İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Etkili Arama Araçları ve Teknikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Etkili Arama Araçları ve Teknikleri – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ana Aktivite

İş Uygulamalarınız İçin Etkili Arama Araçları ve Teknikleri

Arama, bugün dünyada mevcut olan bilgi hacminin çokluğu nedeniyle günlük bir faaliyet haline geldi. Binlerce iş telefonu numarasını elemek için Sarı Sayfalara ihtiyacınız var. Arama motorları milyarlarca web sayfasını inceler ve alakalı içeriği geri getirir. Radyolarda, istasyonlar arasında arama yapmanıza yardımcı olacak bir tarama düğmesi bulunur. Bu kitabın bile belirli konuları bulmanıza yardımcı olacak bir eki ve dizini vardır.

İş uygulamaları farklı değildir. Bir sisteme bilgi girildikten sonra, kullanıcılar bu bilgiyi yüzlerce ve yüzlerce kayıt arasında gezinmek zorunda kalmadan bulma yeteneğini takdir eder. Çok fazla uygulamada, ekrana sayısız veri satırı atan ve belirli bir öğeyi bulmak için tarayıcının yerleşik arama işlevini kullanması için kullanıcıya güvenen “görüntüleme” sayfaları vardır.

Bu “görüntüleme” sayfaları yeterince masum bir şekilde başlar, çünkü genellikle uygulamanın başlangıç ​​aşamasında döndürülen kayıtların sayısı, her şeyi sayfaya atmayı garanti edecek kadar düşüktür. Ancak uygulama olgunlaştıkça daha fazla veri girilir, bu nedenle ekranda daha fazla veri görünür. Çok geçmeden, tüm verilerin çıktısı alınamadan sayfa zaman aşımına uğrar ve kullanıcılar inanılmaz yükleme süreleriyle sabrını kaybeder.

İş açısından bakıldığında, aramanın en büyük faydalarından biri uygulama kullanılabilirliğidir. Arama işlevi çok az olan veya hiç olmayan siteler, aramanın iyi düşünüldüğü ve uygulandığı sitelere göre genellikle daha fazla sayıda şikayet ve yardım isteği oluşturur. Bilgiyi kolayca bulabilen insanlar mutludur.

Bilgi bulamayan insanlar mutlu değildir ve çalıştıkları sürelere bağlı olarak hızla öfkelenebilirler. Genellikle bu insanlar sonunda birilerini yardım için ya da sadece ikilemlerinden şikayet etmek için ararlar. Aradıkları kişi sizseniz, şimdi uygun arama özelliklerini uygulayarak gelecekte kendinize ne kadar zaman kazandırabileceğinizi düşünün.

Arama, azaltılmış veritabanı yükü ve azaltılmış bant genişliği gereksinimleri gibi diğer “teknik” faydaları da sağlar. 50 sonuç geri gönderen bir arama, 50.000’lik bir dökümden çok daha verimlidir.

Bu teknik faydalar, donanım ve ağ altyapısına daha fazla para harcamak zorunda kalmamayı düşündüğünüzde veya uzun bekleme sürelerini ortadan kaldırarak bireysel çalışanlardan tasarruf ettiğiniz zaman miktarında aslında iş avantajlarıyla eşleşir.

Bir dizi farklı arama formu üzerinde çalıştım ve bu bölüm, bu çabalarla ilgili öğrenme deneyimlerimin sonucudur. Aşağıdaki sayfalarda çok güçlü birkaç arama tekniği tartışılmaktadır.

Bulabileceklerinizin bir dökümü aşağıdadır:

• SqlQuery Aracını Oluşturma: Bu bölümün büyük çoğunluğu, kodda SQL sorguları yazmak için nesne yönelimli bir yaklaşım sağlayan bir aracın tasarımını ve uygulamasını ayrıntılarıyla anlatır. Bu bölüm ayrıca SQL Server 2005 kullanılarak disk belleğine alınmış sorguların nasıl oluşturulacağını da açıklar.
• Yaygın Olarak Kullanılan Arama İşlevleri: Anahtar sözcükler ve tarih aralığı araması, karşılaşacağınız en yaygın arama türlerinden ikisidir. Bu bölüm, VE/VEYA mantığı ve karmaşık gruplama senaryolarını işleyen gelişmiş bir anahtar kelime arama mekanizmasının nasıl oluşturulacağını ve SQL sorgularınıza kolayca tarih aralığı aramalarının nasıl ekleneceğini açıklar.
• Temel ve Gelişmiş Aramaları Görüntüleme: Uygulamanız için başka bir güçlü arama seçeneği, rutin aramalar için temel bir arama formu görüntülemek, ancak daha ayrıntılı arama gereksinimleri için gelişmiş bir arama formu sunmaktır. Bu bölümde, bir sayfadaki arama formları arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlayan ortak bir arama formu arabiriminin nasıl oluşturulacağı anlatılmaktadır.

SQL sorguları oluşturmak için nesne yönelimli bir yaklaşım kullanan SqlQuery bileşeni hem bu bölümde hem de sonraki bölümde kullanılmıştır. Devam etmeden önce bileşeni ve nasıl çalıştığını tam olarak anladığınızdan emin olun.


Google Arama kodları
Arama motorlarında benzer siteleri bulmak için hangi operatör kullanılır
İnternette arama yaparken kullanılan teknikler
Google da Etkili arama yöntemleri
Google arama Teknikleri pdf
Google Gelişmiş arama teknikleri
İnternette arama yaparken kullanılan Teknikleri araştırma afiş hazırlama
Google arama Parametreleri


Sql Sorgu Aracını Oluşturma

Birkaç proje boyunca aramalarla çalıştıktan sonra, aramanın tamamen sorgu oluşturmakla ilgili olduğunu anladım. Kişiler arama kriterlerini girer, kriterler bir SQL sorgusuna dönüştürülür, sorgu bir veritabanına karşı yürütülür ve eşleşen sonuçlar döndürülür. Ayrıca sürekli olarak iki tür aramayı tekrar tekrar uyguladığımı fark ettim. Tarih aralığı aramaları ve anahtar kelime aramaları, iş verileri arasında arama yapmak için oldukça popüler olma eğilimindedir.

Yeniden kullanmayı planlıyorsanız, kapsülleyin mantrasını koruyarak, arama sorguları oluşturmaya yardımcı olmak için nesne yönelimli bir sorgu aracı oluşturmaya karar verdim. SqlQuery sınıfı, bu çabanın sonucudur. Bu bölümün ilerleyen bölümlerinde göreceğiniz gibi, arama sorguları oluşturmayı gerçekten hızlı ve zahmetsiz hale getirir. SqlQuery sınıfının tüm örnek kodu, bu bölümün Apress web sitesinin Kaynak Kodu alanındaki örnek uygulamasındaki Raporlama sınıfı kitaplığı projesinde yer almaktadır.

Hedefler ve Mimariye Genel Bakış

SqlQuery sınıfının birincil amacı, arama sorguları oluşturmaya yönelik nesne yönelimli bir yaklaşım sağlamak için ortak sorgu oluşturma mantığını yeniden kullanılabilir bir bileşene yerleştirmektir. SQL sorgularının birkaç farklı anahtar sözcüğü ve tümcesi vardır, ancak bunların tümü SqlQuery sınıfında temsil edilmez.

Örneğin, COMPUTE ve HAVING yan tümceleri ile GROUP BY yan tümcesi için WITH niteleyicisi kısalık olması açısından dışarıda bırakılmıştır, ancak nasıl çalıştığını öğrendikten sonra bunları kolayca sınıfa ekleyebilirsiniz.

Bu bölümde özetlenen kavramlar, istediğiniz SQL özelliklerini uygulamanızı kolaylaştırmalıdır. Bununla birlikte, ilgilendiğimiz bir özellik, sayfalama işlevidir. SqlQuery sınıfı, veritabanı sunucusundan çekilmesi gereken toplam veri miktarını azaltmak için temel sayfalama işlevselliği sağlar.

SqlQuery’nin özelliklerini ve yöntemlerini özetleyen ve yardımcı sınıfların ve numaralandırmaların çoğunun genel resimlere uyduğu bir diyagramı gösterir (yardımcı sınıflar ve numaralandırmalar kalın harflerle gösterilmiştir).

Takip eden bölümler, her bir bileşeni daha ayrıntılı olarak ele almaktadır. İlk olarak, SqlField ve SqlFieldCollection gibi numaralandırmalar ve daha basit yardımcı sınıflarla ilgili ayrıntıları alacaksınız ve ardından ISqlConditional arabirimi ve onu uygulayan sınıflar gibi daha karmaşık öğelere geçeceksiniz. Son olarak, gerçek SqlQuery sınıfının kendisini oluşturmak için bu yardımcı nesnelerin nasıl kullanılacağını göreceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın