İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

C Yazılımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

C Yazılımı – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Yerel Hizmetler 

C Yazılımı

C#, üzerinde ve birlikte çalıştığımız en heyecan verici dillerden biridir. Çoğu dilin güçlü ve zayıf yönleri vardır, ancak arada bir, belirli bir zamanın donanım, yazılım ve programlama yaklaşımlarıyla iyi bir şekilde örtüşen yeni bir dil ortaya çıkar. C#’ın böyle bir dil olduğuna inanıyoruz. Tabii ki, dil seçimi genellikle “dini bir meseledir”.

Bir dili öğrenmenin en iyi ve en ilginç yolunun bu olduğunu düşündüğümüzden, bu kitabı dilde bir gezinti olarak yapılandırdık. Ne yazık ki, turlar genellikle uzun ve sıkıcı olabilir, özellikle de malzeme tanıdıksa ve bazen ilgilendiğiniz şeyleri gözden kaçırırken umursamadığınız şeylere odaklanırlar.

Sıkıcı şeyleri kısa devre yapabilmek güzeldir. ve ilginç şeylere girin. Bunu yapmak için göz önünde bulundurabileceğiniz iki yaklaşım vardır:

• Hızlı bir şekilde başlamak için, dile hızlı bir genel bakış sunan ve kodlamaya başlamak için yeterli bilgiyi sağlayan Bölüm 3’e atlayın.
• Dil karşılaştırması yapmak için, belirli bir dile uyum sağlamış programcılar veya karşılaştırmaları okumayı sevenler için C++, VB ve Java için dile özgü karşılaştırmalar sunan Bölüm 42’ye atlayın.

Bu bölümleri okuduktan sonra kitabın başına dönebilir veya her bölümü ilginizi çeken sıraya göre okuyabilirsiniz.

Bu noktada, muhtemelen kendinize neden başka bir dil öğrenmeliyim diye soruyorsunuzdur. Neden C++ (veya VB veya Java veya tercih ettiğiniz dil ne ise) kullanmıyorsunuz? En azından, çalışmayı satın almadan önce muhtemelen kendinize bunu soruyordunuz.

Diller biraz elektrikli aletler gibidir. Her aracın kendi güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bir tahtayı boyuna kesmek için bir yönlendirici kullanabilsek de, bir gönye testeresi kullanmak çok daha kolay olurdu. Benzer şekilde, yoğun grafikli bir oyun yazmak için LISP gibi bir dil kullanabiliriz, ancak C++ kullanmak muhtemelen daha kolay olacaktır.

C# (“C diyez” olarak telaffuz edilir), .NET ortak dil çalışma zamanı (CLR) için yerel dildir. .NET CLR’ye sorunsuz bir şekilde sığacak şekilde tasarlanmıştır. Visual C++ veya Visual Basic’te kod yazabilirsiniz (ve bazen yazmalısınız), ancak çoğu durumda C# ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacaktır. CLR, C#’daki birçok şeyin merkezinde yer aldığından, Bölüm 2 onun önemli kısımlarını, en azından C# dili için önemli olan kısımlarını tanıtmaktadır.

C# Tasarım Hedefleri

C++ dili ilk çıktığında oldukça heyecan yarattı. Burada, C programcılarının becerilerinden veya yazılım yatırımlarından vazgeçmelerini gerektirmeyen, nesne yönelimli yazılımlar oluşturmak için bir dil vardı. Eiffel gibi bir dil gibi tamamen nesne yönelimli değildi, ancak büyük faydalar sağlayacak kadar nesne yönelimli özelliklere sahipti.

C# benzer bir fırsat sağlar. .NET CLR ile işbirliği içinde, programcıları C, C++ veya COM kodu yatırımlarından vazgeçmeye zorlamadan, bileşen odaklı yazılımlar için kullanılacak bir dil sağlar. C#, gerçek dünyadaki durumların üstesinden gelmek için sağlam ve dayanıklı bileşenler oluşturmak için tasarlanmıştır.


C programlama indir
c/c++ programlama
c## nedir
C PROGRAMLAMA dili PDF
C kod yazma programı
C++ indir
C dili öğrenme
C programlama dili Örnekleri


Bileşen Yazılımı

.NET CLR, bileşen tabanlı bir ortamdır ve C#’ın bileşen oluşturmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış olması şaşırtıcı değildir. Tüm nesnelerin bileşenler olarak yazıldığı ve bileşenin eylemin merkezi olduğu “bileşen merkezli” bir dildir.

Özellikler, yöntemler ve olaylar gibi bileşen kavramları, dilin ve temel çalışma zamanı ortamının birinci sınıf vatandaşlarıdır. Bildirim bilgileri (öznitelikler olarak bilinir), bileşen hakkındaki tasarım zamanı ve çalışma zamanı bilgilerini sistemin diğer bölümlerine iletmek için bileşenlere uygulanabilir. Dokümantasyon bileşenin içine yazılabilir ve XML’e aktarılabilir.

C# nesneleri, üstbilgi dosyalarının, IDL dosyalarının veya tür kitaplıklarının oluşturulmasını veya kullanılmasını gerektirmez. C# tarafından oluşturulan bileşenler tamamen kendi kendini tanımlar ve bir kayıt işlemi olmadan kullanılabilir.

C#, her şeyin bir nesne olarak ele alınabileceği, ancak Smalltalk gibi saf nesne sistemleriyle ilişkili performans cezası olmadan birleşik bir tür sistemi sağlayan .NET çalışma zamanı ve .NET Framework tarafından bileşenlerin oluşturulmasına yardımcı olur.

Bileşen tabanlı dünyada, sağlam ve dayanıklı yazılımlar oluşturabilmek önemlidir. Web sunucuları, planlanmış bir yeniden başlatma olmadan aylarca çalışabilir ve planlanmamış bir yeniden başlatma istenmez.

Çöp toplama, bellek yönetiminin yükünü programcının üzerinden alır ve sürümlendirilebilir bileşenler yazma sorunları, tanımlanabilir sürüm oluşturma semantiği ve arabirimi uygulamadan ayırma yeteneği ile kolaylaştırılır. Taşmamalarını sağlamak için sayısal işlemler kontrol edilebilir ve diziler sınır kontrolünü destekler.

C# ayrıca basit, güvenli ve anlaşılır bir ortam sağlar. Hata işleme, ortamın her yerinde mevcut olan istisna işleme dışında, sonradan akla gelen bir şey değildir. Dil güvenlidir ve başlatılmamış değişkenlerin kullanımına, güvenli olmayan atamalara ve diğer yaygın programlama hatalarına karşı koruma sağlar.

Yazılım geliştirme hoş değil. Yazılım nadiren temiz bir sayfa üzerinde tasarlanır; iyi bir performansa sahip olmalı, mevcut koddan yararlanmalı ve zaman ve bütçe açısından yazması pratik olmalıdır. Gerçek dünyada kullanım için yeterli güç sağlamıyorsa, iyi tasarlanmış bir ortam çok az işe yarar.

C# zarif ve birleştirilmiş bir ortamın avantajlarını sunarken, işi yapmak için bu özelliklere ihtiyaç duyulduğunda işaretçiler gibi “daha az saygın” özelliklere erişim sağlamaya devam eder.

C#, mevcut koda yapılan yatırımı korur. Mevcut COM nesneleri, .NET nesneleriymiş gibi kullanılabilir.3 .NET CLR, çalışma zamanındaki nesnelerin mevcut COM tabanlı koda COM nesneleri gibi görünmesini sağlayacaktır.

DLL dosyalarındaki yerel C kodu, C# kodundan çağrılabilir. C#, uygun olduğunda düşük düzeyli erişim sağlar. Hafif nesneler, yığına tahsis edilmek üzere yazılabilir ve yine de birleştirilmiş ortama katılabilir. Performansın önemli olduğu durumlarda veya mevcut DLL’leri kullanmak için işaretçilerin gerekli olduğu durumlarda işaretçilerin kullanılmasına izin veren güvenli olmayan mod aracılığıyla düşük düzeyli erişim sağlanır.

C#, bir C++ mirası üzerine kurulmuştur ve C++ programcıları için hemen rahat olmalıdır. Dil, kısa bir öğrenme eğrisi, artan üretkenlik sağlar ve gereksiz fedakarlık yapmaz.

Son olarak, C#, genel programlama görevleri ve uygulamaya özel görevler için kapsamlı kitaplık desteği sağlayan .NET CLR’nin gücünden yararlanır. .NET çalışma zamanı, .NET Framework ve .NET dillerinin tümü, Visual Studio ortamı tarafından birbirine bağlıdır ve .NET programcısı için tek noktadan alışveriş sağlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın