İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Kategori Ekleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Kategori Ekleme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Kategori Ekleme

Bir sihirbaz oluşturmadan önce, oturup sihirbaza hangi adımları dahil etmek istediğinizi ve kullanıcıyı eldeki görev boyunca nasıl yönlendireceğinizi düşünmelisiniz. Çalışan Ekleme Sihirbazı’nın iki amacı vardır. İlk olarak, yinelenen veri girişini önlemek için kullanıcıları, girilen ada benzer adlara sahip mevcut çalışanların listesine bakmaya zorlamalıdır. İkinci olarak, bir çalışanın veri girişini birkaç ekran üzerinden mantıksal bölümlere ayırmalıdır.

Çalışan sınıfındaki özelliklerin her biri üç mantıksal kategoriden birine uyar: kişisel bilgiler, iş bilgileri ve notlar. Kişisel bilgiler ad, doğum tarihi, adres ve ev telefonu numarası gibi özellikleri içerir.

İşletme bilgileri, kiralama tarihi, unvan ve uzatma gibi bilgileri içerir. Notlar, çalışanla ilgili ticari veya kişisel notlar içerebileceğinden kendi başına bir kategoridedir. Bu kategoriler nedeniyle, sihirbazın veri girişi için üç farklı adım içermesi gerekir.

Elbette, kullanıcıların çok sayıda çalışan bilgisi girmesini, yalnızca yinelenen verileri girdikten sonra öğrenmelerini istemezsiniz. Önce mevcut kayıt aramasının yapılmasını istiyorsunuz. Böylece, Çalışan Ekleme Sihirbazı, kullanıcının bir çalışan adı girebileceği bir başlangıç ​​ekranına ve ardından bu adla ilgili olası eşleşmeleri görüntüleyen bir ekrana sahip olacaktır.

Eşleşme yoksa ekran atlanır. Sihirbaz daha sonra kişisel bilgileri girmek için bir adım, iş bilgileri için bir adım ve notlar için bir adım görüntüler. Bu adımların her biri, izleyen bölümlerde daha ayrıntılı olarak özetlenmiştir.

Aşağıda, sihirbazdaki her adımın kısa bir özetini ve ekranın düzenini gösteren bir ekran görüntüsünü bulacaksınız. Sihirbaz düzeni için kullanılan görsel tasarım ve stiller hakkında daha fazla bilgi için Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek uygulamaya bakın.

Adım 1 – Bir Çalışan Adı girin

Çalışan Ekleme Sihirbazı’nın ilk ekranında, kullanıcılar sisteme eklemek istedikleri çalışanın ad ve soyadını girebilirler. Hem ad hem de soyadı zorunlu alanlardır, bu nedenle kullanıcılar herhangi birini girmeden bir sonraki adıma geçmeye çalışırlarsa bir hata mesajı görürler.

Adım 2 – Mevcut Verileri Kontrol Edin

Bu adımda, kullanıcı, girmek istediği çalışanın adıyla yakından eşleşen mevcut çalışanları inceleyebilir. Listeyi hızlı bir şekilde tarayarak, kullanıcılar olası kopyaların olup olmadığını görebilirler.

İsteğe bağlı olarak, kullanıcılar, girilen çalışanın yinelenen bir çalışan olup olmadığı konusunda bilinçli bir karar vermesine yardımcı olacak belirli bir kişi hakkında daha ayrıntılı bir liste almak için Görüntüle bağlantısını tıklayabilir. Olası eşleşme yoksa sihirbaz bu ekranı atlar ve kullanıcı otomatik olarak veri giriş ekranına alınır.

Adım 3 – Kişisel Bilgileri Girin

Sihirbazın bu noktasında kullanıcı, çalışan hakkında bilinen tüm kişisel bilgileri girer. Doğum tarihi alanından görünmese de girilen tarihin uygun formatta olmasını sağlamak için bir aralık doğrulayıcı vardır. Ayrıca, Kullanıcı için veri girişini azaltmaya yardımcı olmak için, Ad ve Soyadı metin kutusu değerlerinin, işlemin ilk adımında girilen değerlere otomatik olarak ayarlandığını da unutmamalısınız.

Adım 4 – İşletme Bilgilerini Girin

Bu ekran, kişisel bilgi ekranına çok benzer, ancak iş bilgileriyle ilgilenir. Veri girişini birden çok bölüme nasıl ayırabileceğinizi göstermek için vardır; bu, birçok alana sahip büyük öğeleriniz olduğunda çok yardımcı olur.

Adım 5 – Notları Girin

Son olarak, notlar ekranı, kullanıcının çalışan hakkında geçici bilgileri girmesine olanak tanır. Bu, sihirbazdaki son ekran olduğundan, kullanıcının işlemi gerçekleştirmek ve çalışanı veritabanına kaydetmek için tıklayabileceği Bitir düğmesini görüntüler.


WordPress Kategori Ekleme
WordPress kategori listeleme
WordPress Kategori eklentisi
WordPress toplu kategori ekleme
Woocommerce kategori Sıralama
WordPress kategori sayfası düzenleme
WordPress sayfada kategori gösterme
WordPress kategori linki


Çalışan Sihirbaz Kodu Ekle

Ardından, Çalışan Ekleme Sihirbazının kodunu bulacaksınız. Koddaki hiçbir şey sizi şok etmemelidir çünkü bu bölüm boyunca tartıştığımız şeyin bir uygulamasıdır.

■Not : AddEmployee.aspx’de Çalışan Ekleme Sihirbazı için işaretlemeyi Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek uygulamada bulabilirsiniz.

Düğme Tıklama Bayraklarını Saklamak İçin Özel Üyeler

SideBarClicked ve PrevButtonClicked, kullanıcının hangi gezinme düğmesini tıkladığını gösteren Boolean değişken mağaza bayraklarıdır. Bu değerlerin saklanması, kullanıcının WizardStep2_Activate olayının içinden hangi düğmeyi tıkladığını belirlemeyi mümkün kılar. 

Page_Load: Aktif Adım Dizinini Sıfırlama

Sayfa ilk kez yüklendiğinde (örneğin, bir geri göndermede değil), Page_Load olayı ActiveStepIndex’i 0’a ayarlar. IDE’de Sihirbaz denetimini düzenlediğinizde, sihirbazın ActiveStepIndex’ini otomatik olarak hangi adıma atarsanız ona ayarlar’ şu anda düzenleme yeniden. Page_Load’da 0’a ayarlamak, Sihirbaz denetimini yanlışlıkla IDE’de farklı bir adımda bıraksanız bile, kullanıcının sihirbazın ilk adımında başlamasını sağlar.

WizardStep2_Activate: Mevcut Kayıtları Arama

Kullanıcı ikinci adıma geçtiğinde WizardStep2_Activate yöntemi yürütülür. Bu yöntem, kullanıcı tarafından girilen çalışan adıyla eşleşen mevcut çalışanlarla bir veri ızgarasının doldurulmasından sorumludur. Aynı zamanda, hiçbir eşleşme bulunmazsa adımı atlamaktan da sorumludur ve kullanıcı, sonuç olmayan bir liste göstermenin bir anlamı olmadığı için Sonraki düğmesi aracılığıyla adıma gelir.

Kullanıcı Önceki düğmesi üzerinden geliyorsa, kullanıcının farklı bir ad girmek için yedekleme yapması yüksek ihtimal olduğundan adım atlanır. Kullanıcı kenar çubuğu navigasyonunu tıklarsa adım görüntülenir. Bu, meraklı veya aşırı dikkatli kullanıcıların, kopya ekleme tehlikesi olmadığını belirten bir mesaj görmelerini sağlar.

Yöntem, kullanıcının Önceki düğmesi aracılığıyla gelip gelmediğini kontrol ederek başlar. Öyleyse, yöntem ActiveStepIndex’i 0’a ayarlar ve bu, kullanıcıyı ilk adıma döndürür. Bu, kullanıcılar Önceki düğmesi aracılığıyla bu adıma geldiklerinde çalışan tek koddur.

İleri düğmesinden veya kenar çubuğu gezintisinden geliyorlarsa, yöntem GetEmployeeMatches işlevini ve Adım 1’den girilen çalışanın adı ve soyadını kullanarak bir EmployeeCollection alır.

Ardından yöntem, Çalışan Koleksiyonunun herhangi bir veri içerip içermediğini belirler. Eğer öyleyse, GridView kontrolünü EmployeeCollection’a bağlar, pnlHasResults panelini görüntüler ve pnlNoResults panelini gizler. pnlHasResults içindeki bir mesaj, kullanıcıları bir kopya eklemediklerinden emin olmak için sonuçlara bakmaları konusunda bilgilendirir.

EmployeeCollection herhangi bir veriye sahip değilse, yöntem kullanıcının SideBarButton aracılığıyla adıma gelip gelmediğini kontrol eder. Öyleyse, pnlNoResults’ı görüntüler, pnlHas➥ Sonuçlarını gizler ve adımın görüntülenmesine izin verir.

Bir kullanıcı bir adımı kaçırmaktan korkuyorsa, pnlNoResult’daki mesaj her şeyin yolunda olduğunu ve mükerrer kayıt ekleme tehlikesi bulunmadığını garanti eder. Kullanıcı adıma Sonraki düğmesi aracılığıyla ulaşırsa, yöntem bir adım ileri atlayarak Adım 2’yi etkin bir şekilde atlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın