İstanbul
+90 543 947 95 80
info@jeffbezosweb.com

Ayırma Sayfası – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Web Sitemi Tanıtmak İstiyorum, İngilizce Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Tasarım Yaptırmak İstiyorum, Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak için mail kanalımızı veya sağ alt köşedeki Whatsapp tuşumuzu kullanabilirsiniz. info@jeffbezosweb.com

Ayırma Sayfası – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Koşullu Biçimlendirme – SEO Hizmeti Sunma – SEO Hizmeti – SEO Hizmeti Ücretleri – SEO Hizmeti Yaptırma

Ayırma Sayfası

“Belgeler arasına ayırıcı sayfa ekle” onay kutusunu etkinleştirirseniz, Opticon, bir belge kaydını tanımlayan her görüntü grubu arasına ek bir sayfa yazdırır.

Kaynak

Ayırıcı sayfanın yazıcının kağıt besleme kaynağını seçmek için Kaynak seçeneğini kullanırsınız.

Metin

Her bir ayırma sayfasına yazdırılacak herhangi bir metni belirtmek için Metin seçeneğini kullanırsınız. Metin, ayırma sayfasının ortasında görünür. Verileri bu alana manuel olarak girebilir veya Opticon’u başlatan Concordance veritabanındaki alanları veya görüntülenen hesaplanmış alanları içeren açılır kutudan seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Hatalar

Opticon, orijinal dosyası olmayan bir görüntü oluşturmaya çalışırsa bir hata oluşur. İşleme durur ve yönetici olarak devam edebilmesi için programa geri bildirimde bulunmanız gerekir. Büyük bir belge üretimi için bu sıkıcı olabilir. Bu seçeneğin seçilmesi, Opticon’un herhangi bir hatayı üretim sonrası bir metin düzenleyiciyle açılabilen bir ASCII dosyasına kaydetmesine neden olur. Dosyayı analiz edebilir, ardından hatalara neden olan tüm arıza koşullarını onarabilirsiniz.

Concordance, işleme başladığında hata günlüğünü oluşturur. Dosya yolunu ve günlük adını açık metin alanına manuel olarak girebilir veya istenen klasöre gitmek için Gözat düğmesini kullanabilirsiniz. Onay kutusu etkinleştirildiyse ancak dosya adı sağlanmadıysa, Seçenek hataları bastırır ve işlemeye devam eder. Hatalar günlüğe kaydedilmez.

Kurulum sekmesindeki Kurulum Sekmesi Seçenekleri, yazdırma oturumu için seçilen yazıcıyı kontrol eder:

• Ad: Resimleri basacak yazıcının adı. Belirli bir yazıcıyı seçmek için Kurulum düğmesini kullanabilirsiniz. Kullanılabilir tepsiler gibi diğer seçeneklerin yazıcıya özel olduğunu unutmayın; bu nedenle yazıcıları değiştirmek, diğer yazdırma seçeneklerini yeniden yapılandırmanızı gerektirebilir.
• Kağıt: Açılır kutulardan boyut ve kaynak seçeneklerini belirleyebilirsiniz.
• Boyut: Bu açılır kutudaki seçimler, Letter ve Legal gibi kağıt boyutlarına karşılık gelir.
• Kaynak: Bu açılan kutudaki seçimler, belirli bir sayfa tepsisi veya elle kağıt besleme gibi bir yazıcının kağıt besleme kaynağına karşılık gelir.
• Oryantasyon: Karşılık gelen radyo düğmesini etkinleştirerek Dikey veya Yatay’ı seçebilirsiniz.
•Baskı Kalitesi: Bir görüntünün baskı kalitesi, bu açılan kutudan seçilen DotsPerInch(DPI) ayarıyla tanımlanır. Varsayılan ayar, seçilen yazıcının özelliklerine bağlıdır. Görüntü kalitesi açısından genellikle 300 dpi ayarı yeterlidir.

Bir Concordance veri tabanı ile birlikte kullanıldığında Opticon, Concordance ile senkronize olur ve sadece bir veri tabanının son aktif sorgusu tarafından temsil edilen görüntüleri görüntüler.


PDF Birleştirme
PDF sayfaları ayırma
PDF ayırıcı
Programsız PDF bölme
PDF bölme programı ücretsiz
PDF sıkıştırma
JPG to PDF
PDF çıkarma


Görüntülerde gezinmek, açıklama eklemek ve aramak için birkaç menü öğesi ve üç araç çubuğu kullanırsınız. Standart araç çubuğunda, görüntüleri açmaktan görüntünün bölümlerini büyütmeye kadar çeşitli işlevleri yerine getiren düğmeler bulunur. Kırmızı Çizgiler araç çubuğu, düzeltmeler ve vurgulamalar gibi çeşitli kırmızı çizgiler oluşturmak için kullanılan düğmeler içerir. Görüntüler arasında gezinmek ve onları büyütmek ve yeniden yönlendirmek için Görüntü araç çubuğunu kullanırsınız.

Concordance ile senkronize edildiğinde Opticon’dan kırmızı çizgiler arayabilirsiniz. Aramalar, kırmızı çizgi türüne göre ve gömülü metni destekleyen kırmızı çizgilerde bulunan metne göre görüntüleri alabilir.

Kırmızı çizgiler hakkındaki bilgiler, Opticon’u başlatmak için kullanılan birincil Concordance veritabanıyla ilişkili destekleyici bir Concordance veritabanında saklanır. Kırmızı çizgiler hakkındaki bilgiler geçerli bir Concordance veritabanında bulunduğundan, Concordance aracılığıyla erişilebilen tanıdık arama işlevlerinin çoğu Opticon’a maruz kalır.

Opticon’dan görüntüleri yazdırabilir ve Concordance’tan kırmızı çizgiler ve alanlı verileri görüntülerin üstbilgisine veya altbilgisine damgalayabilirsiniz. Yazdır iletişim kutusunda yapılan ayarları daha sonraki bir yazdırma oturumunda kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

Bu bölüm, Opticon’da son kullanıcılar tarafından kullanılması muhtemel olan ayrıntılı özelliklere sahiptir. Bir sonraki bölüm, tamamen idari bir işlev olan Opticon’un İmaj Tabanı Yönetimi iletişim kutusunu kullanarak bir veritabanının resim tabanının nasıl yüklenip değiştirileceğini açıklayacaktır.

Görüntü Tabanı Yönetimi

Concordance veri tabanıyla ilişkilendirilen görüntü tabanı, görüntülerle ilgili meta verileri içeren bir dosyadır. Görüntülerle ilişkilendirilmemiş bir Concordance veritabanının bir görüntü tabanı olması gerekmez. Varsa, görüntü tabanı birincil Concordance .DCB dosyasıyla aynı ada sahip olacak ve .DIR ve .VOL dosya uzantılarına sahip iki önemli dosyadan oluşacaktır.

Örneğin, HIST_DOCS.DCB için görüntü tabanı, HIST_DOCS.DIR ve HIST_DOCS.VOL adlı dosyalardan oluşur.

Imagebase dosyaları, görüntülerin konumu hakkında bilgi depolar. Opticon, bir görüntü tabanıyla sorunsuz bir şekilde iletişim kurar, böylece bir kullanıcı programı Concordance’tan başlattığında, Opticon otomatik olarak bir görüntü bulur ve görüntüler.

Görüntü tabanları, bir kullanıcı görüntüler arasında gezinirken Opticon’un nasıl davranacağını belirleyen bilgileri de depolar: Belirli bir görüntü, bir belge kaydını tanımlamak için bir araya gelen bir dizi görüntünün sonuncusuysa, Opticon, bir sonraki sıralı görüntünün temsil ettiğini bilmek için görüntü tabanını kullanır. yeni bir belge kaydının ilk görüntüsü ve sayfa numaralarını ve sayfa sayılarını güncelleyecektir.

Bir imagebase .DIR dosyası bir ASCII dosyası değildir ve bir metin düzenleyici kullanılarak düzgün bir şekilde görüntülenmez veya değiştirilmez. Imagebase .DIR dosyaları, Opticon’un doğrudan kullanabileceği bir dizi kodlanmış talimat halinde optimize edilmiştir. Bu bölümde açıklanan yöntemleri kullanarak bir veritabanının .DIR dosyasıyla etkileşime girersiniz.

Günlük Dosyalarını Kullanma

Bir görüntü tabanının içeriği, bir ASCII virgülle ayrılmış dosya olarak gösterilebilir. Görüntü yolu bilgilerini izleyen ASCII dosyalarına genellikle günlük veya çapraz referans dosyaları denir. Yöneticiler bu dosyalara sıklıkla .TXT, .OPT, LOG veya .XRF dosya uzantıları verir. Görüntüleri bir görüntü tabanına yüklemek (kaydetmek) için günlük dosyalarını kullanabilirsiniz.

Görüntüler bir dış ajansa sağlandığında, günlük dosyaları genellikle belge üretimlerine dahil edilir. Bu günlük dosyaları, bir dizi görüntüye anlam verir. Günlük dosyası, her görüntü dosyası için ayrı bir satır içerir ve her satır, diğer şeylerin yanı sıra, bir görüntünün adı, yolu, bir belgeyi tanımlamak için bir araya getirilen toplam görüntü sayısı ve belirli bir görüntü varsa bunlara karşılık gelen verileri içerir. bir belge kesintisini temsil eder.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın