İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İstisnaları Aktarma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İstisnaları Aktarma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Uygulama Güncelleme

İstisnaları Aktarma

Bazen bir istisna meydana geldiğinde fazla bir şey yapamazsınız; gerçekten çağıran işlev tarafından ele alınması gerekir. Bununla başa çıkmanın, arayandaki sonuçlarına göre adlandırılan üç temel yolunuz vardır.

İlk yol, yalnızca istisnayı yakalamamaktır. Bu bazen doğru tasarım kararıdır, ancak nesneyi yanlış bir durumda bırakarak arayan kişi daha sonra kullanmaya çalıştığında sorunlara neden olabilir. Arayan kişiye yetersiz bilgi de verebilir.

Bu genellikle istisnaları işlemek için minimum çubuktur; bir nesne, bir istisnadan sonra her zaman geçerli bir durumu korumalıdır. Buna Caller Confuse denir, çünkü istisna oluştuktan sonra nesne geçerli bir durumda olmasına rağmen, arayan genellikle devam edecek çok az bilgiye sahiptir.

Bu durumda, istisna bilgileri, istisnanın ayrıntılarına veya nasıl düzeltilebileceğine dair herhangi bir fikir vermeden, çağrılan işlevde bir yerde bir DivideByZeroException oluştuğunu söyler. İstisna bariz bilgileri geri aktarırsa bazen bu sorun olmaz.

Arayan Bilgisi

Arayan Bilgilendirme’de, kullanıcı için ek bilgiler döndürülür. Yakalanan özel durum, ek bilgiler içeren bir özel durum içine sarılır.

DivideByZeroException, DoAverage() işlevinde yakalandığında, kullanıcıya istisnaya neyin sebep olduğu hakkında ek bilgi veren yeni bir istisna içine sarılır. Genellikle sarmalayıcı istisnası, yakalanan istisna ile aynı türdedir, ancak bu, arayana sunulan modele bağlı olarak değişebilir.

İdeal olarak, istisnayı yeniden atmak isteyen her işlev, istisnayı ek bağlamsal bilgilerle bir istisnaya saracaktır.

Kullanıcı Tanımlı İstisna Sınıfları

Son örneğin bir dezavantajı, arayanın istisnanın türüne bakarak DoAverage() çağrısında hangi istisnanın olduğunu söyleyememesidir. İstisnanın sayımın sıfır olmasından kaynaklandığını bilmek için, sayım sıfır dizesi için ifade mesajının aranması gerekir.

Bu oldukça kötü olurdu, çünkü kullanıcı, sınıfın sonraki sürümlerinde metnin aynı kalacağına güvenemez ve sınıf yazarı metni değiştiremez. Bu durumda, yeni bir istisna sınıfı oluşturulabilir.

DoAverage() şimdi bir istisna olup olmayacağını (sayımın sıfır olup olmadığını) belirler ve eğer öyleyse, bir CountIsZeroException oluşturur ve onu fırlatır.

Bu örnekte, özel durum sınıfı, önerilen tasarım deseni olan üç oluşturucuya sahiptir. Bu tasarım modelini takip etmek önemlidir, çünkü iç istisnayı alan oluşturucu eksikse, istisnayı aynı istisna tipiyle sarmak mümkün olmayacaktır; ancak daha genel bir şeye sarılabilirdi.

Önceki örnekte, arayan kişi bu oluşturucuya sahip değilse, yakalanan bir Count Is Zero İstisnası aynı türden bir istisnaya sarılamaz ve çağıran, istisnayı yakalamamak ile istisnayı yakalamamak arasında seçim yapmak zorunda kalır. 

Ayrıca istisna sınıfının, uygulamadan türetilen istisnaların temeli olan Uygulama İstisnasından türetildiğine ve bu nedenle bir uygulamada tanımlanan tüm istisnalar için kullanılması gerektiğine dikkat edin.

Bazen bir işlev yazarken, işlev tamamlanmadan önce bir dosyayı kapatmak gibi bazı temizlik işlemleri yapmanız gerekir. Bir istisna oluşursa, temizleme atlanabilir.

Bu örnek, bir dosyada geziniyor, bir dosyadan sayım ve toplamı okuyor ve bunu bir ortalama toplamak için kullanıyor. Ancak dosyadan okunan ilk sayı sıfırsa ne olur?

Bu olursa, CalculateAverage() içindeki bölme, dosya okuma döngüsünü kesintiye uğratan bir DivideByZeroException oluşturur. Programcı, istisnaları düşünmeden işlevi yazmış olsaydı, file.Close() çağrısı atlanır ve dosya açık kalırdı.

Bir istisna olsa da olmasa da, finally bloğunun içindeki kodun işlevden çıkmadan önce çalışması garanti edilir. file.Close() çağrısını finally bloğuna yerleştirerek, dosya her zaman kapatılacaktır.

Verimlilik ve Genel Yük

Çöp toplama özelliği olmayan dillerde, bir işlev içindeki tüm nesnelerin, bir istisnanın atılabileceği herhangi bir zamanda uygun şekilde yok edildiğinden emin olmak için izlenmesi gerektiğinden, istisna işleme eklemek pahalıdır. Gerekli izleme kodu, bir işleve hem yürütme süresi hem de kod boyutu ekler.

Bununla birlikte, C#’ta nesneler derleyici yerine çöp toplayıcı tarafından izlenir, bu nedenle istisna işlemenin uygulanması ucuzdur ve istisnai durum meydana gelmediğinde programa çok az çalışma zamanı yükü getirir.


chrome’da site engelleme kaldırma
Muafiyet ve istisna örnekleri
Site engelleme programı
Chrome Site engelleme
gelir vergisi istisnası 2022 hesaplama.
Telefonda site engelleme
Vergi istisnası
Engellenen siteler Listesi


Tasarım Kuralları

İstisnai durumları iletmek için istisnaları kullanmalısınız. Bir dosyanın sonuna ulaşmak gibi beklenen olayları iletmek için bunları kullanmayın. Bir sınıfın normal işleyişinde hiçbir istisna atılmamalıdır.

Tersine, bir istisnada daha iyi yer alacak bilgileri iletmek için dönüş değerlerini kullanmayın. Sistem ad alanındaki önceden tanımlanmış iyi bir istisna, istisna koşulunu tanımlarsa, sınıfın kullanıcıları için anlamlı olacak bir istisna, yeni bir istisna sınıfı tanımlamak yerine onu kullanın ve mesaja belirli bilgiler koyun.

Kullanıcı, aynı istisnanın meydana gelebileceği bir vakayı diğerlerinden ayırt etmek isterse, o zaman orası yeni bir istisna sınıfı için iyi bir yer olacaktır.

Son olarak, kod işlemeyeceği bir istisna yakalarsa, yeniden oluşturmadan önce bu istisnayı ek bilgilerle sarmalaması gerekip gerekmediğini düşünün.

Sınıflar, nesne yönelimli bir dilde herhangi bir uygulamanın kalbidir. Bu bölüm birkaç bölüme ayrılmıştır. İlk bölüm, sık kullanacağınız C# bölümlerini açıklar ve sonraki bölümler, ne tür kod yazdığınıza bağlı olarak sık kullanmayacağınız özellikleri açıklar.

Bu sınıf, tek bir tamsayı için bir kapsayıcıdır. Tamsayı, ne kadar erişilebilir olduğu belirtilmeden bildirildiğinden, VerySimple sınıfına özeldir ve sınıfın dışında referans alınamaz. Özel değiştirici, bunu açıkça belirtmek için belirtilebilir. simpleValue tamsayı, sınıfın bir üyesidir; birçok farklı üye türü olabilir.

Main() işlevinde, sistem örneği yığın belleğinde oluşturur ve örneğe bir başvuru döndürür. Referans, basitçe bir örneğe atıfta bulunmanın bir yoludur.

Artık bir örneğin ne zaman gerekli olmadığını belirtmeye gerek yoktur. Önceki örnekte, Main() işlevi tamamlanır tamamlanmaz, örneğe yapılan başvuru artık mevcut olmayacaktır. Referans başka bir yerde depolanmadıysa, örnek daha sonra çöp toplayıcı tarafından geri alınmak üzere hazır olacaktır. Çöp toplayıcı, gerektiğinde ayrılan belleği geri alacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın