İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Giriş Formu Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Giriş Formu Oluşturma – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Kontrollü Görüntüleme

Form Kimlik Doğrulaması Yapılandırma Seçenekleri

Varsayılan oturum açma sayfasını ve varsayılan oturum açma yeniden yönlendirme URL’sini tanımlamanın yanı sıra, <forms> öğesi içinde bir dizi başka Form Kimlik Doğrulaması seçeneğini de yapılandırabilirsiniz. Belirtebileceğiniz çeşitli özniteliklerin ve bunların ne yaptıklarının hızlı bir özetini sağlar.

Form Kimlik Doğrulaması, kullanıcıları ve parolaları doğrudan Web.config içinde sabit kodlamanıza olanak tanıyan bir <kimlik bilgileri> bölümünü de destekler. Bu, geliştiricilerin bir veritabanı kullanmak zorunda kalmadan Form Kimlik Doğrulaması uygulaması için kullanıcılar oluşturmasının hızlı ve kirli bir yoluydu. ASP.NET 1.1’de nadiren kullanılıyordu ve ASP.NET 2.0’daki yerleşik üyelik ve rol sağlayıcıları nedeniyle kullanımı azalmaya devam ediyor.

El ile uygulama yapıyor olsanız da, yeni ASP.NET 2.0 oturum açma araçlarını kullanıyor olsanız da, buradaki tüm yapılandırma seçenekleri geçerlidir.

Manuel Form Kimlik Doğrulaması

Form Kimlik Doğrulaması hakkında şimdiye kadar okuduğunuz tüm bilgiler, yeni ASP.NET 2.0 oturum açma denetimlerini kullanıp kullanmadığınızdan bağımsız olarak geçerlidir. Ancak bu bölümde, Form Kimlik Doğrulamasının ASP.NET 1.x’te nasıl işlendiğine bakacaksınız.

Daha önce belirtildiği gibi, Form Kimlik Doğrulaması ASP.NET 2.0’da değişmemiştir, bu nedenle, yeni oturum açma araçları ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, Form Kimlik Doğrulamasını ASP.NET 2.0 uygulamalarınızda el ile uygulamak için yine de bu yaklaşımı kullanabilirsiniz.

Takip eden bölümlerde, bir oturum açma formu oluşturmayı, kullanıcıların kimliğini doğrulamayı, bir kimlik doğrulama bileti oluşturmayı, bu kimlik doğrulama biletini rol bilgileriyle doldurmayı ve sayfalarda kullanabilmeniz için sonraki isteklerde bu rol bilgilerini ayrıştırmayı göreceksiniz. uygulamanızda.

Giriş Formu Oluşturma

İnsanların uygulamanızda oturum açmasına izin vermeden önce, bir oturum açma formuna ihtiyacınız vardır ve şimdiye kadar oluşturulmuş hemen hemen her oturum açma sayfasında, insanların kullanıcı adlarını ve parolalarını tamamlamalarına izin vermek için iki metin kutusu bulunur.

Giriş formumuz, bu giriş kontrollerinin yanı sıra, kullanıcıların, tarayıcıyı kapattıklarında uygulamanın giriş bilgilerini hatırlamasını isteyip istemediklerine karar vermelerine olanak tanıyan bir Beni Hatırla onay kutusuna sahiptir. Bu, uygulamanıza geri dönmelerine ve tekrar oturum açmalarına gerek kalmadan kullanmalarına olanak tanır.

Giriş formunda ayrıca iki giriş düğmesi vardır. Biri, rol bilgilerini doğrudan kimlik doğrulama biletine yerleştirerek nasıl oturum açılacağını gösterirken, diğeri, rol bilgilerini kimlik doğrulama biletine yerleştirmeden nasıl oturum açılacağını gösterir. Herhangi bir görsel veya düzen biçimlendirmesi olmadan oturum açma formundaki kontrollerin tanımlarını sağlar.

Kullanıcıların Bir Veri Deposuna Karşı Kimliklerinin Doğrulanması

Form Kimlik Doğrulamasını manuel olarak uygulamanın bir yönü, oturum açma kimlik bilgilerini doğrulayarak kullanıcıların kimliğini doğrulamak için kod yazmaktır. Normalde, standart bir SQL sorgusu kullanarak kullanıcı adları ve parolalardan oluşan bir veritabanına karşı kullanıcıların kimliğini doğrularsınız. Basitlik adına, kullanıcı adları ve parolalar, gösterildiği gibi doğrudan örnek uygulamada sabit kodlanmıştır.

Bu yöntem, bir kullanıcı adı ve parolayı kabul eder ve ardından kullanıcı adı ve parolanın, örnek uygulamadaki sabit kodlanmış üç kullanıcıdan herhangi biriyle eşleşip eşleşmediğini kontrol eder. Kullanıcı adı büyük/küçük harf duyarlı değildir, çünkü yöntem onu ​​kontrol etmeden önce büyük harfe zorlar, ancak parolalar büyük/küçük harf duyarlıdır.


Google Forms
Kayıt formu oluşturma
Anket oluşturma
Anket yapma Sitesi
Form oluşturma
Google form anket oluşturma
Online kayıt formu oluşturma
Online form oluşturma


Kullanıcı Rollerini Belirleme

Uygulamanızın, kullanıcıları bu rollerle ilişkilendiren ilişkilerle birlikte rol bilgilerini bir veritabanında saklaması muhtemeldir. Kullanıcıları, rolleri ve kullanıcı rolü atamalarını depolamak için basit ancak yaygın olarak kullanılan bir veritabanı yapısını gösterir.

Normalde, kimliği doğrulanmış kullanıcı için roller talep eden bir sorgu yürüterek rol bilgilerini veritabanından çekersiniz. Yine, basitlik için, örnek uygulama gösterildiği gibi bir veritabanından rol bilgilerine erişmek yerine sabit kodlanmış rol bilgilerini kullanır.

Rol Bilgileri Olmadan Yetkilendirme Bileti Düzenleme

Kimlik doğrulama biletleri, kullanıcıyı tanımlayan ve isteğe bağlı olarak rol bilgilerini içerebilen bir değer içermelidir. Uygulamanız herhangi bir rol bilgisi gerektirmiyorsa, sezgisel olarak adlandırılmamış Forms➥ Authentication.RedirectFromLoginPage yöntemini kullanarak çok fazla güçlük çekmeden bir kimlik doğrulama bileti düzenleyebilirsiniz.

RedirectFromLoginPage yöntemi iki parametre kabul eder: username ve create➥ PersistentCookie. Kullanıcı adı, kimliği doğrulanmış kullanıcının adıdır ve createPersistentCookie, kullanıcıya verilen tanımlama bilgisinin kalıcı mı (tarayıcı oturumları arasında kalıcı mı) yoksa kullanıcı tarayıcıyı kapattığında silinmiş mi olduğunu belirtir.

Yöntem, Web.config’deki <forms> öğesindeki yapılandırma ayarlarına uygun olarak kullanıcıya bir kimlik doğrulama bileti düzenler ve ardından kullanıcıyı, varsa sorgu dizesindeki ReturnUrl’ye veya Web.config’de belirtilen defaultUrl’ye yönlendirir. RedirectFromLoginPage yönteminin nasıl kullanılacağını gösteren btnLogin➥ NoRoles düğmesi için Click olay işleyicisindeki koddur.

Olay işleyicisinin önce forma girilen kullanıcı bilgilerinin kimliğini doğruladığını ve ardından RedirectFromLoginPage yöntemini çağırdığına dikkat edin. Unutmayın, kimlik doğrulama bileti, kullanıcının kimliğini zaten doğruladığınızı ima eder, bu nedenle kullanıcı gerçekten doğrulanana kadar yayınlamamalısınız.

Rol Bilgileri ile Yetki Bileti Düzenleme

Kimlik doğrulama biletleri, özel kullanıcı verilerini geri kalan bilet bilgileriyle birlikte saklamanıza izin veren bir dize özelliğine sahiptir. Bu, özellikle rolleri depolamak için tasarlanmamıştır, ancak görev için iyi çalışır.

Ne yazık ki, FormsAuthentication sınıfı size bu özel kullanıcı verileri özelliğini RedirectFrom➥ LoginPage gibi uygun bir yöntemden ayarlamanız için bir yol sağlamaz, bu nedenle özel kullanıcı verileri özelliğine erişmek için kimlik doğrulama biletini el ile oluşturmanız gerekir. Ayrıca, bu kimlik doğrulama biletini depolayan kimlik doğrulama biletini manuel olarak oluşturmanız gerekir.

Kimlik doğrulama bileti ve tanımlama bilgisi oluşturmayı yöneten CreateAuthenticationTicket koduyla birlikte btnLogin düğmesi için Click olay işleyicisinin kodudur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın