İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Bağlam İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Bağlam İletişim Kutusu – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Dosya Menüsü – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Bağlam İletişim Kutusu

Bir ek açıklamayı çevreleyen metin miktarını kontrol etmek için Bağlam iletişim kutusunu kullanırsınız. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özelliklerin kullanılması, nota bir belge kaydında göründüğü gibi bir bağlam sağlar.

• Yalnızca metni yazdır: Yalnızca metnin vurgulanan bölümünü görüntüler.
• Soru-Cevap çiftlerini yazdır: Transkript ve açıklama veritabanlarıyla kullanılır, bu seçenek yazdırır
bir Soru-Cevap çifti.
• Üstüne/altına n satır yazdır: Ek açıklamayı içeren metnin vurgulanan bölümünün hem üstünde hem de altında n sayıda satır içerir.
• Yalnızca satır numaralarını yazdır: Transkript veya ifade veri tabanındaki bir ek açıklamanın satır numarasını yazdırır, ancak metin yazdırmaz.
• Metni yazdırma: Metnin vurgulanan bölümünü gizler, ancak metinle ilişkili ek açıklamaları yazdırır.
• Açıklamalı metni vurgula: Bir açıklama uygulandığında Concordance’ın Gözat görünümünde metnin bir bölümüne uygulanan vurgulamayı taklit eder.

Biçimlendirme İletişim Kutusu

Biçimlendirme iletişim kutusu, rapordaki sayfaların nasıl görüneceğini belirler. Seçenekler, raporu tasarlayan kişinin sayfa numaralarını ve tarih ve saat değerlerini içermesini sağlar. Bu iletişim kutusundan sıkıştırılmış yazdırmayı (n-yukarı) etkinleştirirsiniz.

• Üstbilgi ve Altbilgi: Buraya girilen metin, her sayfanın üstbilgisinde ve altbilgisinde görünür.
rapor.
• Ek açıklama başlığı: Veritabanındaki bu alan, her açıklamanın başında görünür ve açıklamayı içeren belge kaydını tanımlar. İdeal olarak, erişim alanı veya belge kontrol numarası gibi benzersiz bir tanımlayıcıdır.
Raporu yönlendiren Uyum veri tabanı bir transkript veya biriktirme veri tabanıysa, bu seçenek varsayılan olarak İSİM, TARİH ve HACİM alanlarıdır.
• Sayfa numaralarını yazdır: Sayfa numaralarını raporun her sayfasının sağ alt kısmına Sayfa n formatında yazdırır.
• Tarihi yazdır: Kullanıcının sistem tarihini her sayfanın sol alt köşesine yazdırır.
• Yazdırma süresi: Kullanıcının sistem saatini her sayfanın sol alt köşesine yazdırır.
• Sıkıştırılmış baskı: Buna genellikle n-up baskı denir. Örneğin, 4’lü yazdırmanın seçilmesi, bir belge kaydının ilk dört sayfasının raporun ilk sayfasında görünmesine neden olur.

Bu genellikle transkriptler veya ifadeler gibi büyük veri kümelerini yazdırırken kullanışlıdır. İşaretlenirse, “Sayfa kenarlığını yazdır” onay kutusu, çıktıdaki her sayfanın etrafına ince bir kenarlık çizer.

İletişim Kutusunu Yazdırma

Yazdır iletişim kutusu, Açıklama Raporu Sihirbazının son iletişim kutusudur. Rapor tasarımcısının bu noktaya kadar yaptığı seçimler bu iletişim kutusundan harici bir dosyaya kaydedilebilir. Yazı tipi ve kenar boşluğu boyutu gibi ek biçimlendirme seçeneklerine buradan erişilebilir. Raporu tasarlayan kişi rapordan memnunsa, Yazdır düğmesine basmak raporu seçilen yazıcıya gönderir.


Kablosuz Mouse bilgisayara TANITMA
Microsoft Bluetooth Mouse tanıtma
USB klavye Bluetooth yapma
Windows 10 Bluetooth klavye ekleme
Bluetooth Mouse USB siz
Logitech mouse Bluetooth eşleştirme
Windows 7 Bluetooth mouse
Logi Mouse nasıl bağlanır


Ek Açıklama Raporu İletişim Kutusu

Ek Açıklama Raporu iletişim kutusu, Ek Açıklama Raporu Sihirbazındaki çeşitli iletişim kutularını birden çok sekme içeren tek bir iletişim kutusuna sıkıştırır. Sihirbazın her iletişim kutusundan erişilebilen her seçeneği araçtaki ilgili sekmeden ayarlayabilirsiniz. Bu iletişim kutusu, mevcut bir rapor profilini açtığınızda doğrudan açılır. Ek açıklama raporunun biçimlendirilmiş çıktısını görüntülerken Baskı Önizleme ekranını kapattığınızda da açılır.

Bu bölümde, verileri Concordance’ta basılı raporlar olarak sunmanın çeşitli yolları açıklanmıştır. Minimum biçimlendirme belirtimleriyle yalnızca geçerli belgeyi yazdırabilir veya yalnızca seçili alanları sunan karmaşık bir rapor oluşturabilirsiniz.

Büyük harfe çevirme(ARGUMENT) ve birleştirme işleci + gibi Concordance’ın işlev ve işleçlerinde bulunan biçimlendirme seçeneklerini kullanarak normalde hantal olan verileri düzene sokabilirsiniz. Concordance’ın Göz Atma görünümünden kolayca erişilebilen ancak bunun dışında basılı bir sayfada sunulması zor olan bu veriler, görsel olarak da çekici hale getirilebilir.

Belge açıklama raporları da mevcuttur, ancak Concordance bu raporların yapısını önceden ayarlar: hangi tür açıklamaların sunulacağını ve bunların nasıl görüneceğini seçmek için bir sihirbaz ve ilgili bir araç kullanırsınız, ancak açıklamaların raporda nerede görüneceğini belirlemezsiniz.

Ek açıklama raporları için rapor tasarımcısı ortamı yoktur ve Uyum işlevleri uygulanamaz. Ancak, bu detaylandırma raporlarının düzeninin mantıklı olduğunu ve Detaylandırma Raporu Sihirbazı ve Detaylandırma Raporu iletişim kutusundan erişilebilenlerin ötesinde ek tasarım spesifikasyonlarına gerek olmadığını göreceksiniz.

Rapor oluşturan ve tasarlayan kullanıcılar, temel bir rapor oluşturmak için gereken adımların basit olmasına rağmen, kesin biçimlendirmeyle ilgili endişelerin biraz zaman alabileceğini göreceklerdir. Concordance’ın sihirbazları bir rapor hakkında gerekli temel bilgileri toplayıp raporun kendisini oluştursa da, bu yalnızca bir ilk adımdır.

Yazı tipi türü, alan yerleşimi ve sayfa formatlaması ile ilgili son kullanıcı spesifikasyonları, genellikle, nihai sonuç tam olarak son kullanıcının arzu ettiği şeye uymadan önce, raporu tasarlayan kişinin raporu birkaç kez iyileştirmesini gerektirir.

Rapor tasarımı uygulamada basittir, ancak gerçeğe dönüştürmek potansiyel olarak zaman alıcıdır. Ancak, raporların bir veri ormanını yalnızca son kullanıcının en değerli bulduğu bilgilere göre daraltabileceği göz önüne alındığında, hem kullanıcılar hem de rapor tasarımcıları, bunları tasarlamak için harcanan zamanın iyi harcanmış zaman olduğunu görecektir.

Opticon, Concordance’ı pazarlayan aynı şirket olan Dataflight tarafından üretilen isteğe bağlı bir yazılımdır. Bunu, Concordance veritabanı kayıtlarının ayrı ayrı sayfalarını temsil eden grafik görüntüleri görüntülemek için kullanırsınız.

Görüntüleri bir Concordance veritabanındaki belge kayıtlarıyla ilişkilendirmek bir gereklilik değildir. Ancak, son kullanıcılara Concordance’ta aldıkları belgelerin tam dijital temsillerini görüntüleme olanağı vererek veritabanı uygulamalarının kullanımını ve değerini artırabilirsiniz. Bir son kullanıcı, ilişkili görüntüleri görüntüleyerek, bir belgenin el yazısı marjinal gibi bir OCR işlemiyle yakalanmayan değerli bilgiler içerdiğini keşfedebilir.

Opticon tam özellikli bir programdır. Son kullanıcılar resimler arasında birer birer gezinebilir veya belirli resimlere atlayabilir. Kullanıcılar görüntü büyütmeyi gerektiği gibi artırabilir veya azaltabilir; ayrıca kırmızı çizgiler olarak bilinen sübjektif yorumlarla görüntülere açıklama ekleyebilirler. Kullanıcılar, görüntüleri ve ek açıklamaları arayabilir, yazdırabilir veya harici veri dosyalarına aktarabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın