İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Görüntü Araç Çubuğu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Görüntü Araç Çubuğu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

 Düzen Yöneticisi

Görüntü Araç Çubuğu

Varsayılan olarak Görüntü düğme çubuğu, Opticon ekranının alt kenarına, durum çubuğunun (görüntüleniyorsa) hemen yukarısına yerleştirilmiştir. Görüntü ve belge gezinmesini etkileyen Görüntü araç çubuğundaki düğmelerin işlevini açıklar. Her durumda, bu düğmeler daha önce açıklanan ilgili menü öğeleriyle aynı işlevi yerine getirir.

Kırmızı Çizgileri Kullanma

Redlines, son kullanıcılar tarafından Redlines araç çubuğundan erişilebilen çizim araçlarını kullanarak oluşturulan metin, şekiller ve diğer görsel eserlerdir. Metin, boyut ve yatay ve dikey konum gibi kırmızı çizgiler hakkındaki bilgiler, birincil veritabanı dosyalarıyla aynı dizinde bulunan bir Uyumluluk veritabanında depolanır.

Opticon bu veritabanını oluşturur ve yönetir ve kullanıcılar onunla doğrudan etkileşime girmez. Opticon, bir kullanıcı ilk kez yeni bir redline oluşturduğunda bu veritabanını oluşturur ve adını Opticon’u başlatmak için kullanılan Concordance veritabanından alır.

Redlines veritabanlarında -REDLINES son eki bulunur. Redlines veritabanını tanımlamak için birlikte çalışan diğer dosyaların da -REDLINES son eki vardır. Örneğin, birincil Uyumluluk veritabanının DOCREVIEW.DCB olarak adlandırıldığını varsayalım. Bir kullanıcı bu veri tabanından Opticon’u başlatır, bir görüntüyü görüntüler ve ardından “Kırmızı Çizgiler Araç Çubuğu” bölümünde açıklanan çizim araçlarını kullanarak bir kırmızı çizgi oluşturur.

DOCREVIEW-REDLINES.DCB dosyası oluşturulur. Oluşturulan diğer dosyalar DOCREVIEW-REDLINES.DCT (redlines sözlük dosyası) ve DOCREVIEW-REDLINES.IVT (redlines ters çevrilmiş metin dosyası) olarak adlandırılır.

Opticon ve Concordance bir görüntüde görünen görsel eserler hakkında meta verileri depoladığından, son kullanıcı veya bir yönetici Opticon’a bir görüntüyü kaydederek bir görüntüye kırmızı çizgiler yazmasını özellikle talimat vermedikçe, kırmızı çizgiler bir görüntü dosyasının kalıcı bir parçası değildir. Dosya menüsü (“Dosya Menüsü” bölümünde açıklanmıştır) veya bir belge üretimi sırasında yapılır.

Kırmızı çizgiler bir görüntünün üzerine yazılana kadar, bir görüntünün üzerinde geziniyormuş gibi düşünülebilir. Bir görüntünün gizli bölümlerini ortaya çıkarmak için istediğiniz zaman Araçlar menüsünden (“Araçlar Menüsü” bölümünde açıklanmıştır) kırmızı çizgi görünürlüğünü açıp kapatabilirsiniz.

Kırmızı çizgilerle ilgili meta verileri geçerli bir Concordance veritabanına kaydetmenin bir başka yararı da, herhangi bir metin yorumunun dizine eklenmesi ve Opticon’a özgü bir arama arabirimi aracılığıyla erişilebilir olmasıdır. Bu arabirim, önceki paragrafta açıklanan Concordance redlines dosyalarıyla iletişim kurar.

Bu özelliğin çalışması için, son kullanıcılar ve yönetici, kullanıcılar kırmızı çizgileri güncelledikçe bir kırmızı çizgiler veritabanının dizine eklenmesi, yeniden dizine eklenmesi veya uygun şekilde paketlenmesi gerektiğinin farkında olmalıdır. İndeksleme ve yeniden indeksleme, verimli ve hızlı arama erişimini kolaylaştıran indeks dosyaları oluşturur. “Redlines Arama” bölümü redline yorumlarında arama yapmak için kullanılan yöntemleri açıklar.

Küresel Tercihler

Kırmızı çizgilerin genel davranışını kontrol eden seçenekleri, Opticon’un Tercihler iletişim kutusunun Kırmızı Çizgi sekmesinden ayarlarsınız.

Opticon’un Tercihler iletişim kutusunun bu sekmesinden aşağıdaki genel seçenekleri ayarlayabilirsiniz:

•Kırmızı çizgilerin rengini sor: Bu onay kutusu etkinleştirilirse, Opticon kullanıcıdan, Renk iletişim kutusunu kullanarak, oluşturulurken her yeni kırmızı çizginin rengini tanımlamasını isteyecektir. Etkinleştirildiğinde, kırmızı çizgi oluşturulduktan hemen sonra Renk iletişim kutusu açılır. Her biri kendi özel rengine sahip bir dizi kırmızı çizgi oluşturmak istiyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz.

Belirli bir kırmızı çizgiye sağ tıklayarak aynı iletişim kutusunu istediğiniz zaman yeniden açabilirsiniz. Bu, “Rengi değiştir” seçeneğiyle bir kısayol menüsünün açılmasına neden olur. Bu şekilde seçilen bir renk, önceki tüm renk bölümlerini geçersiz kılar ve yalnızca seçilen kırmızı çizgiye uygulanır.

• Kırmızı çizgileri kaydetme istemi: Bu onay kutusu etkinleştirilirse, Opticon kırmızı çizgi görüntüsünü kapalıyken veya yeni bir görüntüye gittiğinizde bir görüntü için kaydetmenizi ister. Varsayılan olarak, Opticon redline bilgilerini otomatik olarak kaydeder.


Word araç çubukları ve görevleri
Word araç çubuğu kayboldu
Google Chrome yer işaretleri çubuğu
MacBook menü çubuğu sabitleme
Menü araç çubuğu
Word Araç Çubuğu nedir
Biçimlendirme araç çubuğu
Hızlı Erişim Araç Çubuğu Nedir


• Varsayılan metin yazı tipi: Bu düğmeye tıklandığında Yazı Tipi iletişim kutusu açılır. Bu iletişim kutusu, metin içeren kırmızı çizgiler için metne uygulanan varsayılan yazı tipi yüzünü, stilini, boyutunu ve diğer biçimlendirme seçeneklerini ayarlamak için kullanılır.

Kırmızı çizgi metin içeriyorsa, istediğiniz zaman belirli bir kırmızı çizgiye sağ tıklayarak aynı iletişim kutusunu yeniden açabilirsiniz. Bu, “Yazı tipini değiştir” seçeneğiyle bir kısayol menüsünün açılmasına neden olur. Bu şekilde seçilen yazı tipi stilleri, önceki yazı tipi seçimlerini geçersiz kılar ve yalnızca seçilen kırmızı çizgiye uygulanır.

• Varsayılan renk: Bu düğmeyi tıklatmak, görüntülenen Renk iletişim kutusunu açar. Bu iletişim kutusundan seçilen renk, varsayılan olarak tüm yeni kırmızı çizgilere uygulanır. İlk kurulduğunda bu renk sarıdır. Belirli bir kırmızı çizgiye sağ tıklayarak aynı iletişim kutusunu istediğiniz zaman yeniden açabilirsiniz.

Bu, “Rengi değiştir” seçeneğiyle bir kısayol menüsünün açılmasına neden olur. Bu şekilde seçilen bir renk, önceki renk seçimlerini geçersiz kılar ve yalnızca seçilen kırmızı çizgiye uygulanır.

Kırmızı Çizgiler Menüsü

Redlines menüsündeki aşağıdaki menü öğeleri, Opticon’un bir veritabanının redlines veritabanını (varsa) nasıl yönettiğini kontrol eder:

• İndeks: Redlines veritabanının ilk indeksini gerçekleştirir. İndeksleme, başlangıçta yeni bir redlines veritabanı oluşturulduğunda gereklidir. Bundan sonra, bir redlines veri tabanı yeniden indekslenmelidir.

• Yeniden İndeksleme: Yeniden indeksleme, redlines veritabanının indeksini güncellemek için gereklidir; bu, aramaları güncel ve doğru tutmak için gerekli bir adımdır. Bir veritabanının dizini, son kullanıcılar kırmızı çizgiler eklediğinde, değiştirdiğinde veya başka şekilde düzenlediğinde güncellenmelidir. Bu menü öğesinin yanındaki onay işareti, kırmızı çizgiler veritabanının yeniden endekslenmesi gerektiğini gösterir.

• Paketle: Bir kırmızı çizgi silindiğinde, kırmızı çizginin yalnızca görsel temsili kaldırılır. Redline ile ilgili meta veriler redlines veritabanında hala mevcuttur.

Kırmızı çizgiler veritabanını kısaltmak ve silinmiş kırmızı çizgilere yapılan tüm referansları kaldırmak için Paketle menü öğesini kullanırsınız. Concordance ve Opticon kullanımına bağlı olarak, paketleme her gün gerekli olmayabilir, ancak Opticon aramalarını verimli tutmak için düzenli bir bakım döngüsünde planlanmalıdır.

• Ara: Bir Opticon arama penceresi açar. Bu özellik “Redlines Arama” bölümünde açıklanmaktadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın