İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

İşlev Ekleme ve Kaldırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

İşlev Ekleme ve Kaldırma

Karmaşık Verileri Aktarma

Anonim Yöntemler

Çeşitli zamanlarda, bir temsilcinin gövdesinde bulunan kod oldukça küçük olacak ve yalnızca tek bir yerde kullanılacaktır. Birçok geliştirici, diğer olay işleyicilerin aynı kod mantığını yeniden kullanabilmesi için tüm olay işleyicilerini başka bir yönteme iletmeyi tercih eder.

Bu gibi durumlarda, aramanın başka bir yönteme iletilebilmesi için bir yöntem oluşturmak tam olarak zarif değildir ve aramayı son alıcıya ileten kodu temsilci ile satır içi olarak dahil etme yeteneğine sahip olmak tercih edilir. yaratma. C# 2.0, bu işlevselliği anonim yöntemler adı verilen yeni bir özellikle sağlar.

Anonim yöntemler, derleyiciye ayrı bir yöntem bildirme sıkıcı işini ortadan kaldırır. Oldukça ayrıntılı olan aşağıdaki kodu göz önünde bulundurun.

Anonim yöntem parçacıklarında, olay bağlantısı ve temsilci bildirimi aynı satırda yer alır. Bu çok kapsamlı bir dil geliştirmesi olmasa da oldukça kullanışlı olabilir ve delege gövdesi kısa olduğunda koda daha doğal bir akış sağlar.

Anonim yöntemler derleyici tarafından çıkarılır ve temsilciye uygun parametrelerle oluşturulmuş bir yöntemin içine yerleştirilir. Anonim yöntemlerin ek bir yararı, oluşturulan yöntemin Visual Studio’nun IntelliSense özelliğinde görünmemesi ve yöntem adının C#’ta kullanımı yasal olmayan karakterler içermesidir (CLR’nin bakış açısına göre yasal olmasına rağmen). doğrudan C#’ta çağrılmaz.

Bir güvenlik önlemi olarak yöntemi C#’ta çağıramamanıza güvenmemelisiniz ve yöntemi yansıma kullanarak veya farklı bir dil kullanarak çağırmak yine de mümkündür.

Anonim yöntemler, delegelerin tüm gücünü ortaya çıkarmaz. Kodda açıkça hiçbir temsilci örneği oluşturulmadığı için, aboneliğin kaldırılması gereken temsilci örneğine bir başvuru gerektirdiğinden, olay işleyicilerinin aboneliğini iptal etmek mümkün değildir.

Çoğu durumda, bu aşırı derecede sınırlayıcı değildir, çünkü yükselticinin ve dinleyicinin ömrü aynı olacaktır, ancak olayları başlatan nesne uzun ömürlüyse, aboneliğin iptal edilememesi, olay başlatıcının referansının toplanmasının engellenmesine neden olacaktır. artık başka herhangi bir nesne tarafından başvurulmayan olay dinleyicileridir.

Bir temsilci ref veya out parametrelerini tanımlarsa, anonim yöntemler bu parametrelerle başa çıkma özelliğini desteklemediğinden, temsilcinin yerine anonim yöntemler kullanılamaz.

Anonim yöntemin daha ilginç özelliklerinden biri, anonim yöntemi bildiren yöntemin yerel değişkenlerine erişebilme yeteneğidir. Anonim yöntemler olmadan aynı sonucu elde etmek için, yerel değişkenlerin sınıf üyesi değişkenlere yükseltilmesi gerekir, böylece temsilci başlatıcısı ve temsilci yöntemi tarafından erişilebilirler.

Bu, delege başlatıcının yerel değişkenlerine (dış değişkenler olarak adlandırılır) anonim yöntem içinden erişildiğinde derleyicinin yaptığına benzer. Array’in genel ForEach yönteminin bir dizideki her öğenin toplamını hesapladığı aşağıdaki örneği ele alalım.

Bu durumda, anonim yöntemde dış değişken okunur ve yazılır. Bu durumda, derleyici, C# kodunun doğrudan erişmesini önleyecek karakterleri içeren bir ada sahip özel bir iç içe geçmiş sınıf oluşturacaktır. Derleyici, toplam dış değişkeninin değerini depolamak için iç içe geçmiş sınıfı da kullanacaktır.

Genel bir şekilde çağrılabilmesi için bir yönteme başvuru iletmek için delegelerin nasıl kullanılacağını gösterdi. Bir yöntemi bu şekilde çağırabilmek, System.Windows.Forms içindeki sınıflar tarafından sağlananlar gibi grafiksel kullanıcı arabirimlerinde kullanışlıdır. Bu örnekte gösterildiği gibi, temsilciler kullanarak böyle bir çerçeve oluşturmak oldukça kolaydır.

Button sınıfı, ClickHandler temsilcisine bağlanmak için ne tür bir yöntemin çağrılabileceğini söylemesini sağlayarak bir tıklama “olayını”1 destekliyor ve ardından olaya bir temsilci örneği atanabiliyor. OnClick() yöntemi daha sonra bu temsilciyi çağırır ve en azından bu basit durumda her şey yolunda gider.

Gerçek dünya senaryosunda durum daha karmaşık hale gelir. Gerçek uygulamalarda, bunun gibi bir buton bir form içinde yaşar ve butona tıklamak uygulamanın birden fazla alanını ilgilendirebilir.

Bunu yapmak, temsilcilerle ilgili bir sorun değildir çünkü tek bir temsilci örneğinden birden fazla yöntem çağrılabilir. Bir önceki örnekte butona tıklandığında başka bir sınıf da çağrılmak isteniyorsa += operatörü bu şekilde kullanılabilir.


excel’de formül kaldırma kısayolu
Excel formülden kurtarma
excel’de formül bozmadan silme
Excelde formül kaldırma
Döngüsel başvuru uyarısı kapatma
Excel tarih formülü kaldırma
Microsoft Excel bir formülü hesaplayamıyor açık bir çalışma kitabında
Excel döngüsel başvuru hatası


İşlev Ekleme ve Kaldırma

Bunu yapmanın kolay bir yolu, temsilci alanını özel yapmak ve temsilci eklemek veya kaldırmak için kullanılabilecek birkaç yöntem yazmaktır.

Bu örnekte, AddClick() ve RemoveClick() yöntemleri eklenmiştir ve temsilci alanı artık özeldir. Sınıfın kullanıcılarının kancayı takıp çıkarırken yanlış bir şey yapması artık imkansız.

İki erişimci yöntemi vardı ve özellikler eklemek bu iki yöntemi bir alan gibi gösteriyordu. Derleyiciye bir özellik ekleyelim, böylece Click adında “sanal” bir temsilci olsun. Sizin için AddClick() ve RemoveClick() yöntemlerini yazabilir ve += veya -= kullanımını uygun ekleme veya kaldırma çağrısına değiştirebilir. Bu, Add ve Remove yöntemlerine onları yazmak zorunda kalmadan sahip olma avantajını sağlar.

Bir temsilciye event anahtar sözcüğü eklendiğinde, derleyici özel bir alan oluşturur ve ardından genel add_Click() ve remove_Click() yöntemlerini yazar. Ayrıca, Click adında bir olay olduğunu ve bu olayın bu adlarla ekleme ve kaldırma yöntemleriyle ilişkilendirildiğini söyleyen bir miktar meta veri yayar, böylece nesne tarayıcıları ve benzerleri, bu sınıfta bir olay olduğunu söyleyebilir.

Main() içinde, olaya bir temsilci gibi erişilir; ancak özel temsilciye erişmenin tek yolu ekleme ve kaldırma yöntemleri olduğundan, olay üzerinde gerçekleştirilebilecek işlemler yalnızca += ve -= işlemleridir.

Olayların temel hikayesi budur. Olay işleyicisine, nesne göndericisine ve EventArgs e’ye yönelik argümanlar kural gereğidir ve olayları ortaya çıkaran diğer sınıflar tarafından takip edilmelidir. Gönderen bağımsız değişkeni, kodun kullanıcısının olayı hangi nesnenin tetiklediğini bilmesini sağlar ve e bağımsız değişkeni, olayla ilişkili bilgileri içerir.

Bu durumda, iletilecek ek bilgi yoktur, bu nedenle EventArgs kullanılır. Ek bilgilerin iletilmesi gerekiyorsa, ek bilgilerle birlikte EventArgs’tan bir sınıf türetilmelidir. Örneğin, çerçevedeki KeyEventArgs sınıfı şöyle görünür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın