine, etiketlerin eklenmesi, silinmesi veya değiştirilmesi bir veritabanının yeniden dizine eklenmesini gerektirmez.

Dilediğiniz kadar etiket oluşturabilirsiniz, bu da size farklı belge gruplarını farklı kriterlere göre gruplama olanağı sağlar. Etiketler tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir, böylece Uyumluluk aramaları oluşturmada kullanıcılardan daha usta olabilecek bir yönetici, kayıtları karmaşık arama kriterlerine göre gruplandırabilir ve ardından diğer kullanıcıların kullanması için sonuçları etiketleyebilir.

Etiketleri tam metin ve ilişkisel aramalarla birleştirerek, bilinen bir belge grubuyla (etiketli olanlar) başlayıp alan aramasına göre etiketli belgelerin alt gruplarına kadar daraltabilirsiniz. Aramaları bu şekilde birleştirmek, etiketli belgeleri seçme hızından ve belirli alanlarda yer alan kriterlere göre arama esnekliğinden yararlanır.


DEÜ web Kayıt
Web ne Demek türkçesi
Web İngilizce ne demek
Deu KAYIT YENİLEME
DEÜ Ders Kayıt
DEÜ Kayıt
Deu. kayıt işlemleri
Web açılımı nedir


Etiketleri Görüntüleme

Concordance ekranının alt kısmındaki düğme çubuğunda bulunan Etiket düğmesini tıklatarak belge seviyesindeki etiketleri Concordance’ta görüntüleyebilirsiniz. Uyum ekranının bir alanı açılır ve belge seviyesindeki etiketleri görüntüler; her etiketin bir etiketi (etiketin adı) vardır ve açık bir onay kutusuyla temsil edilir.

Bir belge için bir etiket etkinleştirildiğinde, onay kutusunda küçük, kırmızı bir onay işareti bulunur. Onay kutusu, tıklandığında onay işaretinin kaybolmasına ve böylece belgenin etiketinin kaldırılmasına neden olacak şekilde değişir.

Varsayılan olarak Concordance, “Varsayılan etiket” etiketiyle kalıcı bir etiket oluşturur, böylece hiçbir kullanıcı yeni Concordance veritabanında bir etiket oluşturmamış olsa bile, Varsayılan etiket var olur. Bu etiket, oturumunuz sırasında belgeleri hızlı bir şekilde gruplandırmak ve grubu çözmek için çeşitli amaçlarla veya geçici bir şekilde kullanılabilir.

Belge Düzeyinde Etiket Türleri

Etiketler kalıcıdır veya kalıcı değildir. Veritabanında kalıcı bir etiket vardır ve hiçbir belge bu etiketi kullanmasa bile kullanılabilir. Kalıcı olmayan etiketler, yalnızca en az bir belgede etiket bulunduğu sürece veritabanında bulunur.

Kalıcı olmayan bir etiketi bir veritabanındaki tüm kayıtlardan kaldırırsanız, ardından etiket ekranını kapatıp yeniden açarsanız, etiket kaybolur. Kalıcılığı, aşağıdaki bölümde açıklanan Etiket/Sorun Yönetimi iletişim kutusundan ayarlarsınız. Bir etiket kalıcı olduğunda, veritabanının .INI dosyasında ASCII metninde bir referans saklanır, böylece kalıcı etiketleri bir veritabanından diğerine hızlı bir şekilde kopyalayıp yapıştırmak için bu dosyayı bir metin düzenleyiciyle düzenleyebilirsiniz.

■Not : Bir veritabanının .INI dosyasını düzenlerken dikkatli olmalısınız. Dosyada bir düzenleme yapmadan önce, dosyanın tam bir kopyasını oluşturmalı ve ardından veritabanını kullanıcılara bırakmadan önce veritabanının düzenlenen .INI dosyasıyla düzgün çalıştığını doğrulamanız gerekir. Kullanıcıların bu dosyayı düzenlemesine asla izin verilmemelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın